foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 03:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Ma ei tellinudki mingeid mõtetuid Sera teste. Üks on JBL-i mingisugune kohvri moodi värk (pH, KH, NO2, NO3, Fe) ja siis veel JBL PO4 test eraldi.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 04:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
tv ilmselt mõtlebki neid tilgutamise teste, mitte mingit kindlat firmat. Võid ju näiteks salifert'i testid ka osta, ok paremad nad on kui sera, aga täpsust nendega ikkagi ei saavuta.

Mina olen nende tilgutamise testide järgi makrod ja asjad paika pannud. Taim kasvab ilusti, hapnikumull jookseb. Mingit piinliku täpsust ma küll taga ei aja.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 04:44 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
No kui sa just näiteks LaMotte-i klassi teste ei tellinud, siis on nad kõik NO3/PO4-ja suhte määramiseks ühteviisi üsna mõttetud. Sellel on põhjus, miks hobi-testid nii "odavad" on. Täpsus ajab asja alati kallimaks ja seda igas elu valdkonnas (ja iga komakoht täpsust tõstab hinda eksponentsiaalselt paraku). Kuigi üksikult võttes pole need testid väga ebatäpsed, on nende ebatäpsus piisav selleks, et see suhte arvutus mõtetuks muuta. Kes ei usu, võib välja arvutada, kui palju see suhe näiteks muutub, kui määratud NO3-me või PO4-ja (või mõlema) tase tegelikult näiteks pool vahemikku ühele või teisele poole viltu on (mis on üsna tõenäoline kusjuures). USA mingid labori-juhendid vee-testmiseks on näiteks näha siin. Sutsu lihtsam jutt vee analüüsimisest on veel siin.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 06, 2008 05:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Ma tõingi näiteks Sera testid, mis pidid olema ebatäpsed.
Kuid kas ma peaks siis tellima Keemiakaubandusest ka KH2PO4 ja KNO3? Või saab ka ilma nendeta hakkama? Vetika saamisega ma külle enam riskida ei taha...

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 09, 2008 09:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Minu vaevalt 3 nädalat töös olnud 250 l on kah samad vetikad vohama hakanud! Fosfaate testinud seni ei ole (ja testi ostmiseks peaks pealinna sõitma), aga nitraadid on madalad = 5 või isegi alla selle. NH3 ei anna rektsiooni. Vee pH on loomult juba suht kõrge 7,7 - 7,8.
Foorumit lugedes tuleb selle vetika koha pealt nutt kurku, tundub, et midagi ei aita. Ainult keemia!
Või kuna akva mul veel pea-aegu tühi (tegelikult kogu ujuv kaader on tite ohtu), siis peaks kalade hulga suurendamisega ka NO3 hulk suurenema, seega ka suhe fosfaatidega nitraatide kasuks pöörama (vanemas väikses, hiljuti veel ülerahvastatud akvas [NO3 tavaliselt 10-20 vahel] nähtavaid vetikaid veel ei ole).
Kas mingi tegelane siis neid ei söö? Tigu? Krevetid? Mul oli algul kavas 250 l väike Ameerika (ahvenad) teha, aga nii SAE kui OTO on Aasia päritolu. Kas mõnda agarat Ameeriklast on? Antc. taimelehtedel nende vastu huvi küll ei tunne, krobelit tagatausta küll lihvib.
Või taimi juurde toppida?
Igal juhul kumab pealinna sõit silme ees.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 09, 2008 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Mina siiski tegin oma akva tühjaks ja ostsin igaks juhuks ka UV-sterilisaatori - vetikat oli ikka liiga palju. See peaks ka vetika spoorid ära hävitama, mis võivad vanast akvast kuidagi sisse sattuda.
Kui ma vana akva vett testisin, siis olid seal ikka kõik asjad paigast ära. NO3 oli tõusnud kriitilise piirini ja PO4 suhtes oli see kah täiesti mööda.
Aga ärtu loodan et saad oma vetikast kuidagi lahti. Kui seda veel palju pole siis võid uute taimede toomise ja veetestide tegemisega sellele piiri panna.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 09, 2008 08:01 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
tommilak kirjutas:
... ostsin igaks juhuks ka UV-sterilisaatori - vetikat oli ikka liiga palju. See peaks ka vetika spoorid ära hävitama, mis võivad vanast akvast kuidagi sisse sattuda.

mitte et ma nüüd tahaks väita, et sterilisaatorist vetika hävitamisel kasu pole (kogemus puudub, vajadus puudus ka), aga ega vetikas pole asi mida saab "ära tappa".

ainuke variant on ikka tekitada tingimused kus taimed kasvavad hästi ja vetikas. musta habevetika kasv pidurdub (minu kogemustest) siis kui CO2't lisades on vee pH langenud alla 7.
selleks muidugi jälle oleks hea omada pehmemat vett.
CO2' lisamine peab muidugi olema vöimalikult stabiilne.

samas on siis vöimalik järelejäänud BBA'd "tappa" mitmesuguse keemiaga.

mis muidugi köik ei tähenda, et poleks akvaariumeid kus BBA ei levi ja CO2 ka ei lisata.


Üles
 Teema pealkiri: habevetikas
PostitusPostitatud: Reede Juun 13, 2008 12:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Lihtne nõuanne: enne kui hakkad keemiaga mässama kotrolli, kas sa mitte helvestoiduga ei liialda. Helvestoit ei lange kõik põhja vaid jääb osaliselt taimede lehtedele püsima ja nii tekib mulje, et kalad on kõik ära söönud. See laguneb seal tasahilju ja ajab vee parameetrid nässu. Ma olen sama häda üle elanud ja mõni aeg toitsin kalu vaid külmutatud toidu ja kurgiga. Vetikas vähenes silmnähtavalt. Nüüd annan helvestoitu märksa ettevaatlikumalt. Väga kahjustatud lehed-taimed tuleb muidugi eemaldada.

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 26, 2008 09:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Appi vetikad võtavad võimust ja eelnevate piltide järgi ikka need samad!
Vesi on jah kare ja kõrge pH`ga (7,7), aga keemilise tõrjega ei taha alustada.
Toppisin kõik mul olevad vetikatest toituvad kalad ja ainsad krevettid akvasse (teod jätsin vanasse, muidu olen veel kahe akvaga pärast püsti vaevas).
Lühendasin valgustusaega, varjutan hommikuti akent (hommikul võib päike aknast nurga all ehk akvasse paista).
Puhastan mehhaaniliselt nii taimi kui akvat ja kive.
Kalad on pea-aegu nälgas! See helvestoidu hulk, mis panen on vähem kui minutiga läin`d. Anciusele olen sunnitud siiski kurki ja muud taimset panema, sest muidu ta paneb taimed nahka. Tema on loobunud vetikate söömisest, või pistab koos vetikatega ka taimed nahka.
Vett ei julge tihedamini vahetada kui ühe korra nädalas ja 10%, NO3 on ENNE veevahetust 1-5 vahel!
Kalad on kõik noored või lausa titeohtu - kõige suuremad tegelased akvas on puukrevetid. Aga juurde tahaks vaid ahvenaid ja olen mõelnud ehk ka dollaritele (neid oleks Raplast saada), kirjumaks seltskonda ei tahaks ajada - kuhu ma nad pärast panen kui ahvenad suureks kasvanud on?
Mida veel võiks teha, enne kui asun keemilisele rünnakule?!

_________________
250l, 60l, 54l


Viimati muutis ärtu, Neljapäev Juun 26, 2008 11:05, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 26, 2008 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Minu akva suurpuhastus läks ilusti ja praegu on mureks vaid pruunvetikas ja kõrge NO2. Nii kui NO2 on alla läinud, siis lisan ma enda välisfiltrile turbagraanuleid, mis peaks vee happelisemaks muutma ja karedust alandama. Samas annab see ka toitaineid ja ei tohiks lasta vetikal kasvada.
Sa ärtu võiksid kah sama proovida kui sul välisfilter on. Varsti hakkan kindlasti ka CO2-te lisama, kuna selle vähene hulk pidi habevetika vohama panema.
Ükspäev netist infot otsides nende turbagraanulitega leidsin ma ühe väga hea teksti, kus üks teine inimene püüab kah võidelda nende samade vetikatega. Kui peaks huvitama siis jutt on siin: http://aqua-wampa.blogspot.com/2006/12/ ... algea.html

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 26, 2008 11:34 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Pruunvetikas ja NO2 on alustava akvaariumi probleemid, aeglase kasvuline habevetikas tuleb ikka tunduvalt hiljem. Turvas sul karedust märkimistväärivalt ei alanda (kusagil 1 - 2 dGh) ja pH-d ka mitte väga oluliselt. Orgaanilised ühendid, mida turvas vette eritab, võivad, aga ei pruugi, vetika vastu kasuks tulla. CO2, ma kahtlustan, toimib vetikavastaselt peamiselt seetõttu, et kiirendab taimede kasvu, terved ja hästi kasvavad taimed eritavad vette ise orgaanilisi ühendeid, mis pärsivad vetika kasvu (tegelikult ka kõiki teisi elusorganisme). CO2-e lisamine annab taimedele lihtsalt eelise vetika ees. Ka oletatakse, et osad habevetika liigid oskavad kasutada bikarbonaate süsiniku allikana CO2-e asemel (bikarbonaate on rohkem aluselises ja karedas vees). Mõningad taimed oskavad samuti bikarbonaate kasutada (vallisneeria, Egeri Densa), kuid eelistavad võimalusel siiski CO2-te süsiniku allikana.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 28, 2008 07:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Nonii, nüüd mul juba mingisugune habevetika moodi vetik sees. Tegelt see polegi habevetikas vaid Staghorn. Kas keegi teab kuidas sellest lahti saada?
Tegin ka veeteste ja sain sellised andmed:
PO4: 0,5 mg/l
NO3: sellest ma ei saand eriti aru. Värv on selline tumekollane aga testil sellist pole. aga ma arvan et see võib olla 5-20mg/l. Kaldun arvama et 10 mg/l.
Fe: 0,2 mg/l
pH: 8
KH: 15
NO2: 0
Ooskab keegi aidata, kuidas tuleks veeparameetreid muuta? Lähiajal hakkan ka CO2-te lisama.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 [ 27 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver