foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 70 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 15, 2004 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2004 12:08
Postitusi: 66
Asukoht: Õismäe
Selline juhendi soovitus rundub küll igati loogikavastane. On ju tegu mürgiga, mis teatud elukatele kiiremini mõjub ja need taevakarja viib. Kui nüüd laipu ära ei korista ja viimaste lagunemisproduktidest saastatud vett ei vaheta, siis pole ju mingi ime, et ka teistel seal reovees halb hakkab.
Nii, et ... rohkem mõttetööd ei teeks paha.

_________________
mp SAPHIR100 Amasoonase biotoop


Üles
 Teema pealkiri: kel on, kel pole..
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 26, 2004 08:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 26, 2004 07:12
Postitusi: 2
Asukoht: TLN
Mina just mõtlesin juurde hankida, et need, mis on, passivad liiva all, ega paista paljunevat :P
Kui nad teatud hetkest ohtlikult paljunema hakkavad, on vist targem tagasihoidlikku kogukonda pidada.

_________________
raul


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 06, 2005 09:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nii. Kuna mu torntigude koloonia kippus liiga suureks paisuma siis olin sunnitud miskit ette võtma. Tigude suur hulk ja minu laiskus välistasid nende käsitsi väljanoppimise, sestap sai käigupealt tehtud teolõks. Sobiv doonor lõksu jaoks oli tavaline salatikarp, põhja väikesed augud et vesi voolaks välja nagu sõelast väljatõstmisel ning külgedel põhjast kõrgemal pilud kust tornteod sisse mahuvad. Need pilud tekitasid kõige rohkem kahtlusi, kõige lihtsam oli noaga lõigata kuid ühtlast äärt on nii raske saavutada ja lõikekohad tundusid tükati teravavõitu. Käega katsudes siiski asi polnud hull, kindluse mõttes käisin ääred veel üle dremeliga. Söödaks karbi põhja JBL NovoFect tabletid mis on kõigile akva elanikele vastupandamatud samamoodi nagu vanasti oli Spirulina (seda pole viimastel aegadel miskipärast näppu sattunud), raskuseks kivi.
Tegin küll apsaka - pilud said liiga suured ning pisikesed ancistrused-ludivandid üritasid saboteerida üritust pugedes karpi sisse ning pannes nahka suurema osa tablettidest.
Parim püügimeetod torntigude puhul oleks vast panna lõks sisse pisut enne akvas öö saabumist ning võtta välja mõni tund hiljem enne tigude lahkumist pidusöögi lõppedes, muude tigude puhul kõlbab ka päevane aeg. Mina küll läksin vaatama alles hommikul ning saak oli siiski muljetavaldav.
Pildike kah asja kohta (lõksu valmistamise järel, tulemuse kohta ehk teine kord klõpsutan kui meeles on):
Pilt
Muide, tornteod söövad kah suvekõrvitsat kuid kui akvas kuskil on toidutablett siis puudub tigudel kõrvitsa vastu igasugune huvi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 17, 2008 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 26, 2008 11:07
Postitusi: 40
Asukoht: Jõgevamaa, Saduküla
Mul on 3 akvaariumit ja kõigis on prügiteod võimu haarannud.
Ostsin siis kalli kalli teolõksu ja paha aimamata panin selle siis ööseks akvaariumisse. Ja hommikul panin tule põlema ja mis ma näen. 2 antsu sisse roninud. Suur 5cm emane ja väike isane. üritasin sealt neid siis kätte saada. Suur oli täiesti loid ja taarutas aint ringi, nagu suremas (õnneks taastus) aga mu ainuke isane, oli juba enne välja võtmist sussi püsti visanud. Ma olin nii vihane. Osta kallis lõks ja need seal poes ei või öelda et teised kalad sisse ronivad. Ma ei arvanud et kohe nii hullult ronivad.

ühte väikesesse akvasse sain 3 vähki. enne kui seal olid maimud oli tigusi jõhkralt, aga nüüd on vähid kõik teod nahka pistnud. need kes alles on kogu aeg üleval servas, püüavad põgeneda. Mõtlesin et peaks nad suurde akvasse vist panema natukeseks. Aga no kuhugile pole oma suurt armeed panna.

Purustatud teod on väga hea toit kõikidele kaladele. Elussööt ju ikkagi :lol:

_________________
Hea kala on see, kes ei viska lusikat nurka!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 17, 2008 09:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Sept 14, 2006 08:38
Postitusi: 76
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Mina hoian oma prügitigude populatsiooni kontrolli all järgmiselt: Õhtul, enne tulede kustutamist viskan akvasse kurgi OTSAST lõigatud jupi. Kurgist torkan läbi roostevaba teelusika. Hommikuks on kurgi pehme sisu ära söödud ning kurgist moodustunud "kauss" on tavaliselt tigusid täis. Tõstan selle "kausi" akvast välja koos tigudega ning seejärel söödan teod kaladele, tehes nad enne teelusikaga puruks. Minu platyd ja barbused on nende peale väga maiad.

_________________
240 l.
Elussünnitajad, torn- ja prügiteod,
elustaimed, EHEIM ecco 2236, EHEIM aguaball 2212.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 29, 2011 05:02 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Tabas soovimatute tigude massrünnak ka mind.

Kui nad kord olemas on, tahaks siiski teada, kellega tegemist. Morfoloogiliselt vähemalt neli erinevat rühma (lisaks õunatigudele, torntigudele ja labatigudele). Tigude, eriti võõramaiste ja veealuste, süstemaatika on mulle suhteliselt kaugeks jäänud - ei tea, kas käepäraste tavavahenditega annab neid mingi tasemeni ise määrata ? Kas keegi oskaks soovitada mõnda head Internetis olevat määramistabelit vms ?
Edit: ma nüüd kogemata kustutasin siit oma pika kurtmise kasutu teolõksu teemal ära ja asendasin selle küsimusega :?

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Viimati muutis Insulaar, Reede Apr 01, 2011 07:42, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 29, 2011 10:42 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Teolõksust ei tea midagi,aga minu 7aastasele meeldisid küll väga botia striatad,sellised armsalt triibulised ja pisut vurrulised teosööjad.No ega loodusesõber pea teadma,et need ilusad triibikud ka teoprobleemi lahendavad.Muidugi neid imepisikesi kettakese moodi tigusid nad kahjuks ei hävita ja lõpuks on flööt ja filter neist tigudest umbes.Bootiaid tuleks vähemalt 2 võtta,soovitavalt rohkemgi.Meile kalakeses müüdi kaks ja siiani on väga toredad ja tegusad.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 30, 2011 12:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
algaja Piret kirjutas:
No ega loodusesõber pea teadma,et need ilusad triibikud ka teoprobleemi lahendavad.

Ikka peab teadma, kes mida teeb ja keda sööb :!:

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 30, 2011 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Tigude akvaks sobib 12 liitrine kindlasti, mul on õunateod ja need pisikesed punased 11l ja 4,5l-stes akvades. Filtrid on seal rohkem selle pärast, et ma ei peaks nii hoolsasti vett vahetama.
Kuigi ma soovitaks soojalt teosööja muretseda, sest muidu läheb nende punaste arv liiga suureks ja taimed kannatavad.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 30, 2011 09:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Teolõks mul endalgi läbi proovitud - ei anna praktiliselt
mingit head tulemust - tolgutu, ehk siis pigem kahjulik, eriti kui arvestada Insulaari kogemusi - jäävad lõksu ka need, keda pole plaanis sinna püüda.

Suvikõrvitsa ja kurgiga on küll võimalik tigusid kinni nabida, kuid paraku on see tegelemine tagajärgedega. Tegelikult oleks vaja eelkõige hävitada põhjus mitte tagajärg. Põhjus võib olla kalade ülesöötmises, sest ilmselt ülejääkidest nad ju toituvad, kuid tihtipeale saab nood teod kaasa näiteks taimedega poest. Peamine põhjus, mida hävitada peaks olema prügitigude mari (või siis mida iganes nad teevad). Neil peaks olema läbipaistev törlöndi (süldi) moodi mari, taimede lehtedel näiteks, või siis poegivad kruusa, mida silmaga näha pole. Ja hulgaliselt võib leida prükkarite marja ka filtrist. Siin, minu kogemuste põhjal aitab filtri võimalikult kuuma veega pesemine.

On ka abiks kalad Botiad, kuid kringlikujulisi prükkareid nad ei paista söövat. Nina lihtsalt ei mahu teo karbiavast sisse.

Insulaar, ehk leiad võimaluse oma noorele loodussõbrale selgitada, kuidas elu-olu looduses toimib. Jaa - eks sinna 12-liitrisesse teoakvasse võiks vähemalt panna ühe mullitaja, mis vett liigutaks, muidu lihtsalt läheb seisev vesi kopitama. Pisike filter poleks ka paha. Ja siis peaks ka tigudele miskit süüa andma. Ning lisaks veel, et nende koor (koobas) areneks, peaks olema miskit kaltsiumi sisaldavat (keetmata munakoored näiteks).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 02:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Veebr 06, 2011 07:32
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Insulaar kirjutas:
Tsiteeri:
Tabas soovimatute tigude massrünnak ka mind.

Kui nad kord olemas on, tahaks siiski teada, kellega tegemist. Morfoloogiliselt vähemalt neli erinevat rühma (lisaks õunatigudele, torntigudele ja labatigudele). Tigude, eriti võõramaiste ja veealuste, süstemaatika on mulle suhteliselt kaugeks jäänud - ei tea, kas käepäraste tavavahenditega annab neid mingi tasemeni ise määrata ? Kas keegi oskaks soovitada mõnda head Internetis olevat määramistabelit vms ?


Kuna ma endiselt tahan teada, kes minuga koos elavad, võtsin asja ette. Esialgu letile tõmmatud tegelased on siin ja veidi teise valguse ja kehahoiakuga siin.
Esialgne diagnoos oleks selline:
* Üleval vasakul (kell 11) 4 tegelast - Sugukond: Põistigulased (Physidae), perekond: põistigu (Physa). Need on ka ainukesed vasakkeermelised (leotroopsed ehk sinistraalsed) teod, ülejäänud on kõik paremkeermelised.
* All paremal (kell 4) 4 tegelast - Sugukond: Mudatigulased (Lymnaeidae), Perekond: mudatigu (Lymnaea). Või hoopis perekond sootigu (Stagnicola), punntigu (Radix) ?
* All vasakul (kell 7) 2 tegelast - Sugukond: Labatigulased (Planorbidae), Perekond: Planorbella ? (vt http://www.mkohl1.net/Planorbidae.html)
* Üleval keskel (kell 12) - mõistus otsas. Kas midagi Mudatigulaste (Lymnaeidae) kanti ?
Kindlasti on siin foorumis liikvel asjatundjaid, kes oskavad minu määranguid kinnitada või ümber lükata. Tegelikult tahaks veidi sõdida ka mõistete "prügitigu", "punane tigu" jms vastu.

_________________
180 l - elustaimed, õnateod, harjasninad, pärl-niitguraamid, siiami vetikamugijad, Venezuela kääbuskiriahven, punakõht kristallahvenad.
12 l & 2 l - elustaimed, mudatigulased, labatigulased, põistigulased
www.insulaar.eu
www.imeiluseesti.eu


Viimati muutis Insulaar, Pühapäev Apr 17, 2011 01:01, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 10:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Selle pildi järgi tundub mulle ka viimane, kella 12 peal olev labatigu olevat. Koda on lihtsalt tühi? Aga sul on muidugi võumalus seda ka teise nurga alt vaadata, nii et ainult pildi järgi vaidlema ei tahaks hakata :)

Mis määrajat kasutasid?

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 14, 2011 10:35
Postitusi: 145
Asukoht: Saaremaa,Kuressaare
Paku mulle mõni tigu sooviks ka oma akvasse mõnda! :D

_________________
Akvaarium(60l): Neonid, Mollid, Taimed
Akvaarium(24l): Gupyd, Taimed


Üles
 Teema pealkiri: Anatome Helena
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 12:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kas keegi on "kasutanud" teosööjaid tigusid Anatome Helena? Neid aegajalt on ikka müügis. Huvitav, kas nad söövad ära ainult prügiteod või lähevad ka näiteks tornteod, õunakad ja Neritinad?

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Anatome Helena
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 14, 2011 01:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
brother kirjutas:
Kas keegi on "kasutanud" teosööjaid tigusid Anatome Helena? Neid aegajalt on ikka müügis. Huvitav, kas nad söövad ära ainult prügiteod või lähevad ka näiteks tornteod, õunakad ja Neritinad?

Selle kohta on üsna vastukäivaid väiteid. Oma kogemusest tean rääkida vaid torntigude kohta. Ehkki korra mingi värk oli küll, kus kõik tornteod kogunesid veepiirile nõu pidama mida ette võtta, elasid nad samas kastis rõõmsalt koos ja ma küll ei täheldanud et torntigusid oleks märgatavalt vähemaks jäänud.


Üles
 [ 70 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver