foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 54 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2006 02:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
iram23 kirjutas:
Aga võibolla ikkagi saavad==???


Ära võta seda nüüd kurjast, aga ära ole nii naiivne.

Kui inimesele ei meeldi teine, siis ta väldib teist või tõestab talle, et on mingis mõttes etem. Loomadega on sama asi. Kui ühel elevandil on suuremad võhad ja talle ei meeldi väiksemate võhkadega elevant, siis ta lihtsalt ajab selle elevandi minema, kuna suuremad võhad annavad talle hierarhilise ja füüsilise eelise. Või kui võhad on sarnase suurusega, siis peetakse lihtsalt võhavõitlust, kus kaotaja on see, kes ennem väsib või halvemal juhul sureb.

Kilpkonnadega on asi põhimõtteliselt sama. Looduses saaksid nad üksteisest eemalduda, teades, et ei näe teineteist enam kunagi. Aga kui sa paned nad ühte väiksesse (võrreldes nende koduveekoguga) veemahutisse kahekesi kokku, on varem või hiljem kilpkonnalaip järel.

Ning viimaseks, kirjutasid et tahad emast. Tahad kilpkonnafarmi pidama hakata? :?

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2006 03:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 06:59
Postitusi: 11
Asukoht: Harjumaa
Kui tahan +gi farmi,mis siis selles nii halba on või on kõiges halba?????
Kui kõikke teadjad olete siis on ju hea!!! aga mina tahan emast kilpkonna ja ongi jutul lõpp!!!!

_________________
Tegelen hobustega hetkel tallis 4 hobust!!!
2 Saksa lambakoera,2 kassi,2 punakõrv kilpkonna!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2006 03:57 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Aug 24, 2005 12:25
Postitusi: 52
Pildid: 7
Asukoht: Viljandi
Mul üsna ükskõik keda või mida sa kodus pead aga kui sa oled nii põikpäine (tahan ja kõik) siis on mul neist loomadest küll kahju. Kui arvad et oled ise piisavalt tark ja võimeline nende kõigi eest hoolitsema siis anna minna.

Muide kas sa üldse tead milline on emane ja milline isane kilpkonn?

_________________
2 konna, peotäis guppe ja mõned teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2006 04:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Minu arust võiks Iram küll proovida teist kilbut, eriti kui on aru saada, et esimese eest on ta hästi hoolitsenud. Parem võiks viriseda nende kallal, kes muudkui vohmivad lapsi ja ei hoolitse nende eest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2006 11:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 06:59
Postitusi: 11
Asukoht: Harjumaa
Uskumatu????
Kui tigedad inimesed ikka on???
Minul on kodus palju ruumi ja kui vaja siis tõesti pean neid eraldi aga mix on sellepärast vaja nähvata ja endast välja minna ma küll aru ei saa!!!???
Inimesed kes peavad ainult halvasti ütlema siis hoidku enda isiklik halb mõju teiste pihta ENDALE!!!+++ja uskuge tuleb tarka juttu rohkem kui kõik mõttetu sopp endateada jätta!!!!

Mina tahan emast kilbut endiselt!!!!

_________________
Tegelen hobustega hetkel tallis 4 hobust!!!
2 Saksa lambakoera,2 kassi,2 punakõrv kilpkonna!!!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 13, 2006 11:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 06:59
Postitusi: 11
Asukoht: Harjumaa
Emase ja isase kilpkonna kohta niipalju ,et meil kõigil on olemas suguelundid ja viimaste järgi saab kindlasti selgeks kumb on kumb kas+või kliinikus kui ise vahet ei oska teha!!!!!!!!

Maha ei tasu kedagi teha ja veel vähem ükskõikset suhtumist välja näidata ,see lihtsalt ei vii kuhugi!!!

Aga mina kirjutasin siia foorumisse selleks,et probleeme lahendada mitte moraalset tuge pakkuda!!!

Kõikke head inimestele kes must natukenegi aru saavad!!!!

_________________
Tegelen hobustega hetkel tallis 4 hobust!!!
2 Saksa lambakoera,2 kassi,2 punakõrv kilpkonna!!!


Üles
 Teema pealkiri: Kilbikud
PostitusPostitatud: Reede Jaan 27, 2006 01:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 08, 2005 03:40
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Minul on nad juba 96 aastast olnud. Paar korda on ka munenud aga pole jaole saanud ning nad on munad ära söönud. Kilbikute vesi suht hea lillede kastmiseks. Kellel siis palju toataimi soovitan soojalt. Tasuta lilleväetis omast käest. Natuke tuleb ainult veega lahjendada. Kilbi suurus u. 30cm minu kilbikutel. Ära ma neid ei annaks isegi raha eest mitte. Lihtsalt nad on ju minu koduloomad ja ma olen nendega nii palju vaeva näinud. Ükskord muidugi juhtus selline naljakas lugu et mu noorem õde tahtis teada mis häält need kilpkonnad siis õieti teevad. Pani ühe kõrva juurde ja kuulas aga kilpkonnale see vist ei meeldinud ning haaras kõrvalestast kinni ja enam lahti ei lasknud. Kui siis lõpuks lahti lasi õde juba nuttis. Auku päris sisse ei teinud. Õe ainuke kommentaar asjale oli see et nad teevad mullitavat häält...

Muidu kurjad nad ei ole ja hamustavad harva.
Nad lihtsalt on seal oma purgis ja möllavad öösiti kõvasti :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 27, 2006 05:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 13, 2005 02:32
Postitusi: 57
Pildid: 0
Asukoht: kuressaare
96 aastat :-s

_________________
125l kilpkonnad ja mõned kalad
540l oskar & co


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 27, 2006 05:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
96 dast aastast ikka


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 27, 2006 07:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 08, 2005 03:40
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
1996ndast aastast kasvavad minu juures. Sõber andis nad mulle kui nad olid 2,5 aastat vanad. Nad on praegu peaaegu 13 aastat vanad =)


Viimati muutis tuleke, Laupäev Jaan 28, 2006 12:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 27, 2006 08:10 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
iramil soovitaks pöörduda pärnu minizoosse. tean et suvel oldi seal veel hädas sellega et punakõrvasid üle. võtavad palju ruumi ja lisaks olid veel leegudel sabad kah ära närinud. usun et seal oldaks päris rahul kui leiduks keegi kes neile korralikku kodu pakuks

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2006 03:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 09, 2006 06:59
Postitusi: 11
Asukoht: Harjumaa
Sain endale emase punakõrv kilpkonna!!!;)Ta on emane ja ta nimi on Tipp ta vanus on 7aastat ja kilbi pikkus on 21cm!!!
Nad saavad kahekeisti väga hästi läbi;)
ERAND, KINNITAB REEGLIT!!!;)
Mina olen ise väga rahul ja kilpkonnad samuti!!!!!!;)

_________________
Tegelen hobustega hetkel tallis 4 hobust!!!
2 Saksa lambakoera,2 kassi,2 punakõrv kilpkonna!!!


Üles
 Teema pealkiri: iram
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 04, 2006 04:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 27, 2005 01:00
Postitusi: 133
Asukoht: Tartu/ Abja-Paluoja
TUBLI!!! Võid olla küll kangekaelne kuid Juba oma esimese postitusega tõestasid sa, et ei ole mingi 13aastane kes lihtsalt TAHAB ja siis kui huvi enam pole, siis jätad looma saatuse hoolde. Igatahes edu sulle kilbikestega! :D

_________________
Juwel70


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 31, 2006 02:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 10:26
Postitusi: 2
Asukoht: Viimsi/Tallinn/Haapsalu
Natuke küll selle teemas juures OT, aga tahtsin küsida sellist asja, et kuidas te oma kilpkonna suuremat akvaariumi puhastate. Praegu mul tal veel väike akva ja seda lihtne puhastada, võtan aga sülle ja kallan vee välja jne. Aga nüüd plaan talle suurem muretseda. Kas vee imete selle voolikuga akvast välja ämbrisse ja siis puhastate klaasid ning uus vesi sisse või kuidas see reaalses elus kõige lihtsamalt peaks toimima?

_________________
Koerad ja kilpkonnad, ehk kunagi ka kalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 01, 2006 05:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Minul on kilpkonnadel selline küülikutele mõeldud plastikust puur, millel on palstikust kaane moodi asi, kust välja nad ronida ei suuda. Plastikust puuri eelis on see, et ta on kerge ja teda on parem puhastada. Kuigi kilpkonnadele mõeldud akvaarium (nn. elukoht) võiks ikka suurem olla kui mul on. Oleksin ostnud veel suurema taolise puuri, kuid sellist polnud. Praeguseks tuleb neil sellega läbi ajada. Puhastamine käib nii, et võtan suure kivi sealt välja, mille peal nad peesitavad (muidugi kõige pealt võtan kilpkonnad sealt välja), siis võtan piimakopsikuga vee sealt välja (nii palju kui üldse kätte saan), siis võtan kraanist kuuma vett ning valan puuri, svammiga nühin siis puuri puhtaks ning seejärel eemaldan ka tolle vee. Siis juba edasi lähev puhas vesi ning lõpuks pestud kivi tagasi nn. akvaariumisse.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 [ 54 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver