foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mis vetikaga tegu?
PostitusPostitatud: Reede Mär 14, 2008 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Kas keegi oskab öelda mis vetikas see onja kuidas lahti saada sellest? Päris kaua aega akvas juba olnud. Mõtlesin et kaob ise ära aga pole veel siiamaani seda juhtund. Põhiliselt asetseb see vetikas vanematel taime lehtedel ja ainuke taim millel see ei kasva on vallisneria.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 14, 2008 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Natuke kribud pildid tulid. Siin on suuremad kah olemas: http://www.album.ee/album/30038640/50090909?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 15, 2008 01:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Tundub et keegi ei tea. Aga huvitav kas SAE sööks seda?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 15, 2008 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
mul on ka üliväheses koguses sellist ollust, minul on ta väga laisa loomuga. ilmselt on asi makrode vales suhtes. olen enda kasti juures tähele pannud, et kui nitraat on madal tuleb just selline vetik välja mõne taime lehel. minu on selle vetika karvad üksikud, ei hargne. nime ma enda vetikal ei tea ja ei viitsigi uurima hakata, kuna mind ja taimekasvu ta ei sega.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 15, 2008 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Kas ma peaks siis hakkama lisama mingisugust väetist?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 15, 2008 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
kohe kindlasti mitte. kõigepealt pead tekitajale jälile saama. otsa veetestid No3 ja Po4. pärnus on saada ainult sera testid, no3 töötab mul ilusti (võrdlesin tropic marin testiga ja näit sama), po4 näitab ka aga ei tea kui täpselt. igatahes nii täpselt et makrod olen nende testide järgi paika saanud. Aga siiski soovitan jbl või tropic marin'i poole vaadata.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 15, 2008 09:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
PO4 pole kunagi mõõtnud. Peab siis selle testi vist ostma. NO3-e aga olen testind küll ja see on olnud alati alla kümne. See pole kunagi väga kõrge olnud.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 15, 2008 10:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Nende makro elementidega (nitraat ja fosfaat) on selline asi, et nad ju võivad olla lubatud normis, kuid vetikas vohab hirmsat moodi. Asi on tegelikult makrode omavahelises suhtes, see peab paigas olema.

Makrode suhe peaks/võiks olla ca 15:1 - 20:1

PO4 tase võiks olla suhtevahemikus NO3'ga 1:17-1:23. ümmarguselt võiks olla 1 osa fosfaati 20 osa nitraadi kohta. et siis kui NO3 on 5 mg/l, võiks PO4 olla 0,25 mg/l.

Makrode õige suhe ongi taimekasvatuse aluseks. Kuid see ei tähenda, et mikroelemendid võib ära unustada.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 29, 2008 07:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Nonii mu vetikaprobleem on viimasel ajal eriti hulluks läinud. See on nüüd juba absoluutselt igal pool - kaunistustel, kividel, puuoksal, taimedel, filtril jne. Isegi põhjakruusal. Selle poolest olen ma targemaks saanud, et tegemist on vana hea habevetikaga. Osades kohtades on ainult väike kiht seda, kuid üks taim on peaaegu juba üleni kaetud habevetika tuttidega. Uutel lehtedel seda küll pole, kuid varsti jõuab see ka sinna. Olen lugenud et habevetikas tekib madalast CO2-st. Kas tuleks hakata seda lisama. Samuti võivad mul ka mingid ained paigast ära olla. Pean üles tunnistama et pole siiani suutnud osta veel vajalikke teste (NO3 ja PO4). Oskab keegi öelda palju need Pärnus seal jõeäärses poes maksavad ja kas neid seal üldse on kah?
Kas on mul üldse võimalust sellest vetikast lahti saada, kui ta on peaaegu kogu mu akvaariumi vallutanud, või tuleks otsast alustada? Muidu mõtlesin küll akva tühjaks tegemisele ja kivide, kändude puhastamisele, kuna tahaks akva panna teise aluse peale. Seda asja tuleb veel mõelda.
Igastahes jään ootama teie tarku vastuseid ja nõuandeid :)

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 30, 2008 04:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Kuidas on teiste kogemused habevetikaga? Kas saite täielikult lahti? Mida kasutasite selleks?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 30, 2008 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
nitraati ja fosfaati sa jõeäärsest kalapoest kindlasti ei saa. neid müüb keemiakaubandus maardus (googeldamine aitab). või leidub mõni lahke akvarist, kes raatsib jagada.

äkki räägid meile vee näitudest ka (no3, po4, kh, ph)

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 30, 2008 06:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 14, 2008 12:20
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Tommilak pidas vist silmas teste :wink: ,et kas neid seal poes on ja palju maksavad. käisin ise ka seal hiljaaegu, aga ei vaadanud sellise pilguga. äkki mõni pärnakas oskab aidata...

_________________
250l: 1 skalaari, 1 ancistrust, 1 mõõksaba


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 30, 2008 06:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
jah, minu viga üks sõna jäi lugemata :oops:

kui võimalik, ära sealt poest teste osta, sest seal sera testid. suhteliselt saastad (välja arvatud fe). kalakesest saad tellida JBL, Salifert ja Tropic Marin teste, need on head. hind enamvähem sama ja kestavad ka kauem (eriti TM ja Salifert)

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 02:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Nonii, homme lõpuks peaks siis tulema mu testid. Tellisin endale ka uue filtri (Eheim 2224) ja igaksjuhuks ka UV-sterilisaatori. See on mul abiliseks vetikaga võitlemisel.
Igastahes ma sooviks teada teie arvamust - kas ma peaks akvaariumi tegema täiesti tühjaks? Et siis vahetaksin põhjakruusa ära ja taimed viskaks ära jne. Või peaksin ma siiski proovima vetikast lahti saada ilma suurpuhastuseta? Praegu on küll see vetikas igal pool. Üks kivi on paksul neid väikseid tutikesi täis ja kõik taimede lehed samuti. Akva seinal on ka mingisugust vetikast.
Sellest ma olen aru saanud et testidega tuleks PO4 ja NO3 ära mõõta ja nende suhe õigeks ajada. Kas siis tuleks tellida ka vastavaid aineid?
Ilmselt peaksin ma hakkama lisama ka CO2-te, kuna habevetikas pidigi tekkima just sellest kui CO2-te liiga vähe on.
Seega ootan teie nõuandeid.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 03:44 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Moomelest on see va must habevetikas (BBA) ja see on väga visa tegelane, ei usu, et teda eriti see NO3/PO4-ja suhe üldse morjendab. Pealegi pole hobitestitega võimalik NO3/PO4-ja suhet kuigi täpselt paika ajada (vt siit). Tugevad ja terved taimed hoiavad vetika kontrolli all ja samal viisil uuesti alustamine asja paremaks ei tee kardetavasti.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver