foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vähk kadunud
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 03:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 15, 2012 04:15
Postitusi: 6
Asukoht: hiiumaa
Mul selline mure, et sain endale 3 marmor vähki. Elavad koos Gupidega (elasid) ning koos prügitigudega. Esimene vähk suri suht alguses ära ja järgi jäid suur ja väiksem. Siis enda üllatuseks avastasin, et mu kalas hakkavad kaduma- no nädalas 1- ei teinud välja-loomulik kadu. Siis avastasin, et ühtegi tigu ei ole enam- no äkki viskasin kogemata ära. Ükspäev avastasin, et väiksemat tigu enam ei ole - kohe mitte kuskil! Isegi mitte jäänuseid, kuna arvasin, et ju suurem nahka pani, sest kalu ta ju sõi ( kuigi see väiksem vähk oli juba u 4 cm pikkune´:S ). Nüüd ükspäev vaatan- ka suuremat vähki ei ole :S üks päev mõtlesin, et ju ta oma urus on, teine päev hakkasin muretsema, kolmandal päeval vaatasin akva üle ja vähist pole jälgegi :S Kuidas on võimalik, et nad lihtsalt kaovad ära ???? Hakka või mõtlema, et keegi sõi ära :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 04:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
gupid või :lol:
EDIT:
Lugesin tööl ja naer tuli peale aga tegelikult ju mure tõsine :shock: . Et äkki tõsist tagasisidet vaja.
Juhul kui sa mingit vastust tahad, siis pane natuke andmeid juurde :!: . Need "üks päev", "üks nädal" on väga umbmäärased. Proovi neid dateerida.
Pane, kirja akva suurus ja kuna viimati vett vahetasid ning kui palju.
Kui suur on hetkel amoniaagi näit, siis oskaks arvata, kas äkki keegi on ära surnud.
Ja akvast pilt ei teeks ka paha, siis oskame arvata, kuhu see viimane tegelane enne suremist peitu võis pugeda. Teda ju ei saanud keegi ära süüa. Ja muidugi, pilt on ka selleks hea, et kui seal kummitus sees elab, siis see jääb pildile.
Minule mõistetamatu on aga see, et kuidas teod minema saab visata enda teadmata :?:

:rofl:

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 15, 2013 09:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 15, 2012 04:15
Postitusi: 6
Asukoht: hiiumaa
Mure naljakas küll ja endalegi müsteerium :) Lugesin enda eelmise postituse läbi ja leidsin vea- mitte väiksemat tigu, vaid väiksemat vähki enam ei olnud. Aga väheke akva olukorrast. Kuna olen alles väga algaja, siis akva u 25l. Vett vahetan vastavalt vajadusele (kui hägune või haiseb) muidu lisan, aga u iga 3 nädala tagant vahetan. Sisustusena kasutan erineva suurusega kive, taimi ning rusikast natuke väiksem teokarp. Vähid sain endale märtsi algul. Esimene suri ära u 1-2 nädala pärast (leidsin kesta). Siis oli kõik hästi - vähid kosusid ja teod ning kalad vähenesid, aga kuna neid ka eenevalt hävitasin julgelt (tigusi), sest neid läks juba liiaks, siis ei pööranud väga tähelepanu. Aga tühja need teod. 25 märtsi paiku avastasin, et väiksem vähk kadunud! Kuna olime just mandrilt tulnud (abikaasa toitis neid sel ajal), siis mõtlesin, et ju siis suurem sõi ära ja meie lihtsalt ei näinud jäänuseid. Ok no läks kõht vähe tühjaks- mis teha! Mul oli hea meel, et suur ( u 7 cm) kenasti alles. Nüüd ükspäev hakkasin toitma ja enam ei leidnud ka suuremat :S Mõtlesin, et ju kuskil kivide all peidus (tegin peidukad) või siis teokarbis, kus talle ka meeldib olla ning ei muretsenud. Järgmine päev üritasin teda silmadega leida, aga kuna ei leidnud ja eriti aega ka ei olnud, siis nii jäi. Kolmandal päeval kiskusin kõik suuremad kivid välja ja teokarbi, aga keda ei ole on vähk :S Kuna mulle enale vähid maitsevad, siis tekib juba kahtlus, et keegi käib neid nosimas, aga õnneks ma tean, et mehele need ei maitse :) No igatahes otsisin ka kapi ümbruse igaks juhuks läbi, et äkki sai kuidagi välja, aga keda pole, seda pole! Ah jaa- amonjaagi näitu ei oska ma võtta kahjuks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 16, 2013 08:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Ei noh, tegelt ka, millist tagasisidet sa ootad? Loodad, et keegi foorumist telepaatiliste võimetega su vähi ülesse leiaks?
Kuidas moodi me oskame sulle öelda, mis su suurest vähist sai või kuhu ta kadus? Kui tal oli võimalus sealt välja pääseda, siis ainult kapi ümbruse läbi vaatamine on küll veidi lühinägelik.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 16, 2013 02:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kui sul mingi mulk kaanel vahel või üldse kaant pole siis otsi seda vähki omal toast. Vähk võis arvata et ei taha solgiämbris elada ja läks minema.
samuti võivad vabasurma minna ka kalad- sellel ajal kui sa kaane oled avanud ja toimetad akva kallal hüppavad nad lihtsalt välja (isane gupi tegelt ei hüppa)
Et sul akva asemel solgiämber ei oleks siis vaja selle eest hoolitseda veenäidud on kõige lihtsam viis näha mis veega korrast ära
Kui juba silmaga midagi näed või ninaga tunned siis on juba solgiämber saavutatud ja halvad tingimused olnud juba kaua. (ülerahvastatud 25L juhtub see märksa kiiremini)
Head lugemist ja akvaaristika põhitõdedega tutvumist.
/esimene/25681/index.html

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 16, 2013 03:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Nooh, ma võin Sulle Hiiumaal vähke juurde anda-need ei lenda(kontrollitud, mul ka pealt lahtine).

edu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 16, 2013 07:20 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 15, 2012 04:15
Postitusi: 6
Asukoht: hiiumaa
Ma ise arvan, et ei ole solgiämber :) Aga no profidel on oma arvamus - eks ma ikka puhastan siis kui tundub vaja olevat! Aga ma lihtsalt mõtlesin, et kas on reaalne, et see vähk välja tuli akvast(vaatasin toa järgi, aga ma ei ole leidnud), kuigi mul jah pealt lahtine. Samas tundub mulle ka ebareaalne, et ma ei leidnud ühtegi jäänust :S Kirjutasin ka ainult sellepärast, et äkki on mõni targem inimene, kes vähkidega kokku puutunud ning oskab midagi tarka kosta :D Aga aitäh Yeekim pakkumast, kuid vähid pole vist meie jaoks vist kõige parem valik ( kuigi nad on väga lahedad ). Tänud kõigile kes kaasa mõtlesid ja oma sõna sekka ütlesid- eks see jääbki mõistatuseks vist, et mis selle viimase vähiga juhtus :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 16, 2013 08:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 05, 2013 07:30
Postitusi: 41
Asukoht: Tapa
Väga huvitav mure sul :) Julgen öelda, et kui mitte kusagil akvas seda viimast vähki pole, siis ei ole muud võimalust peale selle, et ta kusagil toas sul on. Kui sa just paranähtustesse ei usu :)

Ps: ega sul kassi, koera või mõnd muud loomakest ei ole?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 16, 2013 08:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Okt 15, 2012 04:15
Postitusi: 6
Asukoht: hiiumaa
Minu jaoks ka müstika,aga vat paranähtustesse ei usu :) Huvitav, kui see vähk nt ära suri, kas gupid ei võinud teda ära süüa? Kuigi selleks oli neil aega u 24 tundi :S Kuid ega neid gupisid mul palju pole- 12 tk.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 17, 2013 10:49 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 29, 2008 04:37
Postitusi: 75
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ei suuda gupid oma väikeste suudega vähi koorikut lahti murda. Kui ta akvast välja ronis, siis kusjuures võis ta isegi päris kaugele jõuda ning võid ta leida vabalt kasvõi külmkapi alt.
Ei välistaks ka võimalust, et pandi teiste vähide poolt pintslisse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 17, 2013 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Et kui sa viimasena sured, siis eelmised surnud su ära söövad? Nii või!?

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 02:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 08, 2013 09:59
Postitusi: 20
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
@liisiaro

Annan Sulle ühe lingi loodetavasti on abi
väga palju head infot on sellele lehel pluss kui juhtud kalakese kauplust külastama siis võid alati oma küsimustega teenendajate poole pöörduda ja kindlasti saad väga asjaliku vastuse.
http://kalake.ee/index.php?lang=est&main_id=52

Ja ülejäänutele seltsimeestele/naistele soovitaks natuke rohkem sallivust üles näidata. Ei tasu kohe eestlasele kohaselt õelutsema hakata. Me kõik oleme kunagi algajad olnud ja lollusi teinud...kes akvat fairyga pesnud, kes kohe akvasse kalad sisse pannud, kes 100% veevahetuse teinud ja siis imestanud miks kalad surevad jne. Ühesõnaga...see nimekiri on lõputu. Algajad peavad ka kuskilt õppima, kui ise ei leia siis tuleb küsida ja küsijale ei ole viisakas vastu suud lüüa. Ja isiklikult arvan, et just sellepärast see foorum siin on, et jagada kogemusi ja tarkust uustulnukatele. Kindlasti on siin tegelasi kellele ei meeldi minu arvamus...aga selline ma kord olen...laske või maha


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 06:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Lp. Madli Liisu

Ole siis nii pai ja aita abivajajal vähk ülesse leida läbi foorumi. Ootan huviga.

Lugupidamisega

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 09:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ilmselt on eespool postitaja jutus iva sees: ärge ajage jama vaid aidake. Ka siis kui küsija tundub olevat suht algaja. Link veetestidele võis olla peen vihje...
25l on VÄGA väike akvaarium. Seda PEAB tihti hooldama, kord nädalas kindlasti on kohane veevahetus 20% (st. koos põhja sifoonimisega muidugi).
Gupid ei söö üldjuhul vähki aga kõik surnud loomad võivad saada väga kiiresti teiste kalade kaudu looduse ringkäiku ja nii on ka hea - ei jää midagi roiskuma.
Jääb siis vaid see, et loom võis akvast välja ronida ja kusagil korteris oma tee lõpetada. Seda ta ei tee kindlasti kui elutingimused vähegi talutavad.
Võta vaevaks teha viidatud veetestid ja tee järeldused. Lisaks arvesta palju su akvasse tegelikult asukaid mahuks. Võta väike varu maha ja vaata asukate nimekiri üle. Konsulteeri elukate kokkusobivuse tabelitega.
Foorumis on "annan ära" rubriik täiesti olemas.
Kõhutunde järgi - gupide kari ja 3 vähki on liiga palju. Kui vesi juba haiseks, oleks liiga hilja kõigile asukatele. Seda ei saa pidada puhastamise kriteeriumiks.
Kadunud vähk aga on ilmselt vikerkaare teises otsas. Olgu tal seal hea...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 24, 2013 01:15 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 08, 2013 09:59
Postitusi: 20
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
ahven august kirjutas:
Lp. Madli Liisu

Ole siis nii pai ja aita abivajajal vähk ülesse leida läbi foorumi. Ootan huviga.

Lugupidamisega


Nice 8)


Üles
 [ 28 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver