foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 24, 2013 03:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Ma tean kus vähk on, vähk on kadunud.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 24, 2013 04:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Madly Liisu kirjutas:
Nice 8)


Leidsite ülesse? Kus oli ja kuidas leidsite?

Lugupidamisega.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 25, 2013 12:53 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 08, 2013 09:59
Postitusi: 20
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Kuule...mis Sul viga on, et Sa nii õel ja kuri oled?
Ja endal veel all kirjas "ei salli lollust"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 25, 2013 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 02, 2012 09:55
Postitusi: 141
Pildid: 0
Asukoht: Ülenurme
Ei ütleks, et ma õel olen. Ammugi kuri. Tegelikult ka huvitab, kuidas distantsilt pildita läbi foorumi vähi ülesse leiab. Tulevikus lihtsalt targem ja sellise lolluse osas sallivam.

_________________
240L taimed, tetrad, daniod, antsud.
25L taimed
ei salli lollust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 25, 2013 01:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 08, 2013 09:59
Postitusi: 20
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
No mis teha, mis teha kui meite maal valitseb lokkav lollus ja kätte õpitud abitus...mitte midagi ei ole teha.
Saame vaid olla kannatlikud ja abistada abivajajaid, ning hiilata oma kogutud tarkusega.

Päikest 8)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 25, 2013 02:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Tekkis huvitav mõte, sul see elukas kruusasisse ennast kaevanud pole?

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 26, 2013 11:08 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 29, 2008 04:37
Postitusi: 75
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
ahven august kirjutas:
Ei ütleks, et ma õel olen. Ammugi kuri. Tegelikult ka huvitab, kuidas distantsilt pildita läbi foorumi vähi ülesse leiab. Tulevikus lihtsalt targem ja sellise lolluse osas sallivam.


Paras troll oled küll. Naersime kõik mitu tundi südamest, kuidas läbi foorumi vähki otsitakse ja pole vist vaja seda igas postituses enam uuesti rõhutada ja inimest mõnitada.
Abi ei pea alati olema füüsiline ja lokaalne, ka kaasamõtlemine ja suunamine on abistav. Las need, kes tahavad sel teemal arutleda, isegi kui see Sinu jaoks tobe on, las nemad olla ja arutlegu kuni teema ammendumiseni.

Sry OT pärast.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vähk kadunud
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 21, 2013 12:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Nii, kuna üks "loll" on siin juba, sis toetan teda! Olen ka mina sama loll. Ka minu kaks vähki on kadunud! Elasid mo juures paar nädalat gupidega koos. 88l akvaarium. Iga nädal vähemalt 20% veevahetus koos pöhja sifoonimisega ja leidsin ainult kesta mis oli köigi kirjelduste järgi kesta ajamise kest, kui nii vöib öelda.... siis veel ühe ülakeha kesta mis paistis läbi ja oli üliöhuke(pöhja sifoonimise ja kivide töstmise ajal) ja no kumbagi vähki pole mitte kuskil. Akva on pealt lahtine samuti aga 10-15cm on vesi ülevalt servast all pool, olenevalt sellest kui kiiresti vesi nö aurustub. See oli siis nii, et kaks nädalat vähid tuhnisid ja näitasid ennast, nädal vb üks päev vähem olid mölemad kadunud ja nädal hiljem veel hakasin otsima. Igalt poolt. Siis leidsin esimese kesta ja loobusin otsimisest kuna ei leidnud. Siis nädal hiljem sifoonisn jälle pöhja ning kive üles töstes leidsin selle ülakeha kesta.... ei taha telepaatiat, aga kas keegi oskab öelda, et nad vöivad minna kruusa alla juba nüüd siis kuu aega kadunud.vee proovid korras ja köik muu on ka nii nagu peab. Vesi on nüüd väga kare aga enne see nii ei olnud. Taimede istutamisega läks palju taimeosakesi igale poole ja hakkasid ködunema, siis tein iga paari päeva tagant filtri puhtaks ja vahetasin 10% vett üle päeva. Loomad köik elus. Vähkide kadumine aga müsteerium. Olen pöhja sifooninud örnalt, aga kui vähid on akvaariumis, siis kuidas pöhja sifoonimisega on? Ettevaatlikult lihtsalt? Vöi veel mingi eriline nipp/nöue?

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vähk kadunud
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 21, 2013 11:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 03, 2012 10:30
Postitusi: 102
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Annuke, kui suured su vähid ostes olid?
Väiksed vähid kipuvad end kruusa alla kaevama. Ma täpselt küll ei tea miks aga ilmselt selleks, et kaitset saada.
Meie vähid saime siis olid meil nad umbes 5cm pikad. 325l akvaariumis olid nad päris hea suurusega. Paar esimest päeva oli neid askeldamas näha, kui siis kadusid. Ainukesed asjad mis järgi jäid olid kestad. Kuna olime algajad vähipidajad siis meie olime muidugi paanikas, et appi... miks nüüd vähikesed on ära surnud? Korjasime siis kestad välja teadmisega, et vähke pole enam. Nii see akvaariumielu edasi läks. Vähke polnud ning meie muudkui plaanisime uusi võtta. Umbes kuu aja pärast, öösel, oli jälle ühte vähki näha. Rõõm oli suur, et loomake siiski elus on. Nii ta läks. Ajapikku, kui vähid kasvasid hakkas neid järjest tihedamini nägema. Enamasti öösel, kui tule põlema panid korraks aga seda ka nii, et läks jälle kuhugi varju. Pead ka ära mainima, et vähid lähevad siis ka peitu kui nad kestuvad. Nad ei taha, et keegi neid ''paljalt'' näeks. :D
Teine versioon oleks selline. (Ka minu endaga juhtunud) Võibolla su vesi on liiga soe. Liiga soojas vees viskavad nad päris kiiresti sussid püsti. Aga siit ka minu lugu: Kuna meie suured vähid olid tegutsema hakanud siis oli meil tekkinud akvaariumisse ka käpatäis väikeseid vähikesi. Mõtlesim, et kasvatame suureks ja müüme ära. Nii tegimegi, panime pisikesed väiksemasse akvaariumise kalade eest ära(väiksemas akvas olid ainult paar guppyt). Kuna akvaarium asus riiuli peal, kuhu päike paistis ainult hommikuti siis ei osanud midagi halba aimata. Nädalavahetusel pidime sõitma Tallinnasse kaheks päevaks. Puhastasin siis pumba ära, andsin 2 tabletti ette ja läksimegi minema. Tagasi tulles olid enamus vähke kadunud ning teised kes veel alles olid, olid punased ja surnud. Meil oli muidugi müstika suur, et miks surnud? Miks punased? Kuhu kadusid? jne. Tegu oligi sellega, et vesi oli läinud ootamatult liiga soojaks ning vähkidele see ei läinud kohe mitte. Nii nad viskasidki sussid püsti. Ära kadunud vähikesed olid ilmselt guppy'de poolt nahka pistetud.
Sellised siis minu lood.
Muidugi on ka kolmas võimalus, et vähkidele pole lihtsalt su akva vesi sobinud. Mõnda ainet liiga palju või liiga vähe. Nad küll üpriski vastupidavad olendid, kuid siiski... ei või iial teada. Laipadega on nii nagu ikka. Teod ja kalad aitavad neid ära koristada. Kõigepealt sisemus ja siis kest.

_________________

https://www.facebook.com/MariSulePhotography


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vähk kadunud
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 21, 2013 01:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Selge, head näited. Mo vähid olid väga tillukesed, 4cm vb. Ehk töesti kruusa all. Olen öhtul tule kustutamise järel oodanud tunnikese ja vaadanud, taskulambiga, kuid midagi pole näha olnud. Vesi liiga soe pole jne...
Kui ma kive ümber töstsin, ega see neile midagi ei tee kui nt kivi asetust muuda aga nad seal kruusa all ja jäävad raskuse alla?

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vähk kadunud
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 21, 2013 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 03, 2012 10:30
Postitusi: 102
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Oleneb kividest. Kui on peenike kruus siis suudavad nad end sealt välja pressida arvestades seda, et nad ikka 4cm junsud juba aga kui on ikka juba paari cm läbimõõduga kivid siis on see välja tulek raskendatud kui mitte võimatu. Meil endal on suures akvas 2cm-4cm suurused kivid ning nendega on küll nii, et pead väga tähelepanelikult pühja üle vaatama enne kui sifoonima hakkad. Mine tea, pärast jääbki mõni kivi alla.

_________________

https://www.facebook.com/MariSulePhotography


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vähk kadunud
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 23, 2013 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Hetkel antud juhtumist liisiaro'l hulk aega möödas kuid nö. Hercule Poirot deduktiivsel mõttetasandil pooldan ja toetan ma kadunud vähi puhul põhiliselt kahte varianti: esiteks vähk on akvast punuma pannud või teiseks vähk võis kaevuda akva pinnasesse. Tegelikult viimasesse kaevumise varianti ma eriti palju ei usuks ega panustaks. Vähi surma variandi jätaksin täiesti välja, sest väikeses akvas ju kadunukese laipa polnud ja guppy'd pole suurem asi 24h laibasööjad ja -kõrvaldajad.

Marmorvähi puhul pidigi olema palju juhuseid kus vähk akvast lihtsalt jaga laseb. Vähi äramineku ennetamiseks peaks arvestama kahte asja: akva veepiir peaks lõppema 5-6cm enne akva äärt ja akvas ei soovitata pidada suuri ning tugevalehelisi pinnaveetaimi sest vähid võivad neid pinnataimi kasutada akvast põgenemiseks. Ma siin kusagil foorumis soovitasin kasutada vähi puhul pinnaveetaimi. Juhul kui neid pinnaveetaimi kasutada siis peaks kindlasti arvestama ikkagi sellega et vee- ja akvapiir oleks kontrolli all. Lugesin just hiljuti ühest võõramaa keelsest portaalist et vähid on pinnataimede tasandil "meisterlikud põgenejad". :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Vähk kadunud
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 24, 2013 12:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 26, 2013 07:54
Postitusi: 177
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Mis teema selle värgiga on, et selliseid asju peab kirjutama? Pm keegi pole palunud otsida läbi foorumi. Küsiti kuhu nad vöisid kaduda, et ehk kellegil hea nõu kust teised on sama kogemusega oma vähid leidnud. Kui pole midagi tarka öelda, siis ehk lihtsalt ei kirjutaks mingit jama. Halb maine jääb külge. Mingid buduaarid ja asjad on teiesugustele, kus köik sellised on!

Midagi teemakohast vahele- vähke pole näha olnud. Täna öösel vaatan korra veel tulega. Kui ei ole kedagi siis ju miski ei sobinud ja kalad exeldasid nad ära.

_________________
160l vett, 1000l/h, 14w/m (5m)
14l vett, 65l/h, 1,3w led
35l vett, 110l/h, 15w sääst.(betta paar)


Üles
 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver