foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 29 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:21 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:02
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Tere

Sain koos uue elupaigaga ka akvaariumi omanikuks (kuna see on siin seina sisse ehitatud). Vana omanik jagas paar õpetussõna ja ütles: ära muretse, et nende kaladega ei ole miskit hullu:). Akva on ca 550l suur. Olen regulaarselt puhastand- sifooninud põhja ja mõne kuu tagant puhastand filtreid. Kõiki kalu kes seal elvad ma isegi veel täpselt ei tea: on kaks suurt Becot (ca 20 cm pikad, siis on värvilsed aafrika kirev ahvenalased, ja miskid kolmnurksed kalad:)- keda ma ei tea, kes nad on... Kokku ca 30 kala

Eile suri üks kala (teiste olek tundub võhikule normaalne) ja siis viskasin pilgu foorumisse ja nägin, et oluline on mõõta regulaarselt ka vee parameetreid (vana omanik ütles, et tema pole kunagi mõõt ja pole miskit juhtunud). Igaljuhul käisn poes tõin testrid ja näidud sain järgmised:
PH 5,5
KH 1
NO3 250
NO2 0
GH 21

Olen lugend foorumist erinevaid teemasid ja absoluutse algajana saan aru, et need näidud ei ole ok. Aga siit maalt minu mõistus lõppeb, kas ja mida peaks tegema?


Viimati muutis Marti, Kolmapäev Nov 04, 2009 09:09, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
noh kohe esmasteks probleemidest on ph 5,5 mis on üli happeline ja no3 mis on phm juba skaalast väljas. soovitus on veevahetus. suuremat sorti. sa pole veevahetusi üldse teinud?

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mis filtrid sul seal on? Ja mis testrid sa ostsid, st mis on näiteks ph ja no3 skaalade samm? Kas taimi ka akvaariumis on?

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:38 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:02
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Juunist saadik olen selle akvaga koos eksisteerind siin. Veevahetusi eraldi pole teind, ainult sifoonimisekäigus ca- neli kuni kuus ämbritäit vett olen välja võtt ja siis uuesti samapalju uut vett sisse.


Viimati muutis Marti, Kolmapäev Nov 04, 2009 08:39, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:39 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
stop! suuremat sorti veevahetust nii kriitiliste näitajatega kindlasti teha ei tohi!!! tulemuseks võib olla väga tugev ph kõikumine, mis kalad tapab. kõigepealt - mis on kraanivee näidud? kas majas on veevärgile vahele pandud mingi filter (ma eeldan, et on, sest normaalselt eestis põhjaveest sellist tulemit ei saa, mis puudutab ph-d ja kh-d).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2009 09:01 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:02
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Filtreid on kaks tükki mõlemad on Eheim Professional II (ma ei tea kas see midagi ütleb?) Seal sees on kaks kaussi ühes on "keraamilised makaronid" teises kuulikesed ja nende vahel svamm ja kõige lõpus selline vati taolinbe filtri kangas.

Testrid:
Tartu mntl asuvast poest täna soovitati JBL Easy 5in1 ribatestreid millelt pärinevad ülejäänud näidud.
PH skaala on sellel testil järgmine: 6,4-9,0 sammuga 0,4
NO3 skaala on: 0; 10; 25; 50; 100; 250 (seega reaalne võib mul veel kõrgemgi olla...)

Kuna PH happeliseim ots on sellel 6,4 siis kontrollisin PH üle meditsiini laborist pärineva PH testriga ja sain tulmeiks 5 kuni 5,5.
Vanast omanikust oli jäänd JBL GH ja KH testrid mida peab tilgutama (see oli kinnine pakend ta neid pold kasutand), nende tulemus kattus ribatestriga.

Võtsin näidud ka nüüd kraaniveest, need sain järgmised:
PH 7,2
KH 6
NO3 10
NO2 0
GH 7

Elan suures nõuka aegses kortermajas ja ei tea kas majal on veefiltreid vahel (võibolla mõni mehaaniline on), korteris sees ei ole midagi vahel.

Taimi põhimütteliselt pole on ühe väikese taime kalade poolt näritud könt.


Viimati muutis Marti, Laupäev Nov 07, 2009 11:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2009 09:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Need ekstreemsed näidud, meenutasid mulle endale natuke ühte samasugust olukorda, mis mul endal ühes kastis kunagi oli kirjeldatud selle teema
/vesi/11372/index.html lõpuosas.
Sarnasused olid selles et KH oli olematu, pH väga madal (5,2) ja NO3 sera testi järgi suhteliselt kõrge (40, mitte küll nii kõrge kui sul), NO3 laboratoorsetel meetoditel üle mõõtes oli tulemus ligi 20 korda madalam kui test näitas. Needsamad laboratoorsed meetodid näitasid, et NO3 asemel oli akvaariumis palju mingeid muid lämmastikuühendeid, mis ilmselt siis ei mõjunud kaladele kuidagi halvasti.
Põhimõtteliseks erinevuseks on see, et mul oli seal taimi väga palju.

Ma ei taha sellega nüüd öelda seda, et probleemi üldse pole...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2009 10:25 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
ok, kuna kh ka kraanivees suhteliselt madal siis see paratamatult mõjutab ka ph-d. esialgu teeks 20% veevahetused iga 3 päeva tagant, kuni ph saab u. 6,5 peale, veel parem 7,0. peale seda peaks hankima mingit mineraalilisandit (nt. JBL AquaDur malawi/tanganjika või alternatiivi mõnelt teiselt firmalt), millega karbonaatkaredust ülespoole ajada, u. 12 pügala peale. kuna ph ja kh on läbi puhverdusvõime üksteisega seotud, siis kõrgem kh hoiab ka ph stabiilsema ja ei lase sellel nii alla kukkuda. veevahetustega peaks ka no3 kontrolli alla minema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 04, 2009 10:39 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:02
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
tänan heade nõuannete ja info eest, asun vett vahetama iga 3 päeva tagant ja vaatan mis näitajad teevad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 08:04 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:02
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Tegin eile eismese veevahetuse ca 20%, lisasin kauplusest saadud soovitusel ka Azoo Aqua Guard`i. Täna tulin töölt ja märkasin kalade juures, midagi mida enne pole märgand (võimalilk, et see oli juba enne nii), nimelt justkui osade kalade sabad ja uimed oleks katki.... Üritasin teha paar pilti (albumis "uim1, uim2, kolmnurk") kuid kahjuks ei suuda fotokale tabada väga hästi seda mida silmaga on näha. Kas need kalad tunduvad terved v on uimedel midagi viga? Kas see on ohumärk ja kas tegin midagi valesti või peaksin tegema midagi teisiti? Kas veevahetusi võin jätkata? Veenäidud on samad, mis enne va PH mis on 6 ja 6,5 vahel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 06, 2009 10:05 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
praegu pead jätkama eeskätt veevahetustega. uimedel on bakteriaalse infektsiooni sümptomid, mis võivad olla tingitud pikaajaliselt kehva kvaliteediga vees elamisest. bakteriravi ei saa praegu teha, sest sul on väga kõrge no3, bakterivastane vahend tapab ka kasulikud bakterid ja no3 kõrval hakkab tõusma ka toksilisem no2. veel 2 veevahetust 3 päevase vahega ja kirjuta siis uuesti, mis näidud teevad ja kas kaladel on uimed hullemaks läinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 12:25 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:02
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Eile tegin 2. veevahetuse 20%. Ja nüüd suri üks suur "kolmnurk" ( ma ei tea mis kala liik on albumis on pilt kolmnurk) oli põhjas külili lõõtsustas ja siis suri. Ka teised suuremad kolmnurgad ujuvad põhjas (tavaliselt nad ujuvad üleval). Tundub mida suurem kolmnurk seda hullemas seisus (suuremate suurus ca 15 cm- ülauimest alumiseni). Suuremad on äkki ka juba nii vanad ,et sellest suri? Selles akvas on nad old 4-5a.
Ahvenalstest (sinised) on vastupidi pinnal ja justkui lõõtsutavad, kollased lõõtsutavad põhjapool, (nad ka tavaliselt ujuvad põhjas) kuid käivad ka aegajalt pinnalt justkui õhku ahmimas (akvas on ka "mulli masin" mis töötab koguaeg)

Ei oksa miskit ette võtta (kustutasin tuled ära , et siis nad vähe rahulikumad äkki...).


Näidud on hetke seiusga järgmised:
PH: 6,5/6,8
KH 3
GH 18
NO3 250
NO2 0

(Järgmine veevahetus oli plaanis kolmap.)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 02:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2008 02:51
Postitusi: 470
Asukoht: Tartu
See 'kolmnurk' peaks skalaar olema, kui ma ei eksi

_________________
125l - 1x harjasnina, 1x õunatigu, 6x molly, 1x isane betta, 3x emane betta


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 02:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ei ole skalaar, lehtkala on Monodactylus argeneteus, inglise keeles mono või fingerfish. See peaks olema tegelikult riimveekala, aga kas sellest tulenevalt on tema pidamiseks ka mingeid erilisi tingimusi vaja, seda ma ei tea.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 03:39 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Nov 04, 2009 08:02
Postitusi: 21
Asukoht: Tallinn
Tänud õigetele jälgedel juhatamise eest, ongi tegemist "sõrmkalaga" liik on vististi Mono Sebae-Monodactylus sebae. Inglik. lehed kirjtuvadki, et väikesena saavad hakkama mage vees, kuid on pigem soolase vee armastajad.

Kuid, ka ahvenlased käivad pinnal õhku ahmimas (mida suureamd seda rohkem), kas võib olla, et on õhupuudus neil? Mõtlesin, et võtan akvast niipalju vett välja, et filtrite flöödid jääks veest välja ja segaks nö rohkem vett. Kas see on mõistlik mõte, või võib hoopis asja hullemaks teha (nn. hapnikupõletus?).


Üles
 [ 29 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver