foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 30 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 03, 2008 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
/album_page.ph ... e=previous

On see normaalne? Nimelt käisin paaril tuttaval külas ja no neil nii klaar selge vesi, nagu kohe kraanist lastud, nii kristallselge aga meil on kollakas, pruunakas :(
Teste pole veel teinud, kuna enne ei muretsenud aga vaadates teiste imeselgeid akvasid siis jäin mõttesse!
Samas kas akva vesi ikka saab olla täiesti värvitu, võibolla on ikka ok kõik aga samas ei tea ka. Mis arvate?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 03, 2008 07:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
chipsi23 kirjutas:
On see normaalne?...Samas kas akva vesi ikka saab olla täiesti värvitu


ei ole normaalne kui vesi hägune, kollae, hall, roheline. minu kastis on vesi täiesti kristallselge, ja arvan et peabki olema. soeta testid, siis saab ehk täpsemalt teada mis viga on..

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 03, 2008 07:55 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
vaidlen vastu. kerge kollakas toon on normaalne, see näitab, et vees on olemas bakterkultuur ja vajalikud mikrotoitained nt. taimede kasvuks. kui vesi on kristallselge, sinaka varjundiga, siis minujaoks on see kohe ohumärk, et akvaarium on ülehoolitsetud ja liiga steriilne, bakterkultuur puudulik.
päris kollaseks või kollakaspruuniks võib vee värvida nt. känd või mõned orgaanilisest materjalist filtrisisud, samuti kõdunevad taimelehed ja muidugi ka see, kui akvaariumivesi on pikalt vahetamata olnud või kraanivee rauasisaldus on suur.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 03, 2008 08:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Ega sa filtris turvast ei kasuta? Ka see võib vee kollakaks-pruunikaks värvida.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 03, 2008 09:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Kui lähemalt uurima hakta, võibolla tõesti selgub, et mingi toon veel on aga kui nüüd pilk kastile visata, siis küll midgi ei märka.
minu kast steriilne\bakterikoloonia puudulik....I dont think so..

ok, selega olen täitsa nõus, et täiesti kristllselge normaalne akvaariumivesi pole, aga mingit erilist silmnähtavt tooni ka mitte.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 03, 2008 09:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
tommilak kirjutas:
Ega sa filtris turvast ei kasuta? Ka see võib vee kollakaks-pruunikaks värvida.


Ei seda küll ei kasuta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 03, 2008 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 04, 2006 09:58
Postitusi: 71
Asukoht: Rakvere läheduses
Maria kirjutas:
vaidlen vastu. kerge kollakas toon on normaalne, see näitab, et vees on olemas bakterkultuur ja vajalikud mikrotoitained nt. taimede kasvuks. kui vesi on kristallselge, sinaka varjundiga, siis minujaoks on see kohe ohumärk, et akvaarium on ülehoolitsetud ja liiga steriilne, bakterkultuur puudulik.
päris kollaseks või kollakaspruuniks võib vee värvida nt. känd või mõned orgaanilisest materjalist filtrisisud, samuti kõdunevad taimelehed ja muidugi ka see, kui akvaariumivesi on pikalt vahetamata olnud või kraanivee rauasisaldus on suur.


Ega ma ei ütlekski, et akvaariumile peale vaadates midagi hirmsat oleks, lihtsalt minu akva võrreldes tuttava omadega on nagu kuldsem :)
Samas känd mul on ka, äkki tõesti sellest ja siis suure hiltri sees on küll miskid kraanulid, tropsid mis aitavad vett puhastada. Mis need seal täpsemalt on ei teagi, olid kaasas akvaga. Aga ei usu ju, et sellest!?Samas, äkki nende iga on möödas 2a juba sees old :?
Taimed on uued, nii et nendest see pole ja vett vahetame ka ikka normaalselt aga tõsiasi on see, et meie kraanivesi siinkandis on joomis kõlbmatu :( Mees uuris ja pidavat olema suure metaani sisaldusega. Võibolla sellest ongi :?:
Suure raua sisaldusega vett siis tuleks enne akvasse panekut lasta seista või kuidas?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 03, 2008 10:10 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
-Karl- kirjutas:
Kui lähemalt uurima hakta, võibolla tõesti selgub, et mingi toon veel on aga kui nüüd pilk kastile visata, siis küll midgi ei märka.
minu kast steriilne\bakterikoloonia puudulik....I dont think so..

ok, selega olen täitsa nõus, et täiesti kristllselge normaalne akvaariumivesi pole, aga mingit erilist silmnähtavt tooni ka mitte.


sina ehk ei märka, mina sinu albumis olevaid fotosid vaadates ütlen küll, et see on kollaka tooniga vesi, mis sul kastis on. võibolla ei ole sul lihtsalt võrdlusmaterjali kõrvale olnud. kellegi albumis just hiljuti nägin seda nn. sinist vett aga ei suuda praegu leida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 04, 2008 08:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Kui vett akvas vaadata, siis tundub vesi küll minul täiesti värvitu, aga kui vee näiteks klaasi võtan, siis on vesi selge, aga kerge kollakas toon on ikka. Vee näitajad on normis, lõhn on hea (pea-aegu olematu) seega mina arvan, et korras.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 04, 2008 09:26 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
chipsi23 kirjutas:
Maria kirjutas:
vaidlen vastu. kerge kollakas toon on normaalne, see näitab, et vees on olemas bakterkultuur ja vajalikud mikrotoitained nt. taimede kasvuks. kui vesi on kristallselge, sinaka varjundiga, siis minujaoks on see kohe ohumärk, et akvaarium on ülehoolitsetud ja liiga steriilne, bakterkultuur puudulik.
päris kollaseks või kollakaspruuniks võib vee värvida nt. känd või mõned orgaanilisest materjalist filtrisisud, samuti kõdunevad taimelehed ja muidugi ka see, kui akvaariumivesi on pikalt vahetamata olnud või kraanivee rauasisaldus on suur.


Ega ma ei ütlekski, et akvaariumile peale vaadates midagi hirmsat oleks, lihtsalt minu akva võrreldes tuttava omadega on nagu kuldsem :)
Samas känd mul on ka, äkki tõesti sellest ja siis suure hiltri sees on küll miskid kraanulid, tropsid mis aitavad vett puhastada. Mis need seal täpsemalt on ei teagi, olid kaasas akvaga. Aga ei usu ju, et sellest!?Samas, äkki nende iga on möödas 2a juba sees old :?
Taimed on uued, nii et nendest see pole ja vett vahetame ka ikka normaalselt aga tõsiasi on see, et meie kraanivesi siinkandis on joomis kõlbmatu :( Mees uuris ja pidavat olema suure metaani sisaldusega. Võibolla sellest ongi :?:
Suure raua sisaldusega vett siis tuleks enne akvasse panekut lasta seista või kuidas?


kas veel on mädamuna hais? kui jah, siis see on põhjustatud väävelvesinikust. igal juhul võiks sellise kahtlase kraanivee juures lasta enne veel 2 ööpäeva seista, et sade välja settiks ja kasutada ainult ülemist 2/3 seisuanuma veest, ülejäänu ära kallata. mõistlik on ka ehk filtrite paigaldamine torustikule, pesumasin ütleks kindlasti aitähh.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 04, 2008 11:28 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Kollakas vesi on igati normaalne nähtus akvaariumis, selle värvuse annavad veele selles lahustunud kahjutud orgaanilised ühendid. Mädamuna hais on väävelvesinikust tingitud. Tegu on mürgise ühendiga kõigile elusorganismidele. Suure rauasisladusega veele oleks mõistlik lisada veeparandajaid (AquaTan jms), need prepraraadid eemaldavad kloori ja lisaks sisaldavad EDTA-d, mis seob endaga raskmetallid (vask, tsink, raud jne), muutes need nii taimedele kättesaadavaks ja vähem mürgiseks (sama teevad muuseas ka need ühendid, mis veele kollaka värvuse annavad).

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 04, 2008 11:41 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Üks asi on ka selles kas nägid tuttavate selget vett akvas või klaasis?
Nimelt on torud ka erineva valgusspektriga ja mõni neist lisabki sinaka tooni - sellest võib ka vesi "puhas" tunduda


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 21, 2008 01:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 11, 2008 07:03
Postitusi: 34
Asukoht: Harju MK
kas mingit looma on ka olemas kes põhja ja klaase hoiaks puhtana...
et ei oleks seda sifoonimist ja veevahetamist vaja üldse teha?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 21, 2008 01:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
palka koduabiline


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 10:54 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Kui otsustad mullapõhjaga nn. 'lowtech' akvaariumi kasuks, siis tuleb nimetet operatsioone tunduvalt harvem ette võtta, kui siin foorumis tavaks soovitada. Vb. isegi ainult paar korda aastas. Seda muidugi juhul, kui asjad sujuvad.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 [ 30 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver