foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 08:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Tervist!
Eile tulin siis enda nädalaselt puhkuselt tagasi ja avastasin et kogu akvaarium oli vetikaid täis. Minu jaoks oli pilt päris jube, sest vesi oli suht läbipaistmatu; põhi, taimed ja kaunistused kaetud mingi musta vetikaga (vist) ja seintel paistis olevat rohelist vetikat. Reisi ajal toitis mu kalu üks tuttav ja ma arvan et ta pani kogemata liiga palju toitu ja vetikas hakkas vohama. Samas ei pruukinud see kah tema süü olla, sest natuke pärastpoole nägin ma et ka kalad hingeldavad. Alguses mõtlesin ma et see on vetikast aga siis nägin et filter nagu ei tööta. Surises küll aga vesi ei liikund. Siis avastasin et see oli umbe läinud. Kui filter umbe läinud oli siis veepind ei liikund ja vesi ise kah - ilmselt oli ka sellel oma süü, et vetikas tekkis. Nüüd ma siis tahaks teada mida teha et neist lahti saada. Praegu lülitasin küll valgustuse välja ja vahetan ka vett. Kas peaks tegema täielikku pimendamist mõned päevad või aitab ka miski muu.
P.S. Veetestid olid kõik korras (ph7, KH 15 ja NO3 15). Tegelt ma nägin et natuke muutis värvi ka NO2 test. Ma ei oska aimata miks, sest akva on käinud juba mitu kuud.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 01:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Jama värk. Korja niipalju vetikat välja kui saad, veevahetust ära suurt tee, mingi 20% ma arvan. Filter kisu lahti ja puhasta ära, kuna seisvas ja pimedas filtrivees hakkavad võimust võtma anaeroobsed bakterid, akvaariumivette võib erituda kahjulikke ühendeid (vale väite korral teadjamad parandavad, aga nii väitis üks allikas)

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 05:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Filtri ma puhastasin juba ära ja see töötab nüüd korralikult. Vee vahetan siis kah ära. Aga kuidas ma ise seda vetikat välja korjan? Ja kas valgustus peaks töötama või mitte?
Päeva poole püüan ka mõned pildid teha.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 06:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Pildid kah siis: http://www.album.ee/album/30038640/50090909

Väga häid pilte ei saanud, sest vesi on suht sogane siiski. Piltide pealt küll olukord väga hulluna ei tundu, kuid siiski on suurem osa kõik kaetud vetikaga. Põhi ja kaunistused millegi tumedaga, osad taimed millegi "karvasega" ja seinad rohelised. Seinad tegin ma juba klaasipuhastajaga (magnetiga) puhtaks ja vahetasin vett. Ootan edasisi nõuandeid.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 08:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
No kas siis tõesti ei oska enam keegi aidata? Mina ise plaanin osta vetikavastast vahendit ja kui see ei aita siis pimendada. Kas siis see plaan vähemalt kõlbab?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 09:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
Igasugune keemia aitab ajutiselt ja enamasti kõrvaldab tagajärjed. See tähendab, et tekitaja jääb alles ja probleemid hakkavad otsast peale.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 09:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Mida ma siis tegema pean?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 11:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Pimendamine ca 5 päeva. Aga TÄIELIKULT pime! Sobivad paksud prügikotid. Enne korja käsitsi niipalju vetikat välja kui saad. Taimede lehtedelt saab vetika maha ettevaatlikult hõõrudes.
Kalad elavad selle aja vetikat nosides.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Aga kas mingit muud moodust pole?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 11:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
mix see pimendamine sulle ei meeldi?

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2008 11:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Sest ma ei näe siis pikka aega kalu. Kes teab mis seal sees siis toimub. Mõni äkki sureb ära ja siis on terve vesi kes teab mida täis. Või mõni muu häda.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 08, 2008 12:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Ma hakkasin mõtlema et isegi kui ma teeksin pimendamist, siis kalad jah toituvad põhiliselt vetikates ja toita neid siis ei või. Aga mul on ka Red Parrotid ja nemad on lihatoidulised ja pealegi on neil see imeliku kujuga suu, mis ei võimalda neil vetikaid süüa taimede pealt. Kuidas nemad siis need 5 päeva hakkama saavad?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 08, 2008 12:39 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 17, 2004 12:05
Postitusi: 52
Asukoht: Lääne-Virumaa metsades ja Stockholm
Siin on juttu pimendamisest, loe see läbi.

/nipid/3354/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 08, 2008 01:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Ma ju tean kuidas pimendamine käib. Lihtsalt tahtsin teada mis Red Parrotitest saab?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 08, 2008 09:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tegelikult olen ka ise pimendamist etinud nii, et läbi pisikese, muul ajal kaetud augu söötsin siiski kalu. Paistab, et see midagi väga ei rikkunud sest vetikad kadusid. Ja kalad said söödetud. Kalade vaatamine jääb küll ära. Mis juhtub pimedas...no minu barbustel tekkisid järsku maimud. Mõlema pimendamise ajal!


Üles
 [ 32 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver