foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Miks õunakad ei paljune?
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 03, 2010 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Tere! Ma veidi rumala küsimusega aga mul on 80l. akvas 5 päris suurt tigu juba aga kookonit ei kuskil :oops: Mitte, et ma neist puudust tunneks, sest väikseid ka küllaga kuna sõbrants varustab aga mure, et äkki pole minu akvas kõik korras kui nad ei taha kookonit teha :roll: Akval on kaan peal millel omakorda on pealt luuk lahti. Lahti hoian seda just selleks, et näha kas nad siis tulevad ülesse kookonit tegema. Siis peaks ju küll niiskust kaane all vähem olema ja peaks nad leidma ka sobiva kuivema koha.Aga võta näpust, käivad üleval ära ja kukutavad end alla tagasi ja sellega lugu jälle ühel pool.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 03, 2010 05:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Nad tahavad üpris palju ruumi saada kookoni jaoks ja võib-olla on sul sattunud kõik ühest soost teod? :D

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 03, 2010 07:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 26, 2009 10:50
Postitusi: 188
Asukoht: Järvamaa, Paide linn
http://applesnail.net/ see leht aitab Sul ehk nende sugu määrata.Seal on muidugi ka palju muud.See aitab paremini tigudest aru saada.

_________________
Hetkeks akvaristika ajalugu:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2010 02:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Aitäh neile kes viitsisid vastata!
-My-Hymps- aitäh sulle aadressi eest aga ma olen seda uurinud nii palju kui suutsin. Aga kahjuks ei ole minu inglise keel mitte nii hea ja google tõlge on täielik jaburdus:( Peale selle, et mul on mõlemast soost isendid väidetavalt olemas ei saanud ma midagi teada. Aga seda ma uskusin ise ka, teadvat, sest mul on neid tigusid kokku oma 8-10 kes on juba suured ja ei ole loogiline, et mul kõik nad ühest soost ja mul teises akvas ka neid oma 6 tk ja ka ei midagi:( Äkki suudaks keegi siiski mulle muudmoodi seda seletada? :oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2010 06:15 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Tingimused ei pruugi neile sobida. Pealt kaane ava lahti hoidmine võib neile mitte sobida, sest sealt voolab jahedamat õhku sisse ning niiskust välja. Sedasi ei pruugi neile sobilik niiskuse ja soojuse vahekord meelepärane olla. Hoia ikka kinni ja saad ju vaatamiseks selle alati üles tõsta. Egas Sa ju päevad otsa seal silma peal hoia.
Mul on kolmes akvas õunteod sees ja neist vaid ühes on kookoneid murdu. Ja selle akva on kaane all üsna soe ja niiske.
Lisaks peab kaanest vesi piisavalt madalam olema, et nad saaksid kookoni teha väljapoole veepiiri, et need otseselt veega kokku ei puutu. Kui teomamma liab sobilikud tingimused, et on piisavalt soe ja niiske, küll siis ka kookonid ilmuvad.
Kannatlikkust!

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2010 06:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 21, 2010 09:53
Postitusi: 48
Asukoht: pärnu
Kas see on normaalne et mul ühel õunakal on üks tunnal kuidagi imelik nagu ''kronksus''?


Viimati muutis kuldkalake12, Kolmapäev Okt 13, 2010 06:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2010 12:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Aitäh lyy :P Sinu soovitust ma kindlasti järgin! Me siin pojaga tõlgime ja mässame, et kõik ikka oleks õige ja ma ka saaks väikseid õunakaid:) Ja minu kõigesuuremaks veaks vist osutuski see, et mul on akva pilgeni täis :lol: Aga pole hullu ju ma nüüd pingutan ise edasi ja loodan, et saan ka tulemusi:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2010 08:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 21, 2010 09:53
Postitusi: 48
Asukoht: pärnu
vabandust rottruu. Aga kas keegi oskaks öelda, et kas see on võimalik et mul on õunakatel poegi tulnud kuigi ma pole kookonit näinud? :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2010 02:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mul on pealt lahtine akva ja neile ei paistnud see sugugi tähendavat, kui hoogu sattusid siis oli kuu aja jooksul kuskil 11-12 kookonit munetud.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2010 09:09 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Meilgi pressisid suht väikeses ja täis akvas oma kookoneid igale poole,isegi lampide vahele.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2010 09:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No kui tigu on võtnud nõuks kookoneid teha, siis teeb ta neid igale poole! Loota on, et pole ta nii loll ühtigi, et ei tajuks ära, kus kookonil turvaline küpseda on. (Tavaline paik on ikka veepiirist pisut kõrgemal.) Vahest ehk läheb ka arvestus luhta. Näiteks juhul, kui on akvas suured kalad, kes napsavad vee piirilt kookoni endale maiuspalaks. Siis nuputavad teod pikapeale kookoni jaoks omast arust kavalamaid kohti välja. Nii vast satuvadki kookonid kaanele lampide lähedusse, kus aga nende arenguks kliima liialt soe ja kuiv. Või on teod veel sootuks noored ja totud, et ei tea kuhu marja teha.

Olen nii palju aru saanud, et kollane õunatigu ei vaheta sugu! Pole tõesti loogiline, et kui on oma kümme tigu, et siis kõik on ühest soost. Ehk pole neil lihtsalt isu selle asjaga tegeleda? Või ei meeldi vee parameetrid. Kusagilt olen kuulnud, et teole ei meeldi liialt suure vasesisaldusega vesi.

Kunagi arvasin, et veepiiril kükitavatel tigudel pikalt väljasolev toru on isaste suguelund! Kuid see pole nii! See on sifoon hapniku hingamiseks! Üsna hea indikaator vee hapnikusisalduse määramiseks ilma testita.

Mainisin toda seika just sellepärast, et see oli mulle tollal suureks avastuslikuks üllatuseks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2010 12:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 19, 2010 04:56
Postitusi: 67
Asukoht: Sindi
Nii armas, et kõik kohe kenasti teemast kinni võtsid:) No ma loodan, et minu totud ka lõpuks siis paljunema hakkavad :lol: Kuhu nad ikka pääsevad kui aeg käes:) Ma lihtsalt muretsesin kuna mul sõbrannal iga päev juba varsti üllatus akvas. Ja kui ma temalt küsisin, siis tema ütles, et ma olen liiga usin ja küürin akvat liiga tihti nii, et teod kaotavad isu kookonit tegema hakata :oops: Aga ma ainult korra nädalas puhastan. Aga ju siis minu omadel pole lihtsalt aeg veel käes:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2010 12:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 27, 2010 04:21
Postitusi: 14
Asukoht: Tartu
Ära taha neid midagi... mina alustasin akvaga augusti lõpus, umbes kuu tagasi avastasin kookonid (jumal tänatud, et ainult ühe alles jätsin!) ja praegu on terve akvaarium pisikesi teolapsi täis. Arvestades seda, millise isuga nende vanemad minu taimi on hävitanud, tuleb päris hirm peale :S
Mina leian, et ma olen alles liiga värske akvarist, et järeltulijatega tegeleda, tigudele aga minu juures meeldib...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2010 09:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kui ühel hetkel hakkad ohtrasti teo kookoneid saama, siis, jumala pärast, hoia tigude arv kontrolli all. Ikka üks suur tigu ja 10 liitrit vett. Muidu oled oma veeparameetritega ummikus! Liigsed kookonid tuleb likvideerida! Ja kui tehakse kookon - siis ära näpi seda! Kulub ikka päris hulk aega, kuniks tited kooruma hakkavad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 25, 2010 09:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
üsna hea meetod arvukuse kontrollimiseks on ahvenaid pidada :D Diskused panevad pisemaid tasakesi põske...

_________________
Kalad since -84


Üles
 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver