foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Hädas veenäitudega
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 07, 2014 12:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Pärnu vesi on väga OK!( Ja ka väga hästi joodav.)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Hädas veenäitudega
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 07, 2014 03:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Jüri T väide täiesti õige.
Käisime sellel suvel perega Pärnus ja ma jõin prooviks sealset kraanivett. Üllatuslikult hea maitsega. Mingi 10-12 aastat tagasi oli Pärnu vesi ikka tunduvalt kõrvalisema mekiga.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Hädas veenäitudega
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 17, 2014 07:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 08, 2013 05:06
Postitusi: 26
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Mingeid probleeme pole 1,5 aastat akvaariumi elanikega olnud. Kasutanud olen terve see aeg kraanist tulevat vett. AGA mul pole siiani ka peale gupyde, mollide ja antsu seal muid elukaid olnud ja veeteste polnud ma ka siiani teinud, sest polnud nagu põhjust. Kõik toimis ja polnud põhjust torkida.
Nüüd probleemid uute elanikega, seega tekkis vajadust vett testida.

Kahjuks ei ole selle testiriba näitajaid vaadates akvaariumi ja kraanivee näitajatel vahet.
Tuleb vist pudeliveele üle minna.

Suurpuhastusele mõtlesin ka.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Hädas veenäitudega
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 17, 2014 08:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
See suurpuhastuse idee natu kahtlane mu meelest - kruusas elab suht palju baktereid, kes vee mikrobioloogilise koosluse paigas hoiavad. Jah, filtris elab veidi rohkem (sõltub kruusast ja selle kihi paksusest), kuid kruusas siiski ka arvestataval hulgal. Keetes kruusa läbi, hävitad ka kõik kasulikud bakterid, kes on jõudnud end kruusas sisse seada ja seeläbi võib Su akva uuesti algtsüklisse minna ehk siis uuesti NH ja NO2 kõrgeks minna. Ja see võib juba kõik su kalad tappa.

Minu oletus, et midagi on vees, mis daanioid järk-järgult nõrgestanud on ja lõpuks on nad alla vandunud. Kuna Su teised kalad ei ole haigestunud, siis oletan, et tegu mingi vee parameetriga, mis neile ei sobi. Ise kahtlustaks liig kõrget ph taset ja liig kõrget temperatuuri. Parim ph daaniole on vahemikus 6.0-7.0. ph 8.0 on daaniole ülemine piir, üle selle ei tohiks küll lasta. GH peaks olema 5-12. Samas Su teised, eluspoegijad (gupid-mollid) eelistavad just kõrgemat ph ja Gh taset, sestap nad ka Sul hästi edenevad.

Kas veekonditsioneeri kasutad peale veevahetusi? Kui ei, siis tasub mõelda selle soetamisele.

Mis Su vee temperatuur on? Daanio eelistab tegelikult jahedamat vett, maksimaalne on 24 kraadi. Üle selle läheb neile liiga stressitekitavaks ja kutsub pikemas perspektiivis esile haigestumisi.

Kui siiski soovid daaniotega jätkata, siis ma Sinu asemel ostaks poest mingi ph taseme langetaja (langetab ühtlasi veidi ka GH ja KH), mis ühtlasi ka stabiliseeriks ph (Kalakese poes näiteks Dennerle Black Cones, Seachem Discus Buffer koos Seachem Neutral Regulator'iga alandavad ja ühtlasi stabiliseerivad ph) ja katsetaks sellega VÄGA ettevaatlikult ja järk-järgult. Kui ph järsult langeb ( üle 0.3 ühiku ööpäevas), võid kõik oma kalad teise ilma saata. Proovi oma ph saada paari päeva jooksul 7.5 peale, see peaks rahuldama nii daanioid kui su teisi kalu. Kuid siis pead pidevalt hakkama jälgima oma ph taset, et see kõikuma ei hakkaks (KH min 4 ühikut aitab seda ära hoida), üle 0,3 ühiku ööpäevas ei tohiks lasta kõikuda.

Teine (tegelikult lihtsam variant) on, et jätkad üksnes karedat vett eelistavate kaladega - eluspoegijad (gupid-platid-mõõksabad-kirevkalad ehk mollid) ja/või aafrika kirevahvenlastega.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Hädas veenäitudega
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 21, 2014 11:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 08, 2013 05:06
Postitusi: 26
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Olen nüüd siin natuke mõelnud selle asja peale ja otsustanud, et mingi keemiaga jändama kindlasti ei hakka, mõistlikum on tõesti kasvatada kalu, mis sobivad veega, mitte vett timmida vastavalt kaladele. :lol:


Üles
 Teema pealkiri: Re: Hädas veenäitudega
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 21, 2014 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Absoluutselt kõige õigem ja lihtsam otsus mu meelest.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 [ 21 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver