Poolkroomkala kirjutas:
Lihtsalt pakuks veel ühte varianti, kust võiks pehmemat vett leida- nimelt mitte kaevust, vaid mõnest jõest-järvest, mis ligidal.
seda nalja ei soovita ma teps mitte teha, et kusagilt looduslikust veekogust endale akvaariumisse vett tuua. Eesti kliimavöötmes on välja kujunenud just meie kliimavöötmele omane bakter- ja mikroorganismide kooslus. kui see tuua nüüd akvaariumisse, kus on hoopis kõrgem temperatuur ja väljaarenev bakterkooslus võib asi halvemal juhul lõppeda ökokatastroofiga - vesi läheb õitsema, üks osa organisme, kes ei suuda temperatuuriga kohaneda, sureb ja tekib roiskumine. lisaks võib kaladele kohalikust loodusest tuua päris mõnusaid parasiite, kelle puhul ei aita ei ussi- ega püssirohi.
murvi jutu kommentaariks:
soovituslik veevahetuse hulk on 1/5 - 1/4 akvaariumi kogumahust, sinu akvaariumi puhul siis u 30-35 liitrit nädalas.
nii nagu kahtlustasingi, on sul temperatuur liiga madal. skalaaridele on 24C väga minimaalne soojus, sobivaimaks vahemikuks loetakse nende jaoks 26-27C
3 päeva kaladeta sissetöötamist oleks eeldanud seda, et enne kalade toomist oleks akvaariumisse istutatud korralik hulk elustaimi, mis suudaksid kalade väljaheidetest tekkivat NO2te ümber töödelda ohutumaks NO3-ks enne, kui korralik bakterkooslus akvaariumis on välja arenenud - viimane võtab aega ca 2 nädalat, kui mitte rohkem.
kuna sul taimi on vähevõitu, siis valgushulk 10-12h ööpäevas on põhjendamatult suur. vähenda seda kuni elustaimede hulga suurendamiseni u 8 tunnile, vastasel juhul võid saada endale probleemi rohevetikate näol.
keedetud vee kohta: keedetud vesi on surnud, kuna kuumutades vett üle 60C, hävivad kõik seal olevad (k.a. akvaariumi sissetöötamiseks vajalikud) mikroorganismid. seetõttu tuleb keedetud vee kasutamisega suurtes kogustes olla ettevaatlik, selle hulk akvaariumis ei tohiks ületada 25%.
kareduse kohapealt huvitab mind jätkuvalt küsimus nr. 7 - kas oled akvaariumisse pannud lubjakive või teokarpe?
minu arvamus: kalade surm on põhjustatud sissetöötamisprobleemidest ja liiga madalast temperatuurist