foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 50 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 28, 2005 06:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Tartus ka need samad triitonid vist müügil (vähemalt välimuselt saranased) ning mingid huvitavad triitoni poegade sarnased elukad (välimuselt erinevad täiskasvanud triitonitest), kes üsna suurekesed ja kollased.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 01:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
seda, et tartu mnt. antud info looma kohta "kaladega sobivad ja ei söö" ei pea paika, kõik kes väiksemat mõõtu ja põhjal magavad on neile toiduks (minul siis gupid ja mollid toidks saanud)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 18, 2005 03:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
need loomakesed kes sellel pildil olid on mul kah kodus. olen nende kohta üsna palju uurinud ja võin päris kindlalt väita et ärge neid kaladega kokku küll pange. nad saavas stressi ja annavad saba. veel üks probleem mille peale siin keegi mõelnud pole on see et nad armastavad külma. nende jaoks on normaalne temperatuur 14-23 kraadi. kui läheb üle on nendega nats jama. nimelt tekib jälle oht et annavad saba. ja siis veel peab neil kindlasti olema kuiv maa kus käia. aegajalt on neil vaja et nahk ka kuivada saaks. kui on ainult vees ja sealt välja ei saa siis võivad ka ära uppuda. minu omad on põhiliselt veest väljas. üldiselt neile kalad söögiks hästi ei peaks sobima. põhiliselt söövad nad ikkagi igasugusei usse. minu omade lemmikud on sääsevastsed. aga korra õnnestus ühele ka pisike vihmauss sisse sööta. ja üldse ma ei saa aru miks te võtate omale loomi kui ei tea neist mitte midagi. natuke võiks ju enne ikka uurida.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 18, 2005 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
seda minagi, et neil peab kuiva maad ka olema :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 18, 2005 11:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Üks võimalus vee jahutamiseks on Peltier' effektil baseeruvad termoelektrilised jahutid. Neil ei ole liikuvaid osi, ainult palju voolu tahavad. Vastikult kallid on ka :( Aga siiski, kes tahab see uurib: http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store. ... 9&lng=est#

Ilmselt tuleks elemendi kasutamisel organiseerida akva vee vool läbi elemendiga jahutatud toru sest asi ise niiskust ei seedi. Elemendi teist poolt tuleb jahutada, odavamate temp. ei tohi tõusta üle 80 kraadi, on ka 150 kraadiseid. Jahutust saab teha radikate ja ventilaatoritega. Arvutites kasutatakse ka seda võtet mõnikord.
Ei tea öelda, kas võte on akvas kasutatav (endal troopikaakva, seal pole muret) aga põhimõtteliselt võiks ju saada.
Ah jaa, 1 tore vaikne jahuti oli kunagi veel: külmik "Kristal", idanaabri toodang. Ilma kopressori ja muude põrisevate osadeta, kasutas füüsikast tuntud effekti et gaas jahtub paisumisel. Selle kapikese sisu võiks ju kah olla võimalik kasutada.
Ilmselt "meremehed" naaberfoorumist juba naeravad ja kui kõhuvalu üle lähevad, kommenteerivad.... :)

PS. Selgus, et Oomi poes (raadiomaja all ja Järve keskuses) on hinnad hulka odavamad !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 25, 2005 06:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 30, 2005 02:24
Postitusi: 123
Asukoht: tallinn
näed siis, mu loomakesed viitsi süüa :roll: varem olid õgardid, kuid ajutine elukoht vist neile stressi tekitas või peaks viga mujalt otsima? :?: nüüd neil vesi kah jahedam kui varem ja väljatuleku võimaluski parem, enne pidid miskit otsabidi ikka 24 kraadises vees ligunema.

_________________
vesilikud, õunteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 26, 2005 11:18 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
kaua nad juba dieeti pidanud on? ja mida sa neile annad? minu omad söövad ainult sääse vastseid ja need peavad kindlasti elus olema. mingit mitte liigutavat jama nad ei taha. mina toidan enda omasid ka veest väljas siis saavad süüa siis kui tahavad, muidugi jäägid peab ruttu ära korjama. ja siis veel selline asi et on sul mingi varju alune kuhu nad ka peitu saavad minna? mul on kookose koor pandud saare peale ja nad põhiliselt seal all istuvadki. üldse mulle tundub et nad satuvad üsna kergelt stressi ja siis kohe ei söö kah. üks võimalus neid sööma meelitada on ussikest nina es kõigutada. vahest toimib üsna hästi aga tegelikult ei juhtu ka midagi hirmsat kui nad natuke söömata on. mina enda omasid toidangi umbes korra nädalas vahest ka kaks ja sellest paistab neile täiesti piisavat. olen kuulnud et nad võivad tegelikult ka paar kuud söömata olla aga see muidugi ei ole enam kuigi kasulik neile

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 26, 2005 11:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
ja siis veel see kah et nad sul ju koos suure hulga kaladega.... seda tegelikult üldse ei soovitata. ka kalad tekitavad neile stressi.
http://www.caudata.org/cc/species/Cynop ... alis.shtml ja sealt saad nende kohta ka nats lugeda kui tahtmist on.

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 10:24 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
et mul ka üks kodus siis ja nüüd hakkasin alles filtri peale mõtlema.... kas seda on neil loomadel vaja.... Ja üks asi veel kas ühe-kahe ancistruse pidamine nendega koos tekitab neile palju stressi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 10:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ma kuskilt lehelt lugesin, et sellised imevad kalad on just eriti mittesoovitavad, kuna nad võivad ka salamandri külge end imeda, sealt kaitsva limakihi maha lutsida ja sellega haigusi põhjustada. Ma ei tea kas salamandrid tegelikult ka nii uimased on, et lasevad kaladel selga lutsida, aga nii kirjutati.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 11:03 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
seda ma küll ei ütleks et nad nii uimased oleks et ennast lutsida laseks aga reegel ütleb et nad peaks ikkagi ainult omaette purgis olema. isegi teist liiki salamandreid ei soovitata nendega kokku panna. aga filtri kohta ütlen seda et kui jõuad vett piisavalt vahetada et see pahaks ei lähe siis võivad nad ka ilma olla. tegelikult nad kardavad natuke ka voolavat vett nii et ilmselt oleks ilma paremgi aga mina isiklikult ei jõudnud seda vett vahetada. kuna neil ju kedagi teist juures olla ei tohi siis paratamatult jääb natuke toidujäätmeid järgi ja need hakkavad üsna hästi roiskuma. no ja väljaheited kah muidugi... väikese akvaga on see vee puhtana hoidmine igati keeruline ülesanne

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 11:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 06, 2005 04:48
Postitusi: 117
Asukoht: tallinn
tigude kohta lugesin alles hiljuti õudusjutte. tegemist polnud küll orientalistega vaid axolotlitega aga noh sarnased loomad ikkagi natuke... jutt siis selline et nii kui teod akvasse lahti lasti läks üks loomake seda uudistama ja tagajärg oli see et tigu otsustas ennast kinni tõmmata ja loom jäi peadpidi karbi kaane vahele. lõpp muidugi see et kõri oli läbi lõigatud ja seda looma enam polnud. nii et ilmselt ei ole ka tigude võtmine kuigi hea mõte

_________________
Tegelikult võib ka muud kui kalu akvaariumi panna


Viimati muutis josefiina, Reede Mai 06, 2005 11:11, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 11:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2004 02:16
Postitusi: 62
Asukoht: tallinn
kahju kuna mul vesi suht sogane ja antsud ehk saaks sellega midagi ette võtta. corydorased siis ka ilmselt ei sobi? ja muide kas on normaalne cabomba caroliniana vartel olevad mingid valged "niidid" ja kui on siis mis see võiks olla? teod pandaks ilmselt nahka :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 11:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
See link oli: http://newt150.tripod.com/setup2.shtml

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 07, 2005 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 04, 2004 12:50
Postitusi: 105
Asukoht: tartu
Mul tekkis üks natuke rumal küsimus. Nende stressialtide loomade kohta, kes tigudega ka koos elada ei suuda.
Et nimelt kuidas selline liik looduses siis elus püsib? Pole ju võimalik, et nad kuskil isolaatoris elavad seal, miilide kaugusel kõikidest teistest elusolenditest. Ei tigusid, ei kalu ega midagi.

Lihtsalt hakkas huvitama :roll:

_________________
200l - skalaarid ja muud pudinad
25l - krevetid ja maimud


Üles
 [ 50 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver