foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: külm vesi?
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 03:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 17, 2009 03:09
Postitusi: 6
Asukoht: tartumaa
olen algaja kalaomanik...nüüd ilmad külmad,tuba ka hommikuks jahe(17-18kraadi).katsusin akvaariumis vett ja jahe oli.kas kuldkalad kardavad külma vett?kui soe peab vee temperatuur olema?pole veel ostnud soenduspulka ja termomeetrit. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 03:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kuldkaladele on 17-18 täitsa hea vesi. Nemad kardavad pigem just sooja vett 22+
Ehk kuldkaladele pole soojenduspulke vaja va. juhul kui sa ära lähed ja kast peaks jäässe minema :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 05:33 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 17, 2009 03:09
Postitusi: 6
Asukoht: tartumaa
oh,tänan väga et vastasite.nüüd süda rahul vähemalt :)
arvasin,et nad nii ilusad ja eksootilised,et vajavad palju valgust ja sooja vett.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 17, 2009 09:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kuldkala ei vaja küll sooja vett :shock:

Kuldkala on väga õnnelik 18-22'C vees. Kui vesi on soojem muutuvad nad loiuks ja õnnetuks. Palun loe siit nende kalade pidamise kohta ... Kui juba temperatuuri osas ei tea siis võib möödaminekuid arusaamades veel olla..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2009 12:17 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 17, 2009 03:09
Postitusi: 6
Asukoht: tartumaa
jah uurin nüüd kõige kohta.sõbranna soovitaski seda foorumit mulle,et saaksin kalade kohta infot koguda.sain väga ootamatult kalad omale ja täiesti tundmatu kogu see kalaelu mulle.käisin sünnipäeval ja anti koju minnes akvaarium kaasa :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2009 01:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
kuldkala lenny kirjutas:
käisin sünnipäeval ja anti koju minnes akvaarium kaasa :D


Vabandust aga - :shock:

KUI suur see avaarium sul on ka mitu kuldkala sul seal elab?

See suht sama nagu läheks külla ja keegi annaks sulle kassi või koera kaasa. Kala on siiki ka lemmikloom nagu iga teine - elusolend. Igatahes tubli, et siit infot otsid. loe see teema ka läbi: /kalad/18703/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2009 02:05 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
varivalge kirjutas:
kuldkala lenny kirjutas:
käisin sünnipäeval ja anti koju minnes akvaarium kaasa :D


Vabandust aga - :shock:

KUI suur see avaarium sul on ka mitu kuldkala sul seal elab?

See suht sama nagu läheks külla ja keegi annaks sulle kassi või koera kaasa. Kala on siiki ka lemmikloom nagu iga teine - elusolend. Igatahes tubli, et siit infot otsid. loe see teema ka läbi: /kalad/18703/index.html


rahulikult..., eks :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2009 02:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ära muretse - ma olen täiesti rahulik :) . Lihtsalt ma kardan, et kui see akvaarium oli külast ära tulles sülle võetav ei saa see olla just teab mis suur. Minul on küll abi vaja oma ca 100-liitrise tassimisel, mida ma vahetevahel karantiiakvana kasutan...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2009 05:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 17, 2009 03:09
Postitusi: 6
Asukoht: tartumaa
Väike akvaarium on jah,nii umbes 10-15l.
Kalu on kaks seal sees.Temal elasid kalad seal 3aastat sees ja siiani hing sees veel ja nüüd andis ta mulle kalad koos akvaariumiga.Kuu aega olen hakkama saanud kalade eest hoolitsemisega :D
Ma üldiselt annan endast parima,et ennast kalaeluga kurssi viia.Ma pole vastutustundetu loomapidaja,kuigi jah õige ta on,et enne looma/kala/lemmiku võtmist peaks loomade kohta palju uurima.Olen suur inimene ja seni on kõik loomakesed mul elu ja tervise juures ja varjupaiga ukse taha pole kedagi "unustanud".


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2009 06:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tsiteeri:
Väike akvaarium on jah,nii umbes 10-15l. Kalu on kaks seal sees.


:cry:
Ma ei hakka midagi ütlema - palun loe siit vanemaid teemasid... näiteks: /kylmaveekalad/17683/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2009 08:03 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 17, 2009 03:09
Postitusi: 6
Asukoht: tartumaa
juba lugesin ja sain aru et akvaarium väike.parandan kalade eluolusid niipea kui võimalik.pole vaja rohkem vastatagi.tundub,et mind peetakse kalamõrvariks. :(
mis ma ikka uurin siin..kui kohe risti lüüakse


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2009 08:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Ära muretse. Ei lööda risti ja ei peeta kalamõrvariks.. Pealegi - Varivalge on täna liiga väsinud kellegi ristilöömiseks :wink: Ei tegelikult ka ära muretse - teretulemast kuldkalaomanike klubisse.

Ma olen ise ca 10 aastat kuldkalu pidanud (esimene kala sain aastal 1999) ja ühte ja sama juttu nende kohta rääkinud siin vist juba oma 100 korda jutti kindlasti. Lihtsam on anda lingid eelmistele postitustele kui uuesti kõike kirjutada - need linkimised ei ole kuidagi halvustavad vaid loodan, et need teemad lugesid ka otsast lõpuni ilusti läbi ja tutvusid ka muude ülmaveekalade teemadega. Kui sul on 2 kuldkala siis ehk leiad kuskilt ligi 100-liitrise akvaariumi, mis oleks neile ideaalne. Kui nad juba mitme aastased on, siis peaks nad olema ka juba väga suured, sest kuldkala jõuab täiskasvanu ikka (sigimisikka) 2 aastaselt - mõni nati varem mõni nati hiljem aga umbes 2 aastaselt saavad nad kõik suguküpseks, elades siis umbes 20 aastaseks heades tingimustes (minu vanim kala on aastast 2000). Umbes 2-3 aastane täiskasvanud kala peaks olema nina otsast sabaotsani umbes 20 cm pikk. Kui akvaarium on aga väike siis kala sisikond kärbub kuna tal ei ole ruumi kasvada. Kui nad nüüd suuremasse akvaariumisse saavad siis usun, et nende olukord paraneb kindlasti.

Nii et selle asemel, et end rünnatuna tunda mine tipa-tapa poodi ja osta suurem akvaarium või osta mõne siinse kasutaja käest akvaarium ja hangi korralik filter sisse. Kuldkala pidamine ei ole odav lõbu :D

Edu \:D/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 19, 2009 11:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 17, 2009 03:09
Postitusi: 6
Asukoht: tartumaa
tänan :) üritan edaspidi mitte nii tundlik olla.lähen täna suurt akvaariumit otsima loomapoest :wink:


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver