foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 17 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 02, 2009 07:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
Kõige parem indikaator on siiski akvaarium ise. Kui piisavalt väetistega solgutada, siis õpib üsna kähku ära kuidas kast mingi aine üle- või aladoosile reageerib. Kui natuke arvutada ja väetistega järjepidevalt ja õiges proportsioonis ümber käia, siis pole teste üldjuhul vajagi. Asi loksub ise paika ja kõrvalekalded tunneb kähku ära. Ise olen praktiliselt loobunud testidega lobistamisest ja doseerin keemiat taimede järgi.

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 02, 2009 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
markx kirjutas:
Kõige parem indikaator on siiski akvaarium ise. Kui piisavalt väetistega solgutada, siis õpib üsna kähku ära kuidas kast mingi aine üle- või aladoosile reageerib. Kui natuke arvutada ja väetistega järjepidevalt ja õiges proportsioonis ümber käia, siis pole teste üldjuhul vajagi. Asi loksub ise paika ja kõrvalekalded tunneb kähku ära. Ise olen praktiliselt loobunud testidega lobistamisest ja doseerin keemiat taimede järgi.

Jah nii ta on tõesti. aga see vilumus on sul ka vast aastatega tulnud. Mina alles mõni kuu siin katsetanud. NPK ja microd õppisin alles selle aasta alguses paremini selgeks, kui midagi akvas paigast ära ja taimed juba imelikuks kiskusid, ja kompleksväetistest kasu ei olnud.
Hakkasin katsetama eri ainete ja eri toosidega, taimed sain uuesti kasvama ja Alternale sain ka ilusa neooni värvi tagasi.

Sel ajal murdsin pead ja tegin teste üsna sageli, paar korda nädalas. nii sain palju huvitavat teada. Näidud ja kõik väetiste kogused panin kirja ja nii sain mõne aja pärast teada milline mingi aine tarbimine on (üle selle mida kaladest ja kalasöödast saab). Selle järgi siis rehkendasin mitu ppmi midagi lisama peaks.
Alguses oli hea nuputada mingi nädala toos välja ja testiga jälgida kas asi täppi läks. pikapeale läks täppi ja praegu on mingi rütm välja kujunenud. Igaks juhuks panen ikka alati paberile kirja mida ja kui palju sisse valan.
Kuna Alterna mul selline silmarõõm on siis selle järgi on palju vaadatud mis toimib ja mis mitte.

Küll aga üsna sageli jõudsin jälle ringiga sinna kus Egeria ja Alterna nagu ilmutasid tundemärke mis viitavad totainete puudusele. Samas test näitas et mu no3 tase oli isegi üsna kõrge ja seda rohkem juurde lisada ei julgenud. Tulemuseks proovisin siis PO4 taset mingis proportsioonis hoida ja siis hakkas rohelist vetikat koguma.

Tegelikult aga tundub et see mida mina pidasin 25ppmiks oli umbes 5ppm kantti. See test mida kasutasin ei toiminud õieti.
Nii ma siis saingi N ja P taseme totaalselt paigast ära, ja see ka ilmselt vetika ilmnemisele kaasa aitas.

Aga praegu tundub, et hakkab vesi paikka tagasi loksuma. Vähemalt ei ole mul viimane nädal enam klaasile eriti palju rohelist tolmu tekkinud. ja Rohelist vetikat juurde kasvanud. (no3 10 ja po4 0,5) Viimane nädal olen lisanud rohkem N'i ja vähem P'd.

Barri raporteid lugesin vahepeal ja seal oli ka üks väga hea soovitus mida tasub tsiteerida, eriti kui keegi veel keemiaga solgutab.
"Tee üks muutus korraga ja pea reziimi vähemalt 3 nädalat enne kui reziimi uuesti muudad".
Pikka meelt selles hobis vaja.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 [ 17 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver