tommikuld kirjutas:
Valguse koha pealt, et meil suht valgusrikkad toad, sestap saabki valgustus sisse lülitatud õhtupoole. Enda arvates pole nagu rohkem vaja.
Sõltub taimedest ning sellest mida normaalseks taimekasvuks peetakse. Toas olevast valgustusest piisab vaid vähenõudlike taimede jaoks. Kui paned ca 3 x rohkem valgustust kui hetkel siis näed hoopis teistsugust taimekasvu, ning silmal ka kena vaadata. Valgustust võiks juhtida taimeriga, ca 10 tundi päevas oleks OK.
tommikuld kirjutas:
Nädalake tagasi sai uus taim akvasse pandud, äkki sellest? Selle võtsin nüüd ka välja.
Vaevalt küll, taime pole mõtet kiusata. Taimede toomisel ainus moment on see et kindluse mõttes võiks neid enne akvasse panekut pisut kaaliumpermanganaadi lahuses leotada et välistada nakkuse sissetoomine.
Üle tasuks vaadata ikka toitmine ja veevahetus - toitu mitte rohkem kui kalad paari-kolme minutiga ära söövad ning veevahetus 25% kahe nädala tagant, parem iga nädal nii 20%. NO3 test näitab kas veevahetus on piisav või ei.
Kui on viitsimist siis asi mida võib proovida on akvasse torgata Ceratophyllum demersumit. See taim ei vaja kasvamiseks pinnast, kui teda enam tarvis pole siis on hea lihtne välja visata. Ta on kiire kasvuga ning vähenõudlik, eemaldab akva veest kahjulikke jääke ja vähendab mürgituse riske kalade jaoks. Lisaks peaks tal olema võime tõrjuda välja vetikat vastavate kemikaalide vette eraldamisega. Vajadusel võin seda veidi ka oma akvast jagada, kuid selles akvas kus see taim kasvab on ka nn. prügitigusid - kui see ei hirmuta siis võid soovi korral kasvõi mult seda saada.