foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 30 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2008 08:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 11, 2008 07:03
Postitusi: 34
Asukoht: Harju MK
tõttöelda ei otsustanud ma ise akvaariumi kasuks vaid kolimisega oli uues korteris see instrument koos kalakestega juba olemas...

lugesin silmad siin punaseks, et saada aru mis teha ja mis tegemata jätta...
eelmiselt omanikult suurt soovitusi kaasa ei saanud... aga alates juuli algusest on kõik õnnelikud ja elus...

ja tundub et aina paremaks läheb.

see põhja ja klaaside küsimus oli tingitud kuskilt looduspoest silma jäänud mööda klaasi aelevast silmu suuga kalast...

_

tunnistan ausalt, et olen loll kui dumba akvaariumi osas ja ei oska isegi öelda kalade liiki kes seal elavad...

peaks miski hetk pildid tegama ja siis targematale näitamiseks üles riputama, et targemaks saada - küsimused on pmst valmis juba.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 07, 2008 11:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
erki.t kirjutas:
kas mingit looma on ka olemas kes põhja ja klaase hoiaks puhtana...
et ei oleks seda sifoonimist ja veevahetamist vaja üldse teha?

Veevahetamise ära jätmisest ei saa kohe kindlasti mingi nipiga mööda.
Sifoonimist ehk veel kuidagi kui sul on näiteks ainult taime akva.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 08, 2008 07:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 11, 2008 07:03
Postitusi: 34
Asukoht: Harju MK
kui KOGENUD akvarist sifoonitab, kas ta siis juurib enne taimed üles akvast ja eemaldab kivid etc keskonna ja meeleolu loojad?

olen ise oma kasti tühjaks tõstnud sifoonimise ajaks, ja siis kännud ja kivid harja ja veega puhtaks pesnud... kändudele kipub lisaks vetikakihile kogunema ka miski "muda" kiht, peale pesu kännud taas kenad. kividele kippus ka suve poole vetikat viskama päiksepoolsele küljele, kui vägehi mõni päiksekiir akvat tabas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 08, 2008 07:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
bossering kirjutas:
Veevahetamise ära jätmisest ei saa kohe kindlasti mingi nipiga mööda.
Sifoonimist ehk veel kuidagi kui sul on näiteks ainult taime akva.


ei ole mõtet nii kindlalt väita midagi...mina pole oma kastis veevahetust kordagi teinud. Ok põhirõhk on taimedel, kuid peale taimede on mul seal ka kalad ja põhja pole ma sammuti sifoonind ja ei hakka kah.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 11, 2008 07:03
Postitusi: 34
Asukoht: Harju MK
igaühel oma kuldne tee?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2008 11:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
-Karl- kirjutas:
ei ole mõtet nii kindlalt väita midagi...mina pole oma kastis veevahetust kordagi teinud. Ok põhirõhk on taimedel, kuid peale taimede on mul seal ka kalad ja põhja pole ma sammuti sifoonind ja ei hakka kah.

Jätad targu ütlemata kas see kast on olnud käigus nädala, kuu, aasta või mitu aastat. Ka mul on juba mitu aastat kasutusel üks kast kus ma veevahetust teen tegelikult väga harva, seal on tugev taimede ülekaal võrreldes elanikega. Siiski pole ma riskinud päris ilma veevahetusteta läbi ajada, veel vähem riskiks ma kellelegi teisele sellist moodust soovitada. Ehkki see minu ja Sinu jaoks toimib olen üsna kindel et enamuse jaoks see ei sobi, eelduseks on ikkagi see et akvas ei teki jääkainete akumuleerumist (ehk siis taimed on ülekaalus). Lisaks pole sellise akva vesi just kõigile akvaariumielanikele vastuvõetav.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2008 12:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
-Karl- kirjutas:
bossering kirjutas:
Veevahetamise ära jätmisest ei saa kohe kindlasti mingi nipiga mööda.
Sifoonimist ehk veel kuidagi kui sul on näiteks ainult taime akva.


ei ole mõtet nii kindlalt väita midagi...mina pole oma kastis veevahetust kordagi teinud. Ok põhirõhk on taimedel, kuid peale taimede on mul seal ka kalad ja põhja pole ma sammuti sifoonind ja ei hakka kah.


Aga palju õnne sulle siis, et sinu akva elanikud senimaani on välja kannatanud seda elukeskonda.
Kuid kindlasti ei oleks mõtet sellepeale väita, et veevahetust ei ole vaja.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 10, 2008 07:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
egas ma polegi kellelegi soovitanud ilma veevahetusteta läbi ajada, ärge nüüd valesti aru saage, lihtsalt kindlalt väita, et veevahetustest kõrvale hiilida pole võimalik, pole küll päris õige. minu jutt siis näide et on küll võimalik

minul on kast käinud 5 kuud, ja selle aja jooksul olen ainult äraauranud vett asendanud uuega...siiani on vee parameetrid kõik ilusti normis ja kaladel ei tohiks millegi üle nuriseda olla.

Ok selles kastis pole ma veel jõudnd ja pole ka vajadust olunud, aga kunagises 70 liitrises tegin küll veevahetust, põhjuseks oli karedaks muutunud vesi (uueks veeks osmoosvesi)...aga noh kord 6-7 kuu jooksul vett vahetada...polegi nagu ju midagi :)

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 11, 2008 12:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 11, 2008 07:03
Postitusi: 34
Asukoht: Harju MK
seega veevahetuse peamine eesmärk on kaladest tekkivate jääkainete kontsentratsiooni vähendamine?

_

viimase kuu jooksul olen mina hädas vee pinnale tekkiva kileja moodustisega... foorumi studeerimine andis soovituseks kile ära korjata v leida mõni proteiini sööja...

korjan kilet juba 4 kord... kalade toiduratsiooni olen viinud pea olematuks, ikka tekib uus kile


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 13, 2008 12:23 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Selle kile vastu äkki aitab kui filtri tagasivool tuua veepiirile


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 13, 2008 07:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Veevahetus on tõesti see mis viib akvast jääkained välja. Taimeakvas lähevad jääkained taimedele toiduks, taimedeta akvas on see aga veevahetus ainus moodus jääkainetest vabanemiseks.
Selle proteiinikile vastu aitavad ntx eluspoegijad, need söövad selle lihtsalt ära. Selle vastu aitab ka üks tehniline abivahend, välja näeb selline: /404.html
Nimetada võiks seda pinnapuhastajaks või ka proteiiniskimmeriks, kuid vaevalt selle asja nimetuse järgi küsimine eriti aitab, tasub ise riiulid üle tsekata. Maksis omal ajal 150-160 krooni, enda oma sain Lauteri poest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 13, 2008 07:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Lisaks Fluvalile on analoogse toote valmistanud ka Eheim. Käib ta siis Eheim välisfiltri külge...osta saab seda Kalakesest näiteks.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 15, 2008 12:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 11, 2008 07:03
Postitusi: 34
Asukoht: Harju MK
ja kes on eluspoegijad - guppid, mõõksabad ja platyd?
andestatagu võhikule küsimus!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 15, 2008 07:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mainitud kalad on tõesti eluspoegijad. Moolid ka ja veel paljud teised. Marja panijad on akvast tuttavad neoonid, scalared, antsistrused jne.
Nagu nimi ütleb, sünnivad eluspoegijatel elusad maimud kes vette sattudes kohe ujuma hakkavad.
Mari aga alles areneb kalaks. Erinevatel liikidel erineva aja jooksul.
kui sa nüüd seda küsisid...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 15, 2008 12:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 11, 2008 07:03
Postitusi: 34
Asukoht: Harju MK
täpselt seda ma küsisin tõesti

kas eluspoegijad suudavad läbida
scalaari ja 6 neooniga?

lisaks on veel 6 kala kelle liiki ma seni pole suutnud tuvastada - katsun õhtul pildile saada ja panna hindamiseks üles.

lisaks on taimkate tõsine naerukoht akvaariumis, ka see vajaks head nõuandjat. mis millega ja kes kellega sobib! (tundub et ise otsides kulutatud aeg on akvale üldises plaanis kahjulik)

_

teen sellest endisest vetikaisse mähkunud kastist eeskujuliku pesa!

_


seni on ta läinud katse eksituse meetodil ja iga viga on valusalt näha olnud... näiteks peale filtrite pesu hoole, armastuse ja harjaga kraani all ning otse kraanist vee ohtra lisamisena tuli üle keskmise vastik hais veele juurde... NEVER EVER sellist lollust ei tee rohkem.

päikese eest olen õppinud kasti kaistma ja rohelist ollust tekib minimaalselt klaasidele... kändu nad ikka armastavad.

hetkel tegelen selle kile moodustumisega... tagajärge ja sellega tegelemist ma juba suudan hablada aga seni on mulle selgusetu, millest või miks ta tekib? esimesed 2 kuud ei tekkinud ja nüüd kasvab paari nädalaga kile peale kastile.

PS! ma ei ole hooletu omanik, kes omale lolli peaga suure kasti soetas edevusest, vaid see akva oli korteris eelmisest omanikust ja tuli nö tasuta kaasaandena. eks sellest ka need amatöörküsimused, kuna teadmised tuleb takkajärgi soetada probleemide tekkimise järjekorras (mis tegelikult on loomulikult vale asjade kulgemise järjekord ja faunale ning floorale kindlasti mitte kõige meeldivam).


Üles
 [ 30 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver