foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 09:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Nonii, mõõt täis...
Oleks fotokas varaste poolt viimata, siis võiks toredaid pilte saada, aga tuleb sõnadega piirduda. Ühesõnaga on kõik pinnaühikud akvaariumis väga eriliiki vetikatega kaetud:) Taimed ikalduvad. Seda nii juba kaks kuud vast. No ole kannatlikkusega proovinud, et äkki lähe ise ära aga ei lähe. Ja vetika mass on muljetavaldav... Esindatumad vetikaliigid on must (valgena näivad pikad niidid), pintsel (madalad mustad tupsud, mis kohati katavad terveid leheservi ja soenduspulka jne) ja roheline, mis katab terveid lehepindu ning lehvib pikalt. Igatahes palun targemate abi selle korratuse likvideerimiseks.
Mis siis juhtus?
1. 250L akvaarium käinud üle kahe aasta ja varem pole vetikaga probleeme olnud
2. valgust on 4*36W ja torud värsked, 12-22 e. 10h/päevas
3. C02 toimetab, pH on 7,2, kH on 6, Gh11, muid teste pole kunagi teinud
3. taimi on palju või vähemalt oli jama alghetkel;)
4. veevahetust teen 1,5 nädala tagant 20-25%
5. enne jama tekkimist vähendasin oluliselt kalade hulka e. viisin ära poodi Red Humpi suureks kasvanud 10 noorkala, samuti 6-7 suhkt kopsakaks saanud ancistrust. Samal ajal asendasi 1 SAE 5 OTO'ga, kes SAE'ga võrreldes on minu arvates jumala käpardid vetikasööjad ;)
6. äkki puutub asjasse, et Echinodorus tenelluse olen lasknud mahukaks muutuda ja sellega seoses loobusin hoolikast shifoonimisest lihsalt pealiskaudse vee väljaimemise kasuks... See metsik põõsas sisaldab palju paska enas kindlasti.
7. põhjakruus on juuri täis kasvanud ja shifooniga seda enam suurt ei kobesta... Äkki aeg suurpuhastuseks??
Vesi on veel siiski kristallselge :D
Siuke lugu... Kõik ideed on teretulnud...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 07, 2005 11:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 02, 2005 11:11
Postitusi: 55
Asukoht: Tartu, Tammelinn
Aga äkki sa vastasid enda küsimusele juba ise ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 08, 2005 10:45 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
ok, küsimus siis eelkõige selles, et kuidas vetikat taanduma sundida ja sealjuures mitte ise palju energiat kulutada :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 08, 2005 05:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 29, 2004 06:41
Postitusi: 121
Asukoht: võru
Äkki aitaks pimendamine, mingi kolm neli päeva.. ? või ei pea taimed vastu ?
pole sinul olevate taimedega kogemust aga enamik taimi kannatab selle ära.

_________________
akvaarium:100l raam akvaarium
filter:aquael fan-2
kalad:Tiigerbarbused,Mõõksabad ja corydorased.
Valgus: 0,72w/l e. 4x18W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 08, 2005 11:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 03, 2004 08:07
Postitusi: 158
Asukoht: Tartu
veevahetus iga nädal 20-30% ja sifoonida tasuks kindlasti kogu põhi üle, seal võibolla tekkinud liiga palju erinevaid jääkaineid, mis põhjustavad vetika vohamist.
vaata, mis NH4 ja NO3 testid ütlevad.

edit: seda iganädalase veevahetuse asja soovitan oma kogemustest kindlasti!

_________________
60liitrit. 10 gupit + taimi täis.
r.i.p. 110l 16.05.2004 (04.02.2004)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 09, 2005 11:00 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Nagu kirjeldusest aru saan, taimi sa ei väeta. Samas tundub, et miski põhjustab toitainete ülejääki, kas see just pealiskaudsest šifoonimisest on, ei usu hästi. Rohevetikas püsib kogu aeg, toitainete lisandumisel kerkib vaid varjusurmast ja hakkab levima. Teiste vetikate puhul, kas neid millegiga sisse ei toonud? Nagu kirjutasid, vähenes tublisti kalade arv, kas vähendasid proportsionaalselt ka toitmist? Kahtlustan praegu kõige rohkem seda, et üle jääb kalade toitu - sellest siis toitainete ülejäägid, mis vetikad vohama paneb. Seega juhul, kui on tegemist ületoitmisega, seda tublisti piirata, vett jah vahetada rohkem, võiks esimesel nädalal isegi mitu(3-4) korda. Kahe aastase kulgemisega peaks pinnasesse olema ühtteist kogunenud, nii et taimed saavad hakkama.

Kõike edu ja kannatust :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 11, 2005 11:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Kas sul oleks võimalik teha NO3 test? Kahtlustan, et see näitab nulli, sellest ka jama algus, sest vähendasid kalu aga taimemass jäi samaks mis oli harjunud(vajavad) kindla NO3 tasemega. Katseta KNO3 lisamisega tõsta NO3 tase tasapisi taas normi piiridesse see peatab vetikate suurema juurdekasvu.
Ise võitlen ühes oma akvas sama jamaga, vohamise olen suutnud peatada aga likvideerimisega ei ole veel hakkama saanud. Tegemist eriti tüütute vetikatega. Mul akva 54L, valgust 45w, 10h, taimi keskmiselt (kasv norm), kalu ( 5 neoon, 3 sae, 2 kribu).
NO3 pean nädalas lisama testi ja kalkulaatori alusel 5-10 ppm, et saavutada tase 5 ppm.
Sama teema kohta oli ka juttu paar teemat tagasi. Kui keegi targem minu seisukohta jagab , siis soovitaks sul sama varianti proovida .

Edu ja hoia meid teemaga kursis kuidas võitlus kulgeb. :)

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 12, 2005 02:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 27, 2004 10:05
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn/Tartu
Nõus ecologiga.

Vaata /taimed/4385/index.html

Peaaasi on veeparameetrid paika saada, muu teevad taimed ise.

_________________
128l- Amazon


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 16, 2005 12:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Tänan nõuannete eest!
Nõu küsimisega samal päeval sattusin Kalakese poodi ja et ega enam hullemaks minna ei saa, siis ostsin vedelikku nimega JBL Algol, mis kirjade järgi võitleb vetikaga mageveeakvaariumites... Noh panin õhtul õpetuse järgi sisse, hommikuks olid millegipärast kõik kolm Red Humpi põõsas peidus kõhud vastu põhja ja isegi sööma ei tulnud :shock:
Vahetasin vett siis 20% ja sai normi kiiresti. Nädalaga muud pole märganud, kui et uued lehed on justkui puhtad natuke enam kui varem...
Vett vahetan nüüd 2x nädalas mõnda aega.
NO3 test näitab tõesti 0 ppm... Mul keemia nõrk - mis asi see KNO3 tegelikult on, mida ma lisama pean?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 16, 2005 12:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Ahjaa, huvitav on veel see, et mul on tunne, nagu oleksid tornteod mul välja surnud millalgi... Varem ikka kogu aeg pinnas liikus peale vaadates, nüüd ainult tühje torne võib leidapeliskaudsel vaatlusel...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 16, 2005 02:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
KNO3 on kaaliumnitraat, sellise koguse nagu Sul hetkel vaja leian kui viitsid läbi astuda. Korraliku varu saad vast Andrese käest soetada.
JBL Algoli kasutamisega kaasnenu on ühest küljest ootuspärane (vetikatõrjekeemia kõrvalmõjust taimedele, kaladele ja eriti tigudele on saanud siin korduvalt kirjutada) kuid teisest küljest pisut üllatav - JBL deklareerib et Algol ei sisalda vaske ja on kaladele ohutu, mis täpselt selle värgi koostises on jätab aga targu enda teada. Kuna AFAIK (minu teada) vetikatõrjekeemia üldjuhul sisaldab emba-kumba, kas vaske või simasiini, siis oletaks et simasiin (C7H12ClN5). See on enamikele kuid kaugeltki mitte kõigile kaladele ohutu, ka osa taimi peaks kannatada saama (ega Sul seal kastis Vallisneriat polnud, see on tundlik nii vase kui simasiini suhtes?).
JBL BioFerm oleks olnud kindlasti turvalisem variant katsetamiseks, ise aga oleksin Sinu asemel proovinud hoopis tiikidele mõeldud JBL Humolon-i. Esimene on tehtud odrakõrtest, rikastatud tselluloosi lõhustavate bakteritega ning kääritatud; teine on aga turbaekstrakti sisaldavad tabletid - üsna süütud asjad mõlemad ja peaksid kah vetikaid tõrjuma. Väga kiiret efekti aga nendega ei maksa loota, tulemused on mõne nädala pärast, BGA vastu on muide Bioferm mõistetavatel põhjustel võimetu. Olen mõlemat ise proovinud ja vähemalt mul andis Humolon parema efekti.
Seda veel kah et kui Sul tigusid oli palju ja nad kõik korraga maha koolesid siis võib sellest kah jama tekkida kui nad nüüd lagunema hakkavad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 16, 2005 12:00 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Rein kirjutas:
See on enamikele kuid kaugeltki mitte kõigile kaladele ohutu, ka osa taimi peaks kannatada saama (ega Sul seal kastis Vallisneriat polnud, see on tundlik nii vase kui simasiini suhtes?).

Põhjas konutasid ainult suured kalad. Näiteks noored Firemouth'id, kes Red Hump'idele suht sugulased olid OK.
Suured hakkasid praktiliselt kohe veevahetuse järel normaalselt käituma.
Vallisneeriat mul pole.
Põhjus, miks ma just Algolit kasutasin on suht lihtne - poes olles tuli mõte midagi vetikavastast proovida ja ainult seda oli hetkel saada. Tol päeval poes olnud tütarlapsmüüjad aga polnud suurem asi abi mitte mingist aspektist vaadatuna (välja arvatud kassaarvutist asjade vaatamise oskus) :wink:
Rein kirjutas:
Seda veel kah et kui Sul tigusid oli palju ja nad kõik korraga maha koolesid siis võib sellest kah jama tekkida kui nad nüüd lagunema hakkavad.

Tigude vähesust olen ammu juba märganud ja see pole kindlasti viimase nädala teema ega mitte Algoliga seotud.

Algolist kasu oli veel ehk niipalju, et täna vett vahetades võtsin ette tagaseina ja muude detailide puhastamise ja uskumatult lihtsalt tuli lahti kõikjalt. Esiseinale pole nädalaga midagi tekkinud ka. Muuseas, see oli esimest korda minu akvaariumi ajaloos, kus tagaseina üldse puhastasin :lol:
Peale vetikaste lehtede eemaldamist jäi uskumatult vähe taimi järgi :cry: ja vetikasi jäi tegelikult veel palju järgi :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 29, 2005 08:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Rein kirjutas:
KNO3 on kaaliumnitraat, sellise koguse nagu Sul hetkel vaja leian kui viitsid läbi astuda.

Nonäe pole seda aega mis tahaks... Seni olen veevahetusi teinud 1,5x nädalas ja nii 30% ulatuses. Süüa annan vähe.
Eriti suurt efekti pole. Taimed ei kasva. Rohevetikas tekib lehtedele.
Muideks ma avastasin, et mul sahtlis kotike KNO3 :shock:
Rein anna palun nõu, kuidas ma seda kasutada võiks ja milliste koguste lisamisega katsetada? Praegu on valge pulbri kujul... Kui koti peale on kirjutatud KNO3, siis pole vist ju kokaiin :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 29, 2005 10:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Alustaks siiski testidest . Nii et NO3 ja PO4 testide tulemused pakuks eeskätt huvi. Manustamise vajadusel kalkulaator on aadressil http://www.csd.net/~cgadd/aqua/art_plan ... e_calc.htm , ka soovitavad näidud näeb sealt ära.


Viimati muutis Rein, Laupäev Okt 29, 2005 10:24, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 29, 2005 10:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
NO3 on 0
PO4 pole teinud ja mul pole seda testi veel olnud. Eks ma osta. Praegu siis ei hakka panema?


Üles
 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver