foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 70 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: neritinad
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 01:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
siis pole neist vist eriti abi...ma mõtleks just, et torne võiks ju vähemaks jääda, aga neritinad ja õunakad võiks alles jääda;)

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 04:44 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Tixie kirjutas:
Paku mulle mõni tigu sooviks ka oma akvasse mõnda! :D

Ma sooviks ka mõnda, aga seda vastutust, et Sul neid varsti mõnisada on, ei tahaks oma südametunnistusele võtta. :wink:

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 08:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Hankisin teosööjad. Jutu järgi pidavad nood ikka esmajärgus prügikaid sööma. Kui nood otsa saavad, siis pidavat pisuke mure majja tulema - et mida neile siis nüüd süüa anda. Näljaga pidavat nad tegema kambakat ka suurematele tigudele. Sealhulgas ka tornidele, ilmselt ka õunakatele. Hetkel isiklikku kogemust pole, kuna prükkareid (kringleid) jagub. Miskipärast mulle tundub, et teokilleirid eelistavad ümara kojaga tigusid, kuna lihtsam sealt liha kätte saada. Kringlikujulised on tillukese avaga ja ilmselt keerulisem söögipala kätte saada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 10:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ilmselt on asi pigem selles, et osadel tigudel käib "uks" koja ette, tavalistel punastel prügitigudel seda ust nt ei ole.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Anatome Helena
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 11:11 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
brother kirjutas:
Kas keegi on "kasutanud" teosööjaid tigusid Anatome Helena? Neid aegajalt on ikka müügis. Huvitav, kas nad söövad ära ainult prügiteod või lähevad ka näiteks tornteod, õunakad ja Neritinad?


Omast kogemusest oskan öelda, et torntigusid ikka ka hävitavad, aga kuni leiavad ka muud süüa, siis tornikaid puutuvad nii moepärast (ühes väikses akvas neil suurt muud süüa pole kui minu poolt akvasse visatavad tornteod ja need süüakse ikka ära).
Neritinasid ei puutu ja õunatigusid ka üldjuhul ei puutu. Killerite ohvriks on sattunud vanad õunakad, kes nagunii lähipäevadega hinge oleksid visanud ja noored, alla 1 cm kojasuurusega õunakad.
Kui midagi muud söögiks ei leia, siis lähevad üksteise kallale


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 15, 2011 03:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Ka minu helenad söövad usinasti torntigusid. Prügitigusid oma akvas nägin viimati vist kaks aastat tagasi. Ja minu suuri, kollaseid õunakaid ei ole helenad veel puutunud.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 16, 2011 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Kas see vesinikperoksiidi väikeses koguses manustamine tapab ka kalad??Ja kas midagi muud pole (ainet) mis teistele akva asukatele(kaladele,krevettidele) midagi ei tee?

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 17, 2011 02:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
p6lts kirjutas:
Selle pildi järgi tundub mulle ka viimane, kella 12 peal olev labatigu olevat. Koda on lihtsalt tühi? Aga sul on muidugi võumalus seda ka teise nurga alt vaadata, nii et ainult pildi järgi vaidlema ei tahaks hakata :)

Panin ka teise kaadri fotosessioonist. Kell 12 modell oli ikka väga ümarik tegelane. Koda oli tõesti tühi ja lolli peaga viskasin selle peale pildistamist minema. Rohkem pole temasuguseid näinud. Ei kujuta ette, kust ja kellega tuli :?

p6lts kirjutas:
Mis määrajat kasutasid?

Määraja ja määramine on siinkohal täiesti valed terminid. Pigem on tegemist oletamisega peamiselt piltmaterjali alusel :oops:
Alustasin "Loomade elu" 2. köitest ja jõudsin suhteliselt ruttu arusaamisele, et kõik tegelased peavad kuuluma seltsi Tüüsilmalised (Basommatophora). Edasi ei jäänudki midagi muud, kui kolm sugukonda.
Kinnitust sain ka näiteks sellistest kohtadest:
http://www.mkohl1.net/FWshells.html
http://applesnail.net/content/snails_various.php
Aga veelkord, sellist protseduuri ei saa nimetada määramiseks. Kui keegi oskab oletusi kinnitada või ümber lükata, rääkimata määramisest madalamate taksonoomiliste tasemeteni, oleks see väga huvitav ja arendav.

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 17, 2011 09:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Euroopa Magevee-elustik on üsna uus raamat, mis võiks olemas olla kõigil, kes rohkem huvi tunneb, mis elukaid peale teadlikult ostetud kalade oma akvaariumis veel leida võib :) See ei ole küll just päris traditsioonilise ülesehitusega bioloogide jaoks koostatud määraja, aga kirjeldab siiski suhteliselt hästi tunnuseid, mille järgi sarnastel asjadel vahet teha...
Mulle on kunagi kätte juhtunud ka üks suhteliselt hea käsitsi joonistatud eesti mageveetigude määramisjuhend. Kui ma selle uuesti üles peaks leidma, siis üritan jagada.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 18, 2011 02:00 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
p6lts kirjutas:
Euroopa Magevee-elustik on üsna uus raamat, mis võiks olemas olla kõigil, kes rohkem huvi tunneb, mis elukaid peale teadlikult ostetud kalade oma akvaariumis veel leida võib :) See ei ole küll just päris traditsioonilise ülesehitusega bioloogide jaoks koostatud määraja, aga kirjeldab siiski suhteliselt hästi tunnuseid, mille järgi sarnastel asjadel vahet teha...
Mulle on kunagi kätte juhtunud ka üks suhteliselt hea käsitsi joonistatud eesti mageveetigude määramisjuhend. Kui ma selle uuesti üles peaks leidma, siis üritan jagada.

Hm ? Kas sellest võib järeldada, et daamidhärrad, kes kutsumata akvasse kolinud, võiksid olla kosmopoliidid või lausa eurooplased ? Mul oli siiani arusaamine, et tegelased saabusid mõni aeg tagasi taimede edasimüüjate edasimüüjatele lennukitega igasugustest eksootilistest paikadest. Kui aga neile võib kallale minna euroopa mageveemäärajatega, siis on hoopis teine lugu. 8)

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 18, 2011 01:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Kas see vesinikperoksiidi väikeses koguses manustamine tapab ka kalad??Ja kas midagi muud pole (ainet) mis teistele akva asukatele(kaladele,krevettidele) midagi ei tee?

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 18, 2011 01:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kusti kirjutas:
Kas see vesinikperoksiidi väikeses koguses manustamine tapab ka kalad??Ja kas midagi muud pole (ainet) mis teistele akva asukatele(kaladele,krevettidele) midagi ei tee?

Milleks seda vesinikperoksiidi lisada tahad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 19, 2011 12:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Insulaar kirjutas:
Kas sellest võib järeldada, et daamidhärrad, kes kutsumata akvasse kolinud, võiksid olla kosmopoliidid või lausa eurooplased ? Mul oli siiani arusaamine, et tegelased saabusid mõni aeg tagasi taimede edasimüüjate edasimüüjatele lennukitega igasugustest eksootilistest paikadest. Kui aga neile võib kallale minna euroopa mageveemäärajatega, siis on hoopis teine lugu. 8)


Ma arvan, et suured taimede paljundamisega tegelevad firmad hoiavad oma troopikast toodava kauba üsna teovaba. Ja kasvandused samuti. Eriti kui veel arvestada, et enamus taimi kasvanduses ei kasvagi üldse vee all.
Need kutsumata akvaariumitsesse sattuvad teod peaksid olema suhteliselt kohalikud, mitte just tingimata Eesti omad, aga mitte ka väga kaugelt pärit. kellelgi satuvad nad akvaariumisse veega, kellelgi elussöödaga, keegi üritab kohalikke taimi akvaariumis kasvatada. Ja siis taimede üksteisele jagamisega liiguvad nad edasi järgmistesse akvaariumitesse jne jne.

Ja kui nad ei ole euroopa omad, siis on asjaarmastajal neid ka üsna võimatu ära määrata. Tigusid on umbes 100 000 liiki :) magevees muidugi palju vähem, aga ikkagi...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2011 05:41 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
p6lts kirjutas:
Mulle on kunagi kätte juhtunud ka üks suhteliselt hea käsitsi joonistatud eesti mageveetigude määramisjuhend. Kui ma selle uuesti üles peaks leidma, siis üritan jagada.

Oled vahepeal otsida ka viitsinud ? :lol:

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2011 10:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Insulaar kirjutas:
p6lts kirjutas:
Mulle on kunagi kätte juhtunud ka üks suhteliselt hea käsitsi joonistatud eesti mageveetigude määramisjuhend. Kui ma selle uuesti üles peaks leidma, siis üritan jagada.

Oled vahepeal otsida ka viitsinud ? :lol:


Ma tean üsna täpselt, kust ma selle leiaks, aga kahjuks ei jõua sinna majja kindlasti veel ka mitte järgmisel nädalal :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 [ 70 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver