foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 34 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mürgiga prügitigude vastu
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 08, 2013 04:49 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Alustan sellest, et ma tean, et keemia on halb ja seda tasuks vältida palju võimalik. Kuid ma enam ei leia sellele alternatiivi.

Olukord on selline:

96-liitrine Juweli akva kubiseb imepisikestest (kuni 2 mm) tumepruunidest  Ramshorn snail tüüpi tigudest (pilt albumis).

1. Akvas pole juba aasta aega kalu, seega kalade ülesöötmist tigude vohamise põhjuseks pidada ei saa.
2. Kurgi, tsukkini jms kraami vastu, mida ma aeg-ajalt akvas elavale suurele õunakale eineks panen, prügiteod huvi ei tunne.
3. Teolõksust pole kasu olnud.
4. Mehaanilisest väljakorjamisest pole kasu olnud.
5. Kuus teosööjat tigu pole prügitigude populatsiooni vähendanud.

Ilmselt oleks kõige lihtsam akva täiesti tühjaks teha, ära desinfitseerida ja nullist alustada, kuid ma väga tahaks kaks ilusat suurt Echinodorus bleheri taime alles jätta. Seega tahaks proovida õunaka ja teosööjad mujale kolida ja teistele tigudele mürki panna.

Niisiis, küsimused:

1. Vesinikperoksiid pidavat teod ära tapma. Soovitatud on doseerida 40ml 3% vesilahust 150 liitri peale. Kas selline doos on õige, et teod sureks ja echinodorused mitte? Kas vesinikperoksiid tapab ka bakterikoloonia ära?

2. Millised alternatiivid oleksid vesinikperoksiidile? Paluksin infot doseerimise kohta, mõjust bakterikolooniale ja mürgijääkidest lahtisaamisest.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 08, 2013 07:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Tolle keemia kohta ei oska ma midagi kosta (üldiselt ise eriti ei poolda - ikka nagu loodusliku varjandi poolt). Et mis siis saaks kui prooviksid mõne botia akvasse hankida? Mul oli kunagi samasugune tigude uputus. Isegi torustik oli umbes, flööt ei töötanud, sest teod olid aukude ees. Ma enam ei mäletagi hästi, kuidas sest jamast lahti sain, aga ilma keemiata. Üks lahendus ilmselt oli see, et välisfilter sai hästi tulise veega iga kord puhtaks kasitud. Pärast muidugi bakter sisse. Sai ka noid tüütusi välja nopitud igal söötmise korral (hommikul ja õhtul). Kasutasin ka teolõksu. Midagi sinna siiski sisse koperdas. Ja veel tsipake aitas suvikõrvits (kurk või muu). Sinna külge ka ikka mõni end haakis. Tükk jama oli, aga, näe, lahti sain. Nüüd see mul defitsiit! Killeritele oleks vaja. Hetkel panen neile pisitillukesi tornikaid. Äkki leiad mõne akvaristi, kel killerite (või ka botiatel) kõht tühi ja on nõus tulema Sulle appi tigusid noppima.

Aga kui väga oled keemia poolt, siis oota sellekohaseid nõuandeid.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 08, 2013 10:28 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Paraku ei taha ma botiaid pidama hakata. Plaanis oli akva ümber kujundada ja sinna neoonid ja vast veel mõned pisikesed elama panna. Kuid mitte enne, kui ma prügitigudest lahti olen saanud. Aastaga pole ükski mitte-keemiline abinõu aidanud. Nojah, võib muidugi keemiavabalt akva tühjaks teha, aga echinodorustest on kole kahju...

Selles Juwelis on originaalkonf, s.t sisefilter. Nii et keev vesi jääb ära.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 08, 2013 11:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Äkki siis, kui keemia kasuks otsutad leiad kellegi siit foorumist, kes selleks ajaks Su Echinodorusele ajutist pelgupaika pakuks? Tahaks loota, et leiad siit abikäsi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 09, 2013 02:47 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Echinodorused on ju kah prügitigude mune täis...

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 09, 2013 07:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tigude tapmine on kahjuks vaid pool probleemist - pead ju kuidagi need laibad ka akvast välja saama, vastasel juhul hakkavad nad seal lagunema ja see pole kuigi mõnus.
Neid pisikesi tigusid välja noppida pole ilmselt reaalne, vastasel juhul polekski probleemi. Sinu asemel võtaksin taimed välja ning desinfitseeriksin kaaliumalumiiniummaarjasega.
lops kirjutas:
Eelpool viidatakse vanale vestlusele, kus mainitakse ainet, mille soomekeelne nimi on "aluna". See on eesti keeles kaaliumalumiiniummaarjas ehk maarjajää, mida saab apteegist. Soomlased kasutavad jah palju seda uute taimede ülesolgutamiseks (1 tl liitri vee kohta), see tapab teod (enamasti;)). Taimi hoitakse lahuses kuni pool tundi, õrnalehelisi vähem - need võivad muidu otsad anda. Mõjub haigustele, millel teod vaheperemeheks on. Pärast võib panna taimed neutraliseerimiseks veel nõrka äädikalahusesse (kerge tl liitri kohta?), kuna maarjajää on leeliseline. Mürgine, loputada tuleb korralikult.

Akvaariumi desinfitseeriks aga ilmselt karmimalt, ntx kloorilahusega. Kui pinnas pole midagi väga erilist-hinnalist, siis lihtsalt asendaksin.
Variante on muidugi veel igasuguseid. Üks võimalus on veel proovida glutaaraldehüüdi tugevat üledoseerimist, enamik taimi elavad selle reeglina üle, tigude jaoks on see aga tõenäoliselt liiast. Seda peaks ilmselt kordama, kuna teomunad vastupidavamad ja munadest võib veel uus pesakond kooruda. Tigude eemaldamise probleem jääb aga ikkagi..

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 09, 2013 11:08 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ebameeldiv "nakkus". Prügitigudest saab lahti kuldkaladega. Kahjuks võtab see umbes pool aastat. Mul tegid 200 liitrises 2 punamütsikest puhta töö. Uskumatu ,aga mitte üht tigu ei ilmunud enam välja.( 4a. on möödas)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 11, 2013 02:35 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Suur tänu Reinule asjalike nõuanete eest! Ma vast esialgu prooviksin glutaaraldehüüdiga - kui palju seda tuleks panna, et oleks tugev üledoseering?

Tänan abi ja kaasaelamise eest ka KRA'd ja Jüri T'd, kuid ma ei tahaks ühtegi kala võtta endale ajutiselt, vaid tigude hävitamiseks, neoonid aga, keda ma juba ammu ihaldan, tigusid ei söö.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 11, 2013 08:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pakuks et alustuseks 25 ml 100 liitri kohta, kui mõju ei piisa, saab tõsta. Teiste kogemusi saab lugeda siit: /viewtopic.php ... sc&start=0


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 11, 2013 08:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
See link on vetikatest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 11, 2013 08:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
See link on vetikatest.

Kui ikka minu pakutud lingist räägid, siis see on glutaaraldehüüdist. Selle üledoseerimisega saab vetikaid tõrjuda, edasisel doosi tõstmisel kipuvad teod ja kalad saba andma. Mõõdukal doseerimisel toimib CO2 aseainena.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 11, 2013 09:07 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kalad tuleb siis välja tõsta ravi ajaks? On see kindel et tulemus 100%.(marja ei hävita-see on selge)Vähemalt ühestki Tetra vöi Sera tigudevastasest tootest abi pole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 11, 2013 09:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Kalad tuleb siis välja tõsta ravi ajaks? On see kindel et tulemus 100%.(marja ei hävita-see on selge)Vähemalt ühestki Tetra vöi Sera tigudevastasest tootest abi pole.

No loe ikka algset postitust ka:
Tsiteeri:
1. Akvas pole juba aasta aega kalu,

Teemaalgataja ei räägi mingist ravist, vaid tahab tigudest lahti saada ning seejuures säilitada akvas olevad taimed.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 11, 2013 11:11 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Pidasin silmas tigudevastast ravi. Sorry arendamise pärast. Täiesti norm suhtumine. 8)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 12, 2013 02:06 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Rein kirjutas:
Teiste kogemusi saab lugeda siit: /viewtopic.php ... sc&start=0

He-he, lemmikteema vaatas sel lingil klõpsates vastu :D Lugesin seda hoolega möödunud nädalavahetusel, aga mõeldes mitte tigudest, vaid suuremas akvas taimede kasvu soodustamisest. Kavatsesin Chemihyd Desi sel eesmärgil osta, aga asi jäi toppama selle taha, et vallisneeriad, egeria densa, ceratophyllum demersum ja hygrophila polysperma pidavat glutaaraldehüüdi mõjul hoopis lagunema hakkama. Paistab, et saatuse käsi viib mind ikkagi Beauty Pro-sse, tee mis tahad :D

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 [ 34 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver