foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 05, 2009 11:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
:? tegelesin kalakeste kodu kaunistamisega ja panin põhja kruusa, pesin enda arust jube korralikult ära kuni vesi selgeks jäi ja istutasin ka natuke "maltsa" aga akvaariumis muutus vesi kohe sogaseks ja on juba mõned päevad niisugune....Lisasin Aqua christali aga see ei aidanud, vahetasin natuke ka vett kuid ikka ei midagi, võibolla ehk õige pisut... võtab see natuke aega? ja ehk nädalaste vete vahetustega saab pikapeale asi korda? Kuldsed tunduvad tundvat end küll hästi aga vaatepilt ise pole just kuigi roosiline :oops: Ja veel...kuna nippide foorumis ma pole kelleltki vastukaja saanud siis kasutan ära siinset- kas herned mis anda võivad olla konservikad? Palju anda tohib- 1-2 kala kohta ja kui tihti? Saavad praegu salatit, helbeid, elustoitu. Kui kaua tohib kurk akvas vedeleda- päeva, kaks? Kas keegi avitaks :lol:???


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 06, 2009 12:04 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Kui vesi on sogane kruusast ja/või taimede isutamisega pinnasest üleskeeratud sodist, siis sellest pole kaladel sooja ega külma. Looduses elaksid nad veel hägusamas mudakihiga vees.

Herneste koha pealt ei oska nõu anda, aga kõhutunde järgi konservi küll ei annaks.
Ise proovisin värskete hernestega ja kaunadega paar aastat tagasi, aga ei söönud mul neid keegi.
Kurgiga on nii, et üldiselt soovitatakse hoida 1 - 2 päeva, aga oma akvas on kogemus, et esimene päev ei puutu kurki suurt keegi, lasevad paar päeva pehmemaks kõduda ja siis pistavad nahka


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 05:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Ja niipalju veel lisaks,et algavas purgis läeb kah vesi natsa häguseks,Nitravec(loodan,et kirjapilt õige :oops: ) aitas mul selle vastu,kui seda lisasin regulaarselt ja vesi läks selgeks...muidugi kristalselt selgeks ta minu akvas ei jäänud,kuna mul "kaevurid"hoolitsevad selle eest,et mingi kübe ikka hõljuks :wink: :lol:

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 05:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
tee pilt.
millal kasti käima panid.
mis kalad seal on.
jne jne.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri: vesi juba parem:-)
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
:D tere kõigile kaasamuretsejaile. Vesi juba palju parem- isegi tagasein kumab päris selgelt vastu \:D/ . Olen nädalas korra ikka pisut vett vahetanud, klaasid ärakasinud ja ettevaatlikult filtrisvammi kergelt lopsutanud, võtsin isegi taimed paariks nädalaks välja et sisekeskkonnas rahulikum oleks- tepsib ja ilmselt on järgneva paari päevaga asi kontrolli alla saadud =D>. Söödan kahh pisut vähem, olgugi et süda tilgub verd kui nad siblides näljaste nägudega otsavaatavad. Aga salatileht või kurgiviil on pidevalt kiviga põhjas, nii et- dieet :lol:. Kuna nüüd teema juba toidule läks siis- Kas MELONIT võib anda- see ka na vesine wärk :-&


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2009 11:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Eem...vat ei teagi kohe öelda...see et taimed välja võtsid-et miks?Ega nemad ju ometi vee hägusust põhjusta...sul ju purk alles algfaasis-vaja baktereid,kes "tööle"hakkaks(taimed küll neid ei tooda :D )
Nii et isiklikult soovitan-baktereid,rohkem baktereid :lol: ,siis läheb ka vesi selgeks(kui just üle ei sõõda)

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 12:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
KUI oli tegu rohelise veega ehk vetikatega, siis on taimede välja võtmine küll vale. Taimed tarbivad vetika eest toitaineid, mida rohkem neid on seda rohkem on lootust roheline löga nälga jätta.


Üles
 Teema pealkiri: pisut veel ja korras:-))
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 08:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
oomingust ärkajatele :lol:. Ei mingit rohelist ollust minu purgis =; . Vesi oli mul piiiiiimjas. Aga taimed korjasin ära sest nende all, peal ja ümber käis pidevalt trall ja sehkendamine :? ja vee "üleskeetmine". Eile istusin juba ühe põõsakese ettevaatlikult tagasi- muutusi öö jooksul- halvemuse poole- ei toimunud =D>


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 08:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
piimjas vesi on tavaliselt mingi bakteri paljunemine.

Kas sul hapnikuga on kõik okei? Kalad nö. õhku ei ahmi?

uhjah, tere omekut ka.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri: peaks olema- siis see ok:-)
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 09:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
:roll: ei ahmi nad mul peale toidu midagi [-( - eriti läheb loosi KURK. iga kell ja igas asendis :lol: . Vahel lihtsalt ajavad suud torusse nagu haigutaks... Vesi on täna juba tõeliselt- ok ja üritan teised taimed ka tagasi istutada. Sellepärast nad eemaldasingi et kartsin et olen taimedega mingi vetika sissetoonud, kui see nüüd väga rumal jutt on siis laske kõrvust mööda :roll:. Ilmselt ikkagi kõige kokkusattumus- uus akva, uus kruus, istutamine. Kuidas siis ikkagi kaladele selle MELONI sissesöötmisega on- kas võib :?: :?: . Või on selle suhkru tase ikkagi liiga kõrge :?: :?:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 09:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Siis oli sul lihtsalt bakteripuhang.

Meloniga on nii, et ilmselt pole sinu teema lugejad proovinud ning seega ei kommenteeri. Pole nagu mõtet eriti sundida ka või mis, mida ikkagi ei tea, seda ei tea. Vaevalt, et keegi hakkab sinu jaoks katsetama.
Otsi googlest, kas laias maailmas keegi on nii teinud ning kui ei ole, riski ja proovi järgi või siis mine kindlat teed ja anna oma kaladele seda toitu, mida nad looduses ka saavad.

Aga vastus su küsimusele, ilmselt näljaga söövad kindlasti ja kalad on alailma näljased. Pole mina eriline ihtüoloog, sestap ei tea kuidas antud toit just sinu kaladele mõjub, tagatippu pole mina ja ilmselt ka teised siinsed kasutajad telekineesi valdavad inimesed, et laksust teaksime, kas su 1-2 kala on karnivoorid, herbifoorid või omnivoorid.

Ilus oleks enne küsimist vähemalt mingitki infot anda.
Praegu kõlab su küsimus umbes nii:
Kas hülgerasva tohib pähe määrida, kui temperatuur langeb alla?
Kelle pähe? Kuskohas? Temperatuur langeb kelle või mille alla? Eesmärk?

Mõistad?

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri: Re: vesi juba parem:-)
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 01:36 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
maykuu kirjutas:
Aga salatileht või kurgiviil on pidevalt kiviga põhjas, nii et- dieet

kurgiviil pidevalt kiviga põhjas ei ole kindlasti mitte dieet.
sinu jaoks oleks, aga mitte kalade.
dieet oleks, kui sa paar-kolm päeva üldse kalu ei toida.

ilmselt sai ka hägune vesi sinu akvaariumis alguse ületoitmisest.
juhtub enamusel alustajatest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 05:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 12, 2009 09:49
Postitusi: 28
Pildid: 8
Asukoht: Harjumaa
Minu meelest on tegemist bakteripuhanguga, nende heade meestega. Mul oli sama asi. Miski keemia ei aidanud ja kui jätsin asja u nädalaks rahule, selgines vesi iseenesest. Head bakterid on paljunema hakanud metsiku kiirusega ja nad ei ole jõudnud filtrisse kinnituda. Filter võib ka liialt võimsalt puhuda, puhub vennikesed materjalist hooga läbi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 05:27 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
ounamaja kirjutas:
Head bakterid on paljunema hakanud metsiku kiirusega ja nad ei ole jõudnud filtrisse kinnituda. Filter võib ka liialt võimsalt puhuda, puhub vennikesed materjalist hooga läbi.


Tõsiselt räägid?
Pane mingi naerunägu kui pulli teed, mõni võtab muidu tõe pähe.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 09:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 12, 2009 09:49
Postitusi: 28
Pildid: 8
Asukoht: Harjumaa
Täitsa tõsi. Lugesin sellest ühest inglise keelsest foorumist. http://freshaquarium.about.com/cs/water ... ywater.htm siingi on sellest juttu.


Üles
 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver