foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: vesi kare
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 05:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2009 05:17
Postitusi: 126
Asukoht: Tõrva
easy test 5 in 1
no3 0
no2 0
gh 14-21
kh 15-20
ph 7,6
kuidas saada gh ja kh alla.akva 120l.destileeritud vett läheks üsna palju.habevetikas kasvab kenasti,taimed kidurad ja vetikat täis.vett vahetan iga nädal 20-30l.
akva juwel originaalis valgust 18w,ise lisasin juurde 8t toru 20w flora-glo.
väetisena kasutan sera florena ja tabletina flore plus,flornette A.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 06:36 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Juun 24, 2006 12:39
Postitusi: 141
Asukoht: Raplamaa, Kehtna
kaua tuled põlevad? CO2 lisad? Minul on ka kraanist tulev vesi väga kare. Habevetikas hakkas levima peale selle kui sain renxxi käest kaane koos valgustusega kätte. CO2 lisamisel vähemalt minu akvaariumis see pidurdub. Kare vesi ise ei tohiks taimekasvuks probleem olla. Taimedel peab olema piisavalt valgust ja toitaineid, CO2 ei ole hädavajalik, aga ise saan kohe aru kui otsa saab. Taimede kasv ja väljanägemine on hoopis teine, CO2 lisades muutuvad nad palju ilusamaks ja lopsakamaks, vetikalised hoiavad tahaplaanile. Kui ma midagi valesti kirjutasin, eks targemad parandavad.

_________________
Juwel Rekord 60 - taimed, platyd, , corydoras 3x
325 l - ,hõbetäpp tetra 3x,skalaar 1x, CAE 3x, Hoplosternum thoracatum 2x, kuldguraami, Pangasius hypophthalmus
12 l - platyd
700 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2009 05:17
Postitusi: 126
Asukoht: Tõrva
tuli läheb põlema 15.00-00.00.aga praegult olen pannud juweli originaal valgusti põlema18w.vahepeal põlesid mõlemad lambid,aga minu arust siis hakkasgi vetikas paremini kasvama.ei teagi kumb varjant on parem kas ainult 18w või 38w.co2 pole lisanud,kuid mul on co2 tablette mingi sera oma.topsi peal kirjas pole palju neid sisse panna tuleb jne.mõtlesin ise meisterdada co2 värgi.pärm suhkur pudelisse ja voolik akvasse.ei tea aint kauaks seda jätkub ja kas taimedele sellest piisab.meil siin võrus pole kuskilt saada co2.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 08:54 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 22, 2009 07:19
Postitusi: 138
Asukoht: tartu
Vee karedust tõstavad akvaariumisse lisatud dekoratiivteokarbid,albumis nägin ühe pildi pealt sul teokarpi,kuid ma ei tea kas sul need praegu veel akvas on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 09:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2009 05:17
Postitusi: 126
Asukoht: Tõrva
teokarpe enam pole.mul kraanist tulev vesi lihtsalt kehv.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 09:47 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
su veel pole häda midagi. keskmine eesti vesi. karedus ise ei ole taimede kasvatamisel nii suur probleem. vetikate vastu ja et karedust natuke alla saada, proovi nt. JBL Tropol vedelikku, co2 pärmi baasil ajab taimede jaoks väga hästi asja ära.
sera väetised on üldiselt ühed lahjemad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 10:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2009 05:17
Postitusi: 126
Asukoht: Tõrva
jbl kraami saab ilmselt aint tartust.võru poodides on väike valik.akvas on mul kalakesed ka,kas nad selle kõvema väetise vastu peavad.ahvenad mul küll sügavad ennast vastu kive või põhja, sellest on näha et vesi pole hea.aga jätan selle jbl tropoli nime meelde,kui tartu joppan siis kindlasti ostan


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 10:31 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Meil oli m6istatuseks, miks yhes akvas on tunduvalt karedam vesi kui teistes. No loomulikult olime ostnud akvapoest lahtist p6hjakruusa. Kruusaks ilus looduslik lubjakivi. Peale v2ljavahetamist muutusid seal ka kohe vee karedusen2itajad.

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 06, 2009 10:39 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Gristel kirjutas:
jbl kraami saab ilmselt aint tartust.võru poodides on väike valik.akvas on mul kalakesed ka,kas nad selle kõvema väetise vastu peavad.ahvenad mul küll sügavad ennast vastu kive või põhja, sellest on näha et vesi pole hea.aga jätan selle jbl tropoli nime meelde,kui tartu joppan siis kindlasti ostan


jbl kraami saab endale koju ka tellida (tooteid vt. jbli kodukalt http://jbl.de/ ja saada mulle privasse teade, mida sul vaja on).
taimeväetised ei tee su kaladele midagi, niikaua, kuni sa doseerimisjuhistest kinni pead.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 07, 2009 05:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2009 05:17
Postitusi: 126
Asukoht: Tõrva
täna panin pärmi co2 käima,mullitab küll jõledalt.lisaks sellele sain kohalikust poest kaks vetika sõõjat,nimed neil olid siiami vetikasõõjad.loodan,et nendest on abi.enne magama minekut teen veel veetesti läbi,et näha kas on midagi muutunud või mitte.
tänud Mariale,et jbl kraami pakud.vb läheb kunagi vaja midagi,võtan ühendust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 07, 2009 07:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Sa vaata,et sa oma co-ga kaladele laksu ei pane :wink: :!:
Pead korralikult jälgima,etnäidud oleks ikka normis...üldiselt kui tahad co kohta rohkem inffi,siis otsingusse co ja lugemist jägub hommikuni :wink: :lol:

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 07, 2009 08:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2009 05:17
Postitusi: 126
Asukoht: Tõrva
ma tõmbasingi co2 vooliku välja,paistis,et ahvenad väikese laksu saanud ei tahtnud enam eriti süüa.co peaks vist iga päev tunniks või paariks vette pistma või vooliku vahele mingi kraani leiutama mis ei laseks nii palju mulle korraga kasti.inffi olen ma akvaristist uurinud küll,juttu on kõvasti aga pildid paistavad olevat aegunud.olge head ja andke kraani kohta häid mõtteid.kuskilt lugesin,et kellegil oli arsti varustusest kokku pandud mingi lukk,aga päris hästi ei saanud sellest.see leiutaja oli vist kasutaja hertsog


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 07, 2009 08:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mis kalad Sul üldse praegu selles akvas on, piltidelt paistab ka kirevahvenlasi? Võimalik et mõnede Su kalade jaoks oleks vaja hoopis ph-d ja karedust tõsta...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 07, 2009 08:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 07, 2009 05:17
Postitusi: 126
Asukoht: Tõrva
ahvenatest mul 1 zebra 1meeki 1aafrika sidrun ja kaks väikest nigrofasciatus.ülejäänud on põhja kalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 08, 2009 03:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Tere,
Minul isiklikult läks kõik korda, kui hakkasin lisama co2, taimed kasvavad ja vee karedus ja ph kusagil 7 ringis, kui uskuda testi, tuled(3x18w) põlevad ca 14h päevas, põhjaks on tavalune ehituspoe kruus.
Muide -võibolla mõjutab sinu vee koostist see imelik lumivalge kruus?

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 24 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver