foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: JBL BioFerm
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 21, 2009 09:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Küsiks kas keegi on seda ime asja katsetanud või kasutab pidevalt.
Nimelt pidavat JBL BioFerm mõjuma tõrjuvalt igasugu roheliste jms vetikate suhtes (va. bga).

Küsiks ka seda mida BioFerm teeb vee parameetritega, JBL lehel eriti sellest juttu ei ole.

Kaks nädalat tagasi tekkis roheline vesi ja hulgaliselt rohelist täpp vetikat... (lasin reziimi käest ära), siis sai huvi pärast ostetud see pakk ja sellest pool filtrisse pandud. Rohelise täpi sõid teod ära, rohelist vett enam ei ole.
Samas PO4 tase on ilma lisa doseerimata pidevalt 1,2 kandis.
Lihtsalt mõtlesi, et kas selle BioFermi effekt seisnebki siis PO4 taseme hoidmises ja po4 rikastamises akvasse?

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 22, 2009 12:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kunagi sai proovitud, copy & paste vanast postitusest: Edasi, mind intrigeeris JBL uus toode millest ka siin foorumis juttu oli - BioFerm (Rocca kalapoe müüja sõnul "ülikõva"). Maksab 155.-, peal kiri " JBL filtrimaterjal BioFerm vetikate eemaldamiseks taimeakvaariumist. Filtrimaterjal on bakteriaalselt valmistatud ja aktiveeritud spetsiaalse käärimisprotsessi abil. Eemaldab kiiresti ja püsivalt rohelise vee ning vetikatekatte taimelehtedelt. Soodustab probleemidevaba taimede kasvu. Pakend on piisav kuni 250 l akvaariumile. .... Efektiivne kuni 3 kuud." Jne. Mul on küll akva 315 liitrit kuid vett nii palju pole sest põhjapinnas on päris paks ja ka ülevalt on tühja ruumi - kuid tõesti võib mind süüdistada et pisut aladoseerisin värki, samas pelgalt uudishimu rahuldamiseks 2 pakki osta tundus liig. Samuti olen ettevaatlik mingi vahendi lisamisel akvasse, sestap panin esmalt selle sodi kaasas olnud kotikesega mitte filtrisse vaid filtri väljavoolu ette hõljuma. Nädal möödus ilma mingite muudatusteta, kui koti välja tõstsin oli tunda kerget virtsalõhna sarnast aroomi. Tõsiste kõhkluste kiuste tõstsin siiski kotikese kanisterfiltrisse ja jätkasin eksperimenti. Järgnev nädal möödus samuti muudatusteta, ei huvitanud see BioFerm ei " rohelist vett" ega "black spot"i.
Nii et kena kuulda et Sul tast kasu oli. Ja PO4 tase oli mul sel ajal üsna nullilähedane.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 22, 2009 11:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
hmm.. no nüüd võttis kukalt sügama ja muutus mõistatuslikuks.
Selle Fermi panin kanistrisse, kui tekkis roheline vesi. Kiusatus midagi muud proovida, kui pimendamine. Vesi oli üsna hägune, pikki akvaariumi ühest otsast vaadates teine ots ei paistnud ja eest vaadates taga serv oli tugevalt hägus. Nii et nähtavus vees vast kõige rohkem 50-60cm. Valgustust vähendasin ainult kahe toru võrra ja kaks jäid põlema endiselt 11t. Pimendamist ei teinud.
Nädalaga oli roheline vesi kadunud... Oli see siis sellest Fermist kinni või mitte.

Mõistatus tekkis aga PO4 teemega, kuna muutus selles tekkis samal ajal.. Varem olin sunnitud pidevalt juurde sortsutama kuna po4 vähenes akvas 0,1ppm päevas, juurde panin nädala jooksul ~1ppm. Nüüd kui biofermi panin kanistrisse ei ole lisanud PO4 mitte tilkagi, kalad on kõik elus, taimed ka kedagi ei tohiks mädaneda kuskil... Igal juhul kahtlane värk.
Kui nii kaua edasi läheb hakkavad teod nälgima.

Ja veel.. ainuke seos rohelise vee tekke kohta oli RO veele üleminek. Nimelt sai hangitud Ro filter ja tegin esimese veevahetusega RO veega (lisatud sai Aquaduri), Ilmselt tegin liiga julgelt, selle tulemusena langes PH ja ilmselt see siis mõjus katalüsaatorina rohelise vee tekkele. Vesi oli roheline kohe järgmine päev.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 22, 2009 11:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
chris kirjutas:
Mõistatus tekkis aga PO4 teemega, kuna muutus selles tekkis samal ajal.. Varem olin sunnitud pidevalt juurde sortsutama kuna po4 vähenes akvas 0,1ppm päevas, juurde panin nädala jooksul ~1ppm. Nüüd kui biofermi panin kanistrisse ei ole lisanud PO4 mitte tilkagi, kalad on kõik elus, taimed ka kedagi ei tohiks mädaneda kuskil... Igal juhul kahtlane värk.

No üks oletus on selline et vetikad panid Sul fosfaadid nahka, kui roheline vesi taandus siis seda põhjustanud vetikad viskasid sussid püsti ja fosfaadid mida nad olid kokku ahminud pääsesid vetikate lagunemise käigus jälle vette.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 22, 2009 01:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
See po4 haihtumine on olnud mul akva algusest saati, õigemin selle aasta alguses õppisin sellele tähelepanu pöörama ja sellest ajast olen ka kogu aeg doseerinud PO4 pidevalt juurde. kogus on periooditi küll varieerunud. samuti olen lisanud ka kNO3 periooditi... lihtsalt olen pidanud normaalseks et kui palju taimi siis kala k.k. ei toida taimi ära.

Aga see selleks.. ma vaatan mõned nädalad mis juhtuma hakkab ja kas nähtus on mööduv või mitte...
Kui see on vetikate lagunemisest valla pääsenud fosfaadid siis see peaks mööduma mõne nädalaga.
Samuti selle BuiFermi effekt peaks olema ka näha pikema aja jooksul mitte nii väga kohe.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 24, 2009 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Võtsin siis nõuks ikkagi filter lahti teha ja vaadata seda ime asja...
pean tunnistama, et nägi teine välja täpselt nii nagu keegi oleks "seda asja laudast" mulle hargiga otse filtrisse visatud... Haises ka suht sarnaselt. :-&

Aga effekti kohta ei saa midagi halba öelda. PO4 tase on olnud stabiilselt 1ppm. GDA ja GSA ei ole ennast rohkem näidanud, kividele ei ole tekkinud ka seda paksemat tumedat kihti juurde, nii et mu tigudel on hetkel näljaaeg.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver