foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2005 01:53 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 11:05
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Minul on jällegi probleemiks NO3 vähesus. Kuna üks test näitas kogu aeg 0 siis ostsin kontrolliks teise firma testi. Näit ikkagi 0. Taime kasvuks võiks siiski ju nagu natuke olla. Kas peaks mõne tilga mingit väetist panema kus on NO3 sees?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 01, 2005 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
KNO3 abiks , muidu varsti BGA e. limavetikas platsis. :(

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 03, 2005 03:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 01, 2004 12:21
Postitusi: 34
Asukoht: Saku
Nonii, vara hõiskasin. 4 päeva oli vesi vahetamata ja neist 2 päeva olid ka kalad toitmata, pajuoks ka liguneb akvaariumis, ning NO3 test näitas ikka 20 mg/l. Eks peab siis jälle tihedamalt vett vahetama.

Kas ma peaks veel mingisuguseid teste tegema? Kalu vähemaks ja taimi rohkemaks organiseerima?

_________________
60 liitrit: 3 Sunburst Tux Platyt ja paar vart


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2005 12:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 27, 2004 10:05
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn/Tartu
Tere

Mul samuti probleemiks NO3 vähesus (Tropic Marine testi näit on nullis). Võitlen BGA-ga, mis vohab ohjeldamatult. Nädalavahetusel süstisin peale 20% -st veevahetust süstlaga KNO3 lahust taimede juurte alla (arvutusi tegin väetisekalkulaatori abil ning sihiks oli 5ppm taseme saavutamine). Kuid peale väetamist on NO3 näit ikka nulli peale jäänud. Siit küsimus, et kas ma panin liiga vähe KNO3 või nii peabki olema, kuna kogu nitraat jäi pinnasesse taimedele mauistamiseks ning vette seda ei leki. Viimast varianti nagu uskuda ei tahaks, sest kuidas muidu edaspidi väetamist teha kui aine sisaldust vees ei tea.

Muidu offtopic, aga äkki keegi BGA spets oskab midagi selle vetiku vastu soovitada. Siiani olen ikka omal jõul üritand, aga jõud ja kannatus on otsa saamas, kui edaspidi nii jääbki, siis läheb vist raskevägi käiku (antibiootikum).

128l akvas:
PO4 - 0.3 ppm
NO3 - 0 ppm (seda tõsta üritangi, maagilise 1/16 suhte peale)
PH - 7,5 (CO2 käib)
Veevahetus ca 20% nädalas

_________________
128l- Amazon


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2005 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
BGA tekib üsna lihtsalt kui NO3 PO4 tasakaal paigast ära.
KNO3 lahust ära põhja küll süsti vaid ikka filtri väljavoolu ette lahjendatud kujul.
Mul on õnnestunud kord sellise pideva testimise ja KNO3 lisamisega BGa-st võitu saada. Aega kulub palju ja testima peab vett kindlalt 2x nädalas , et tagada õige KNO3 ja PO4 tasakaal (võib juhtuda , et pead lisama ka po4).
Ega muud ei oska soovitada kui : külma närvi.

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2005 04:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
mul ka no3 o juba pikemat aega.. aga kust saada kno3 ja kuidas seda po4 tõstetakse?..millega... ja milline peaks nende vahekord olema?
tänades

_________________
http://www.akva.ee
Lisainfo:
info@akva.ee
55 904 954


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 11, 2005 11:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
KNO3 ja PO4 vahekorra paika seadmiseks on olemas selline kalkulaator-tabel:
http://www.xs4all.nl/~buddendo/aquarium ... ld_eng.htm

KNO3 -ga kaupleb Site Admin Andres, võta temaga ühendust.
Kui PO4 0 ei ole siis ära teda puutu, püüa NO3 tabeli järgi paika seada, ülaltoodud kalkulaatoris on ka KNO3 lisamise juhend.

Edu.

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2005 05:04 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 18, 2004 03:49
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn
Enamikest siin kirjutajate murest ei saa ma jälle aru paraku. Mille üle kurdetakse? Kas kalad ei tunne ennast hästi? Või taimed ei kasva? Või laiab vetikas? Või osteti lihtsalt üks test mis näitas imelikku numbrit ja hakatigi tõmblema kohe? Minu väide on endine: kui kalad ei põe, taimed ei kõnge ja vetikas ei mölla, siis visake kõik testid metsa! Lõpuks võib veest hakata otsima kogu Mendelejevi tabelit ja hakata eri ainete hulka timmima. Esimene asi on ikkagi stabiilne keskkond. Iga nädal, iga kuu, iga aasta tuleb hooldamisel teha tuima järjekindlusega samu liigutusi ja samas järjekorras ja kõik.
Ise ostsin 2 aastat tagasi pH, Gh, KH, NO3 testid. Ise ka ei tea miks. Kõikidega on ainult üks kord vett mõõdetud. Tulemusi isegi ei mäleta. Keegi võib need testid endale saada kui soovi on (kui nad muidugi hapuks pole läinud.)
Põhi häda on tavaliselt vetikatega. ja siis kui ei ole tegemist kalade ületoitmisega, ega liig harva-, või liig vähese-, või vastupidi, liig rohke vee vahetusega tuleb hakata testimistega viga otsima.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2005 07:28 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 04, 2005 02:48
Postitusi: 193
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Akva sissetöötamiseks siiski NO3 test võiks olla, või ei??
Annab märku millal akva valmis on.

_________________
malawi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2005 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 27, 2004 10:05
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn/Tartu
Tänud ecologile nõuannete eest.

Kuid tekkis veel paar küsimust. Et kui kaua see "kaua aega" sul siis oli (ma mõtlen BGA-st lahti saamist siinkohas)? Ning kuidas sa akvaariumit KNO3 lisamise ja BGA-ga võitlemise ajal hooldasid. Et kas üritasid vetikaid taimede pealt ja põhjast ära koristada veevahetuste ajal või jätsid nii nagu on ja nad kärvasid lõpuks ise ära? Sifoonisid üldse põhja? Taimekadusid oli ka? Mul cabomba caroliniana juba üsna üsna niru, kaua enam vastu ei pea.

_________________
128l- Amazon


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 12, 2005 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Päris esimest korda jändasin oma mitu kuud ja tulutult, kuid siis tegutsesin ka huupi, peale seda lugesin teema kohta netiavarustest mitmeid artikkleid ja proovisin seejärel meetodit mida eelnevalt kirjeldasin ning see on tulemust andnud.
Oma kahe kolme nädalaga pead ikka arvestama, vett vaheta nagu ikka 25% nädalas, proovi taimedelt voolikuga lima eemaldada (algul kui asi on jubedam võid seda ka tihedamalt teha kuid väiksemate veekogustega), nii saad enamuse kätte, kui nitraadi ja fosfaadi vahekord on normis siis BGA hakkab tasapisi taanduma.
Taimekadusid täheldanud ei ole.

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 30, 2005 07:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
testid tegin JBL Easy Test, 50 tk sees. ph näitas üle 9 ja kh oli kõvasti üle 17..ne. kraani vesi sama. akva käinud 2 kuud, kalad elavad ja tunduvad olema rahul,taimed nagu oleksid veidi haprad aga pole ka hullu. millega neid näite kõige efektiivsemalt alla saaks? KALLE öeldule lisaks, et kas ikka nii paranoiliseks tasub minna selle testimisega, kui kalad elavad ja taimed ka ja hullu pole siis miks midagi tõstma või alandama peaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 26, 2006 03:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 24, 2006 02:59
Postitusi: 133
Asukoht: Harjumaa
See on nüüd natukse teemast välja, kuid siiski.

Eks akvaristikaga ole nagu iga teise hobiga, ühed pühenduvad asjale rohkem kui teised. Ning eks ka nina nuuskamisest on võimalik ju raketiteadus teha.

Samas. Kui ollakse selline pool-pühapäeva akvarist (nagu ka allakirjutanu), ei ole mõtet juuksekarva pooleks ka ajada. Interneti avarustes on kirjas, kui palju miski elusolend akvaariumis kannatab ja millistes piirides on ta suuteline kohanema. Minu kogemus näitab seda, et tegelikult nendes piirides tunnevad elusolendid ennast suht hästi. Kohanema on nad suutelised oi kui palju enamaga, mida näitas jälle isiklik kogemus, kuna seoses järalkasvu tekkimisega perekonda jäi akvaarium natuke rohkem hooletusse, kui oleks pidanud. Ja kõik kalad ja taimed elasid selle külma näoga üle. Ja elavad siia maani. Järelkasv saab veebruaris kahe aastaseks.

Ehk siis moraal: pilbasteks pingutada pole mõtet, natuke peab jälgima, samas looduslikku keskkonda klaaskastis tekitada ei ole lihtsalt võimalik, sõltumata sellest, kui palju sa teste teed, juurikaid sisse topid, keemiat aretad... tegemist on siiski suletud vee tsirkuleerimisega ja kõik. Ja nii jääbki, kui just ei ehitata miskit kanalit, kust kaudu jõevesi läbi akvaariumi voolab.

_________________
240L kuldkalu, Flying Foxe, OTO- sid ja miskeid sägalisi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 26, 2006 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
mikuga samal arvamusel, olen oma kastis teinud kõik nii kui peab aga seda vee karedust ja ph-d pole ma isegi proovinud alandada. kraanist lihtsalt tuleb selline ja turba kottidega ei hakka küll ringi jooksma või mis iganes keemjaga lolli mängima. vee vahetusega paned ju ikka ja jälle seda sama vett sinna kasti, see on surnud ring ja sa jäädki testima seda vett. kalad on mul aktiivsed, keegi surnud ei ole, vetikat ka pole, osad taimed on mis ei taha karedas vees kasvada ja lagunevad aga katsetan ja olen leidnud need mis kasvavad ja isegi paar õit on tulnud. olen rahul igatahes. kes tahab ja viitsib las müdistab selle turbaga!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 26, 2006 08:43 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Tundub nagu, et ülalpostitanutel ei ole akvaga mingeid probleeme olnud. Olete ühed vähestest õnnelikest. Kahjuks ei ole aga veetingimused igalpool nii head!
Tahaks öelda, et akvaristika ei ole üksnes kalade imetlemine, söötmine ja veevahetamine. Täisilu juurde kuuluvad ka kindlasti taimed, kogu eluks vajalik organismus ja palju muud.

Kinnisest kastist on aga asi väga kaugel. Vesi tsirkuleerib läbi filtri, milles elusorganismid puhastavad vett ja filtri substraat filtreerib kahjulikke aineid välja. Kui nüüd võrrelda seda loodusliku süsteemiga - mida erinevat seal on. Taevast sajab vihma, mis imbub pinnasesse, sealt omakorda mõnda ojja, seejärel järv/tiik/meri või mõni muu veekogu. Sealt vesi aurustub ja tuleb vihmaga jälle alla. See näide on muidugi suuresti lihtsustatud, kuid paralleele võib tõmmata küll. Või on makera ise üks kinnine kast :roll:

Suhtumine, et teste poleks nagu vaja teha ja seda teistele soovitada on pisut kurjast. Praegu jääb nagu mulje, et kui kalad ujuvad on kõik hästi, aga kui ühtäkki järjest kõik hinge heidavad, siis vabandatakse ennast testide puudumise taha, aga tegelikult ei soovitudki kannatajaid aidata. Keegi ei ole öelnud, et tuleb kodust seoses akvaga keemialabor ehitada. Kõige tavalisemad ph, kh ja gh testid peaksid ikkagi käepärast olema.

Vabandan, kui midagi valesti ütlesin.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver