foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 50 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 07, 2005 07:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
kinnises klaaskastis ei saa nad neist ehk kaugele minna? ja muide kas pooleldi täidetud 64l akvas peab ka orientalise jaoks filter olema?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2005 11:21 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
mina soovitaks küll mingi filter panna. omal ju lihtsam.
vaoni: ilmselt asi nii et looduses elavad nad mingites järvekestes kus on hästi puhas vesi ja ruumi on ka kindlasti palju rohkem. kõik elukad kes akvaariumisse juurde panna reostavad seda ka paratamatult ja neid saab kindlasti seal olema ka tihedamalt kui seal järvekeses kus nad muidu elavad. ja seda kellega nad looduslikult koos elavad ei tea ma tõesti... kaladega see mure ka veel et tavalised akvaariumi kalad on ju troopika kalad ja ei kannata seda pidevalt jahedat vett väljagi.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2005 01:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
Ma ei mõelnudki, et selle salamandrite kasti peaks otsast otsani kalu täis toppima. Aga mõne vastava kala ja teokese peaksid nad ikkagi üle elama. Tekkis lihtsalt mõte, et selline täielik eraldamine on ehk natuke ülepingutatud :wink:

Teod ju söövad neid põhjapudenenud toidujäätmeid näiteks. See oleks pigem kasulik kui kahjulik.

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2005 02:50 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
Nujah tigu huvitaks mind küll, aga kui juba nii räägitakse siis parem mitte.... Ja kas on piisavalt väikse võimsusega filtrit kuna mul mingi 30l vett ja vesilikke ajab tugev veevool stressi. veel arvamusi palun :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2005 08:31 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
tigu ei tee salamandrile kindlasti mitte midagi. seda juttu nagu oleks salamandril võimalik peast ilma jääda tänu sellele, et tigu uudistades viimane oma koja kinni tõmbab, võib uskuda ainult siis, kui seda multikas näidatakse. teol ei ole nii tugevat lihast, mis suudaks koja vahele jäänud loomakesel pea otsast lõigata. utoopia.
filtrite kohapealt soovitan osta pisikese konteineri (biobox, hagen vist toodab seda), kuhu käib külge harilik õhutaja (elite 799 nt.) ja mille sisse saab ise sobiliku filtrimaterjali panna. selline filter ei tekita tugevat veeringlust.
kalade kohapealt niipalju, et looduses elavad salamandrid jõesoppides, kuhu koguneb muide ka üsna palju kalu, sest toitu jätkub seal kõigile rohkem. orientalistega koos võiks proovida pidada aasia päritolu väiksemaid kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 09, 2005 09:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
No ei tea midagi, sõltub natuke ikka teo ja salamndri suuruse vahekorrast ja jutt käis kõri läbi lõikamisest mitte pea maha lõikamisest. Tigudega samasse hõimkonda kuuluvate karpide sulgurlihased on väga võimsad, kuigi seal on loomulikult natuke kangimehhaanikat ka mängus. Tegelikult ma ise ka pigem ei kipu sellist õudukat uskuma.
Mis stressi puutub, siis see on ju selline kumuleeruv nähtus, et iga lisafaktor ainult suurendab seda stressi mis neil nagunii vangistuses elamisest juba on ja seetõttu tunduvadki sedavõrd õrnakestena, kes looduses justkui üldse vastu ei tohiks pidada.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 10, 2005 01:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
http://www.caudata.org/cc/articles/Mixi ... ters.shtml sealt saate lugeda igasuguseid juhtumeid selle kohta kuidas erinevaid vesilikke on igasuguste loomade-kaladega kokku pandud ja mis sellest siis välja on tulnud. minu meelest ikkagi parem mitte katsetama hakata.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 13, 2005 04:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
aga minu loomad hakkasid täna 13 mai kell 16.20 sööma \:D/ lõpetasid oma näljastreigi ka saavad nad järgmisest nädalastt omale kodu kus on kõiki nende nõudmisi arvesse võetud.

siin lugesin neid eelmisi lugusid ja pole neil kalade vastu miskit, andsin neile mõne aja eest seltsi molli ja neoonid, kes suures kastis viga olid saanud ja seltsi vastu polnud neil miskit, toimub olelusvõitlus toidu eest ja kõik toimib =D>

_________________
vesilikud, õunteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 14, 2005 07:25 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
ok sain mingi filtri talle mis peaks kilpkonnadele ja konnadele just hästi sobima. Mida te enda omadele annate et toit oleks mitmekesisem? Mul põhiliselt sääsevastsed ja paistavad maitsevat, pidevalt ootab seal kohas kuhu tavaliselt toitu panen.... Kas keegi väikseid kilke ka proovinud? Ma korra panin ja paari minuti pärast oli kadunud, kuskilt hulpimast ka ei näinud :) Tigude pärast veidi kardan, äkki kiuvad cabomba ja c.willisii kallale.... Nüüd ainult plaanis veel veidi ricciat või pistiat aga kuskilt pole saada :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 14, 2005 09:34 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
mina toidan ka sääsevastsetega. olen proovinud ka tubifexi aga see kohe üldse ei maitse. korra üks sõi ka ühe väikse vihmaussi ära aga tundub et need on ikka natuke liiga suured. olen kuulnud et võib ka tükeldatult pakkuda aga seda pole veel proovinud.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 14, 2005 10:11 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
vabandust, aga mis on tubifex?
Ja kui tihti filtrivatti tuleks vahetada


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 15, 2005 11:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tubifex ehk mudatuplane on vihmaussi vees elav sugulane. Sääsevastsetega võrreldes on nad pikemad ja palju peenemad ja tunduvalt kahvatumat värvi.
Müüakse vahel poodides samuti elusalt.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 15, 2005 02:36 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
ok mudatuplasi tean aga tubifexist kuulnud polnud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 16, 2005 09:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kusagilt lugesin et Tubifexiga peab eriti ettevaatlik olema. Et ussikesed hakkavad mädanema ja ongi haigus akvas. Pidi korralikult pesema, surnud loomad välja noppima jne.
Ise kogemusi selle toidupoolisega ei oma, räägin kohusetundlikult edasi :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 16, 2005 09:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kui veel natuke hirmutada, siis selline liik nagu Tubifex tubifex on üks reostuskindlamaid tegelasi. See uss võib elada nii reostunud veekogude põhjas, kus praktiliselt mitte midagi muud elusat vastu ei pea. Ka hapnikupuudust talub hästi. Millistest kohtadest meil müüdavad loomad välja on püütud ei taha parem mõeldagi. Ise olen neid eelnevast jutust hoolimata oma kaladele küll tihti söötnud.
Vaatamata oma suurele saastetolerantsusele looduses on kodustes tingimustes nende pikemalt elus hoidmine millegipärast päris raske.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 [ 50 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver