foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 63 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 29, 2011 07:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mis pimendamisesse puutub siis mõnikord see kohe ei aitagi. Vähemasti minu akvas ei aidanud, olin hädas samasuguse hernesupiga kui sinulgi. Mõne aja pärast proovisin uuesti, siis mõjus. Ei tea, mis 1. korral valesti läks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 29, 2011 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Mulle nagu ähmaselt meenus, et midagi tuli enne pimendamist teha - veevahetus või ...
Otsisin natuke ja leidsin http://www.akvaariumid.eu/index.php?tit ... e=nouanded , kus palju juba tuttavat (tänu Reinule :wink: ) ja soovitus enne pimendamist teha 50% veevahetus, et rohelise kontsentratsiooni vähendada.
Varasemast jutulõimest ei loe kusagilt välja, kuidas täpsemalt pimendamist tegid, ehk tasub tõesti uuesti proovida?! Vasesed taimed

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 29, 2011 09:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
ma vahetasin vett ja vähendasin ka vee piiri natukene, et filter ketraks rohkem vett läbi. ei tea, mis valesti läks.
Ma nüüd kirbutaks ära ja kui see ka ei aita, siis pimendan uuesti ehk.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 29, 2011 09:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
Mu kastil on hämmastav sarnasus sinu kastiga, veevärv ja hallhägu jne....kuid mul hakkas jama käivas akvas ja paar nädalat tagasi....
Aga süüdistan naist kõiges, kes väitis et kui akva sinna panna siis päikest peale ei paista...aga võta näpust...üks päev jälgisin kuidas pool päeva hommikust päikest mu kasti peale paistab...ja kahtlustan, et sellest ka rohelisus minu kastis....
Algul kui hakkas roheliseks muutuma ei teind ma sest nubmbrit (see oli viga) kuna pidin nagunii paari päevapärast veevahetust tegema...
Kui oli vee vahetus päev, oli probleem....kast jumala hernesupi roheline.....tegin umbes 400liitrit (kast 700L+) vee vahetust ja nats läks paremaks....aga mitte see mis ennem...nädal hiljem tegin 600 liitrit vee vahetust nüüd natuke parem kuid mitte veel selge....sellest rohelisest veest on tülikas lahti saada.....teen uuel nv veel 50% veevahetust...kuigi kahtlustan et nii tihti nii suurtes koguses vee vahetuse tegemine on kehva ja loodan leida siit teemast ka mõnd head nippi sellest vabanemiseks.....
Nüüd on hommikust kuni lõunani ruloo ees ja vaatan kas asi saab pikapeale korda.....


Edu

Egert

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 29, 2011 10:03 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 19, 2010 02:07
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn
Equ, proovi pimendamist.
Lohutuseks sulle ja ümermehele panin oma albumisse enda hernesupi pildi septembrist, selle supi jaoks pimendamine sobis.

Mu kastile paistab ka kevadel hommikune päike peale, sellest ei ole halba lugu juhtunud, pigem mõjus taimedele hästi (kui oli eelmine "tavaline" valgustus)- hakkasid nad mullitama.

Küll aga panin tähele naljakat käitumist kaladel: nemad on ju harjunud et valgus paistab ülevalt aga hommikupäike (valgustus veel ei põle) paistab nurga alt ja nii nad ujuvadki kuidagi viltu kujutades ette päike pähe paistab :)

_________________
200L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 29, 2011 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
goody kirjutas:
Equ, proovi pimendamist.
Lohutuseks sulle ja ümermehele panin oma albumisse enda hernesupi pildi septembrist, selle supi jaoks pimendamine sobis.

Mu kastile paistab ka kevadel hommikune päike peale, sellest ei ole halba lugu juhtunud, pigem mõjus taimedele hästi (kui oli eelmine "tavaline" valgustus)- hakkasid nad mullitama.

Küll aga panin tähele naljakat käitumist kaladel: nemad on ju harjunud et valgus paistab ülevalt aga hommikupäike (valgustus veel ei põle) paistab nurga alt ja nii nad ujuvadki kuidagi viltu kujutades ette päike pähe paistab :)


Taimedel ei ole häda miskit ja need vohavad niisamagi jõudsalt.....
Sinu hernesupp pole pooltki selline mis mul oli...kolme päevaga tõmbas akva ikka nii roheliseks et kui kala ujus ees klaasi ääres siis oli teda ähmaselt näha;)
Proovin vb selle pimenduse värgi ära....pole kunagi olnud probleemi akvadega aga nüüd selline hernesupi asi;)

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 03, 2011 06:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
Nii viimasest vee vahetusest aeg möödas ja minu akva stabiliseerus ise ja muutus läbipaistvaks.....
1 püev lähen kolan poodides et leida seda uv kaitse kile....et vältida edaspidi sellisei probleeme....
Kuidas teema algatajal selle rohelisusega nüüd on?

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 03, 2011 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
UV-kaitsekile ei aita vetikate tekkimise vastu.
Sest UV-kiirgus ei põhjusta vetikate kasvu vaid pigem pärsib seda.
Vetikate kasvu stimuleerivad teatud Päikese nähtava valguskiirguse spektri osad.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 03, 2011 07:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 28, 2008 08:11
Postitusi: 136
Asukoht: Pärnu
Ma pigem mõtlesin selle eesmärgiga et kui päike peale paistab siis ei tõmbaks vett hernesupiks....aga arvad et see ei aita?
Praegu mul kuni lõunani ruloo ees ja akva pole roheliseks muutund...

_________________
kõik mis ma kirjutan on ainult minu arvamus ja ei pruugi üldsusega ühtida;)

Silma ilu kodus:
70 Liitrit
700 Liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2011 12:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Nädal läinud ja tööd oli vahepeal üle pea aga kastiga tegelesin ikkagi. Veevahetamine (20% iga päev) ei andnud mitte mingit tulemust. Hägu ja hernesupp on ilmselt otsustanud minu kasti igaveseks jääda. Päikest sinna peale ei paista. Tavaline päevavalguski on kastist väga kaugel. Ma ei ole kahjuks jõudnud p6ltsini oma veega ega ole ka kirpe saanud. NO3 näit eile oli 15. NO2 täiesti nullis. Taimed hääbuvad iga päevaga aina olematumateks, millest on äärmiselt kahju. Ma lugesin kusagilt, et võiks veel proovida nn. mulliveega. :roll: Värska vett kasti? Kui, siis kui palju seda doseeritakse.
Equ - mul on hea meel, et enda kastis vee korda said. Palju õnne! :)

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2011 01:31 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
ümeramees kirjutas:
. Taimed hääbuvad iga päevaga aina olematumateks, millest on äärmiselt kahju. Ma lugesin kusagilt, et võiks veel proovida nn. mulliveega. :roll: Värska vett kasti? Kui, siis kui palju seda doseeritakse.

/esimene/24172/index.html
Mina panen juba üle kuu aja iga päev ühe suure tassitäie (u 200g) 180 liitrise akvaariumi kohta. Vett teen ise nö. mullimasinaga kraaniveest. Käsi südamel - mõju taimekasvule on märgatav. Aga ma pole üldse kindel, kas sama märgatav ei või olla ka mõju sellele rohelisele tegelasele, kes akvas laiutab.
Värskat ja muid poejooke ma ei paneks - jumal teab kuidas soolad ja muu keemia, mis seal sees on, mõjub

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2011 02:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Täielik pimendamine 7-ks päevaks pluss Tetrapond Algorem 2 päeva enne pimendamise lõppu ja 99% kindel, et olukord on siis palju parem. Paar päeva peale vetikatõrje lisamist ja pimendamise lõppu vaja põhjapuhastus ja 20-30%-line veevahetus teha (et eemaldada põhjast surnud vetika jäägid).

Mullivee lisamine on sama, mis CO2 lisamine ja paljalt selle abil kindlasti rohelisest veest lahti ei saa.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2011 05:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Hmmm. Aga kuidas ma saan selle Tetrapond Algorem i kasti nii, et sinna mitte mingit valgusekiirt ei paistaks? Kui ma kasti kinni katan, siis ei pääse ma sellele enam kuidagi ligi. :roll:

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 04, 2011 05:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ümeramees kirjutas:
Hmmm. Aga kuidas ma saan selle Tetrapond Algorem i kasti nii, et sinna mitte mingit valgusekiirt ei paistaks? Kui ma kasti kinni katan, siis ei pääse ma sellele enam kuidagi ligi. :roll:

No korraks nurk lahti võtta ilma et ruumis suurt valgust pole, vast õnnestub?
Vaatasin juba diatoomfiltrite hindu, aga ei raatsi hetkel ikkagi osta - sellega saaks mõne tunniga puhtaks...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 06, 2011 05:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Sain täna kirbud - ma ei ole neid veel ise näinud, sestap ei oma ettekujutust kui suured (väikesed) nad on. Eks koju minnes selgub. Praegu mõtlen Reinu sõnade peale, et neile tuleks pesa teha - ei tea, kas filtrikott (see, mis karbiga kaasas on ja meenutab 3 rublast nõuka aegset saksa sokki) on piisavalt pisikese auguga, et nad seal elada saaksid? Või kuidas ma nad majutama peaks. :roll: Mt jutust sain aru, et nad tuleks üldiselt panna kohta, kus on tihe taimestik aga minu taimed on nii nirud, et need ei mingit kaitset neile.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 [ 63 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver