foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: KH paigast ära
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 12:00 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Tere akvaristid

Andke head nõu. Mul kodus Juwel 180 ja hulk kalu ka sees. Kalad paistavad ennast normaalselt tundvat, aga oma põhieesmärki - veealune lopsakas botaanikaaed ei suuda ma kuidagi saavutada. Tartus, kus ma elan on kraanivesi väga kare, aga keldris on veepehmendusseade. Neid kahte vett segades saavutan tulemuse, et GH on selline, nagu soovin. Hoian seda ca. 8-10 peal. pH on samuti enam-vähem 7,5. Peaks nagu sobima. Samas on KH stabiilselt ca.26-28 (Tetra testi järgi). Kas see võib olla põhjus, et taimed ajapikku välja lähevad? Kas SERA KH minus sobib selleks otstarbeks või on liiga räige keemia? Mida teha või millele veel tähelepanu pöörata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 12:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kas sa CO2 lisad?
Kõrgest KH-st võiks arvata, et CO2 on äkki liiga palju.
Nagu su teisest postitusest selgus, on sul ainult 2 lampi, seda kipub taimedele väheks jääma.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 12:42 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
CO töötab kogu aeg. Selline poest ostetud, kus mullid jooksevad mööda ribisid alt üles. Aga KH on üle mõistuse kõrge juba siis kui ma analüüsin mõlemat kraanivett, nii enne kui pärast veepehmendajat.
Valgusega võtaks meeleldi midagi ette, aga Juwelil on kogu kupatus sinna armatuuri sisse ehitatud. Juurde ei anna sinna kuidagi midagi panna. Või annab?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 01:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mul plaanis lähemas tulevikus üks kasutatud Rio 180 soetada, eks ma siis annan teada, kas ja kuidas annab :)
Mis veepehmendaja see selline on? Ioonivaheti? Sellised asjad vist reaalselt akvaariumipidamise seisukohalt vett eriti pehmemaks ei tee. Petavad ära küll testid (kuna need mõõdavad ainult teatud ioonide sisaldusi) ja panevad seebi jaoks ka vee paremini vahutama, aga akvaristika seisukohast sisulist mõtet ei ole.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 01:26 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Veepehmendaja on selline, mis nelja korteriga maja vee pehmeks teeb. Enne pehmendajat on vee GH mingi 26 ja peale seda umbes 3. Täpselt aru ei saa. Igal juhul kui Tetra testiga mõõdan on vesi juba peale kolmandadt tilka roheline, seega üsna pehme (ma pole kuumaveeboileri sisu veel 9 aasta jooksul kordagi puhastanud, mõned peavad seda iga aasta tegema). seetõttu segan toorest veevärgi vett sekka, et karedamat saada. KH aga on nii või teisiti kõrge. Mida need SERA, JBL, Tetra KH, pH jne. miinused endast kujutavad. Tead öelda?
CO mullitaja on akvaariumipoest pärit. Kopsik ripub akvaariumi taga, selles toimub käärimine ja voolikuga tulevad mullid akvaariumisse. Üks pakend segu, mis kopsikusse kallatakse kestab ca. kuu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 01:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See veepehmendaja ilmselt tõesti vaid solgib testri näidud ära, akvaristika mätta otsast tast tolku pole. Pisut on sel teemal varemgi juttu olnud:
/vesi/226/index.html
Muidugi kuni ei tea mis Sul seal keldris täpselt tehakse ei saa ka midagi päris kindlat öelda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 02:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Nende KH ja GH reguleerimiskeemiaga minu kogemus puudub võibolla teab keegi teine paremini.
CO 2 mullitajal endal kindlasti midagi häda ei ole, asi pigem selles, et see ei ole praegusel juhul vajalik. Kui probleem valguse vähesuses ja taimi nagunii väga palju ei ole, siis CO2 defitsiiti ei tekigi ja mullitad sellega niisama tühja.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 10:48 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
rio 180-le annab juurde panna lisavalgustust kahel viisil -
1) lisades samasugune vaheliist valgustorudega, nagu seal kahe klapi vahel juba on (peaks olema saada juweliga kauplevatest asutustest)
2) ise vaeva näha ja 1 toru eraldi kaane alla juurde panna - sellega on muidugi igavene jama, sest rio 180 klapid on pehmest plastikust ja ei kannata eriti mingit raskust, kahe olemasoleva toru vahele aga seda kinnitada ei õnnestu - järeleproovitud variant.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver