foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 14, 2009 11:10 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
ounamaja kirjutas:
Head bakterid on paljunema hakanud metsiku kiirusega ja nad ei ole jõudnud filtrisse kinnituda. Filter võib ka liialt võimsalt puhuda, puhub vennikesed materjalist hooga läbi.

:twisted: head bakterid ei ole jõudnud filtrisse kinnituda ja puhutakse minema :twisted:
üritan ette kujutada... :wink:

otseselt miskit head bakterite õitsengus ei ole. kalade jaoks igal juhul päris ohtlik aeg.

sinu antud lingil midagi bakterite puhumisest ei kirjutata. ja ega about.com ka mingi eriline tarkuse allikas ei ole.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 15, 2009 04:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
:lol: :lol: jee- täna hommikuks vesi korras, taimed uuesti sees ja pilt ilus vaadata ja südamel kergem olla. Ei tahaks nüüd seda nädal aega puutuda- kas kannatab?? :-k Veel küsimus- kas vett tuleb testida vaid mingi probleemi korral või peaks seda regulaarselt tegema :?:. Mul kergem küsida praktiseerivate käest kui mingit kirjandust tudeerida millest ma mõhkugi ei pruugi arusaada :roll:- sorry :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 15, 2009 04:38 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
Mina näiteks ei testi üldse vett, vaatan kalade käitumise pealt, umbkaudu kuskil kuklas sumiseb arvutus, mis juhtub milliste parameetritega, kui lisan kalu või neid eemaldan.
Heaks indikaatoriks on taimed ka, plaaningi teise sumba ehitada, et taimedelt infot saada ja nn. kapsafilter teha.

Siiski kord kuus kontrollin PH-d ja GH-d. Hea oleks muidugi kõigel pidevalt silma peal hoida, aga mingite testikestega on see kallis, aeganõudev ja MINU ARVATES pole saadav informatsioon kulusid väärt.
Iseasi on pidevad testid, UAURU albumis oli näiteks PH kontrolleri pilt kui õigesti mäletan.

Merekastil on muidugi olulisem testimine, eriti soolsus jms.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 15, 2009 09:11 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 02:54
Postitusi: 131
Asukoht: Tallinn
maykuu kirjutas:
:? tegelesin kalakeste kodu kaunistamisega ja panin põhja kruusa, pesin enda arust jube korralikult ära kuni vesi selgeks jäi


* Kas sa kruusa/kivid ja muud akvaariumisse pandavad esemed ikka läbi kah keetsid/kuumutasid?

See pole muidugi rangelt vajalik kui see kruus on teise või sama akvaariumi eelmisest inkarnatsioonist ja haigusi pole olnud aga väljast toodud kruusa puhul küll.

* Lasid sa akvaariumil ikka nädala/kaks enne sisse töötada kah?

Hmm, Aqua Cristal - see ei kõla just bakteristarteri moodi, pigem on see mingi veepuhastusjama - sellisel juhul suht kasutu või isegi vastupidise efektiga produkt antud juhul.

Seda on siin foorumis küll ilmselt miljon korda mainitud aga igaks juhuks veelkord:

a) kruusa ja akvaariumisse pandavad kivid, juurikad ja muud esemed esemed läbi pesema ja kuumutama/keetma või tulikuuma veega üle kallama.
b) peale uue akvaariumi veega täitmist sinna mingit bakteristarterit ( näiteks: Denitrol Aquarium Starter ) või paar liitrit vett mõnest käigusolevast akvaariumist lisama.
c) pidevalt filtrit töös hoidma.
d) paari päeva pärast võib sinna vastupidavamad taimed istutada
e) nädala pärast teod ja/või mõned vastupidavamad kalad
f) alles umbes 2 nädala pärast suuremad kalad, nagu näiteks kuldkalad.

Sellise järkjärgulise sissetöötamise ignoreerimine toob kaasa igasuguseid sarnaseid probleeme.

NB! Ma igaks juhuks mainin, et ma pole seda kõike ise välja mõelnud vaid sajad erinevad allikad, sealhulgas antud foorumid pakuvad umbes sellist tegevuskava. See on lihtsalt minu interpreteering.

_________________
Akvaariumid: 54l + 60l + 200l
Kalad: 3x gupi, 6x platy, 2x molly, 5x neoon, 5x mini corydoras, 1x ancistrus, 3xSAE, 3x Botia, 2x marmor-guraami
Muud: õunateod ja 10 sorti veetaimi


Viimati muutis dasher, Esmaspäev Mär 16, 2009 12:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: CrystalWater ei ole jama
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 15, 2009 09:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 21, 2009 02:31
Postitusi: 144
Asukoht: tallinn
CrystalWater ei ole jama:roll: töö põhimõte selles et seob väiksemad mikroosakesed suuremateks mis siis filtri kaudu eemaldatud saab, eelnevalt katsetatud ja tepsib :^o - mitte just sel korral aga kunagi varemalt ja teises situatsioonis :lol: . Oma soovitustega muidugi- pisut hiljaksjäänud aga tänud sellegipoolest :-k, edasiselt olen targem- loll õpib oma vigadest O:), tark teiste omadest. Ja vaatamata oma eale olen tubli õpilane. Plaanis suurem osta- 60l, juba väljavaadatud- siis saab reeglite järgi sissetöötatud- luban


Viimati muutis maykuu, Esmaspäev Mär 16, 2009 09:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 15, 2009 10:32 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 03, 2005 03:08
Postitusi: 644
Pildid: 3
Asukoht: tln/prnu
dasher kirjutas:

d) paari päeva pärast võib sinna vastupidavamad taimed istutada
e) nädala pärast teod ja/või mõned vastupidavamad kalad
f) alles umbes 2 nädala pärast suuremad kalad, nagu näiteks kuldkalad.

Sellise järkjärgulise sissetöötamise ignoreerimine toob kaasa igasuguseid sarnaseid probleeme.


Ei too.

Selline rusikareeglindus on tore asi, aga saab ka teisiti kui mõistusega kalu lisada. Käivitamise reeglid sõltuvad kasti suurusest, kaladest ja sajast muust asjast.

Maykuu: mõtle parem hoolega läbi, keda ja mida sa näha tahad ja siis aja vaikselt süsteem käima.

Mina panin Taimed kohe kui nad vähegi vette ära mahtusid, 3 väikest antsu 10 tundi pärast kasti veega täitmist. Sibavad siiamaani ilusti ringi ja muudkui kasvavad.

Nädala pärast ujus juba 5 antsu ja kuu pärast veekvaliteedile ülitundlikud malawi mbunad, kes saastavad küll vähem kui kuldkalad, aga see eest oli neid lisaks 3-le pisikesele antsule ja 2-le suurele antsule suisa 4.
100ml JBL Denitroli läks ka.

Alustamisest 3 kuu möödas ja siiani olen vaid vaadanud, kuidas ahvenad taimedelt vetikaid söövad, loodame et saavad kividelt ka ühtkoma teist.
Mingeid piimjaid ja rohelisi imesid pole veel olnud, aga mine tea mis saab, akva ei tööta ennast ilmselt mitte kunagi lõplikult sisse, muutusi toimub igapäev, võimalus on nood muutused lihtsalt sujuvaks ajada.

Ehk siis - väldi järske muutusi ja tee neid arvestades võimalikult paljusid parameetreid. Siis on väga raske mingit rohelist vett saada.

_________________
200L + 30L sump, DIY wet/dry, malawi mbuna cichlidid ... ca 20.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 16, 2009 12:09 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 14, 2009 02:54
Postitusi: 131
Asukoht: Tallinn
maykuu kirjutas:
CrystalWater ei ole jama:roll: töö põhimõte selles et seob väiksemad mikroosakesed suuremateks mis siis filtri kaudu eemaldatud saab ...


Iseasi on, kas sinu akvaariumile seda väiksemate osade sidumist tarvis oli. Kui sa kuusa alguses korralikult ( 10x või rohkem ) läbi pesed siis ei tohiks seal eriti palju selliseid osakesi olla mida ta siduma peab või setivad nad ise. Vohavate (valede) bakterite puhul see aga ei aita, sest neid tekib kogu aeg juurde ja sa ei saa/taha seda keemiat veega pooleks kah lisada.

Loomulikult olen ma selle juhtumi puhul nõuannetega lootusetult hiljaks jäänud, kuid loodan, et teised algajad leiavad siit midagi kasulikku, isegi juhul kui kõik mu soovitused ei ole absoluutselt täpsed.

AzA kirjutas:
dasher kirjutas:

d) paari päeva pärast võib sinna vastupidavamad taimed istutada
e) nädala pärast teod ja/või mõned vastupidavamad kalad
f) alles umbes 2 nädala pärast suuremad kalad, nagu näiteks kuldkalad.

Sellise järkjärgulise sissetöötamise ignoreerimine toob kaasa igasuguseid sarnaseid probleeme.


Ei too.


Loomulikult võib igaüks, kes asja tunneb võib arvab tundvat ühte või teist rusikareeeglit ignoreerida ja puhtalt pääseda. Mul on hea meel , et sul oma akvaariumiga vedas kuigi iga vähegi kogenud akvaariumipidaja võib kinnitada et seismata veega akvaariumisse kohe kalade laskmine ei ole mitte just kõige vastutustundlikum tegu.

Mitte päris kõigil ei tule kraanist kohe kohe akvaariumikõlbulikku vett ja juhul kui vett puhastatakse klooriga peab vähemalt päeva/paar ootama, et kloor lenduks. Ancistrused on ühed vastupidavaimad kalad üldse ja edasi järkjärguliselt tundlikumaid kalu lisades toimisid sa väga õigesti ja ülaltoodud printsiipide vaimus.

_________________
Akvaariumid: 54l + 60l + 200l
Kalad: 3x gupi, 6x platy, 2x molly, 5x neoon, 5x mini corydoras, 1x ancistrus, 3xSAE, 3x Botia, 2x marmor-guraami
Muud: õunateod ja 10 sorti veetaimi


Üles
 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver