foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Teod ronivad akvast välja
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 16, 2010 11:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Tekkinud on situatsioon kus akvaariumist on lahkunud suures koguses tiigi tigusid ja nerite teod. Nerite tigudest üks andis otsad ja üks konutab veepiiril klaasi küljes. Kalad elavad oma elu nagu tavaliselt ja mingeid muutusi ei ole näha. Tornteod on ka kuidagi salapäraselt kadunud. Pole neid juba pikemat aega näinud, ei laipe ega ka tigusid endid.
Viimasel ajal on olnud probleeme Planariaga kes on jätkuvalt mul akvas, hoolimata dieedi kuurist. Krevettide puhul pole ka mingeid olulisi muutusi täheldanud. Kui ehk nende arvukus võiks olla suurem, ainult väike osa poegi kasvab suureks.

Ühesõnaga pea kõik teod on vaateväljast haihtunud.

Akvaarium on 25l tihedalt täis istutatud, käinud juba üle poole aasta. Vett vahetan 10l nädalas ja väetistest lisan Ferropoli nädalaselt ja NO3 ja PO4. Hiljuti sai lisatud aiakauplusest saadud Kaalium sulfaadist tehtud lahust. Seda olen lisanud juba mõnda aega ka teistesse akvadesse ja seal pole probleeme olnud, pigem aidanud kaaliumi puuduse vastu. Akvaariumi sisu kohta veel niipalju et kuna "koristusmeeskond" on pärsi suur siis on nii vetikas kui ka muu jama kogu akvast suht miinimumini viidud.

Äkki keegi oskab öelda mis põhjustel teod veest välja ronivad?

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 16, 2010 12:28 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Aitan heameelega torntigude asurkonna taastamisel 8) .
Ehk siiski veekoostises on midagi, mis ei meeldi, või pole süüa neil. Teod söövadki ju valdavalt vetikaid.

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 16, 2010 04:01 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Nerita tigudel pidavatki selline komme olema, et ronivad välja ja seetõttu ei soovitata neid pidada avatud akvas.

Minul ka need neritad istuvad vahest akva tugevdusliistude küljes, aga kui kuival olemisest kõrini, siis on ikka vette tagasi läinud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2010 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 24, 2010 01:19
Postitusi: 35
Asukoht: Tallinn, Nõmme, toome pst 31
Ei tahtnud uut teemat tegema hakata aga mul oli sama lugu, et ema läks öösel wc-sse ja õunatigu oli akvast 2 meetrit eemal seina peal roninud. Mul ema pani ta tagasi. Kas keegi võiks öelda milles probleem.

_________________
Rekord 70.Praegult 4 ancistrust ,6 gupit,1 kukeke,2 kääbusguraamit, 1õunakas, tornteod, mingi imelik aga ilus tigu taimedega sain kaasa.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2010 01:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Tahtis vast muneda, siis nad ronivad veest välja.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2010 01:25 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
shadowcat kirjutas:
Tahtis vast muneda, siis nad ronivad veest välja.

Ei, munevad nad ikka akvasse kivide või juurikate peale
Tuvastatavad pisikeste valgete täppidena, aga nendest munadest midagi ei tule, kuna vajavad soolast vett.
Aga seda täpset akvast väljaronimise põhjust ma ei teagi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2010 02:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kivi kirjutas:
shadowcat kirjutas:
Tahtis vast muneda, siis nad ronivad veest välja.

Ei, munevad nad ikka akvasse kivide või juurikate peale

Siin oli aga jutt juba õunateost, see teeb oma kookoni siiski ülalpoole veepiiri ning ei vaja mingit soolast vett. Nii et shadowcatil ilmselt õigus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 02, 2010 05:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Minu kahtlase tigude käitumise põhjustaja oli kõige suurema tõenäosusega väga suureks kasvanud planaria kogukond, kes siis kõiki väikseid elukaid mu akvas terroriseerisid. Peale Planaria hävitamist on tigude arvukus taastunud ja välja ronimist pole enam täheldanud.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 04, 2010 01:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Palju Sul tornitugisid oli? 1-10? Nood kaevavad end kruusa sisse ja nii nad näiliselt kadunud ongi. Öövarjus kolivad nad pinnasest välja ringi kooserdama. Kui pinnases on midagi ebameeldivat, siis nad vedelevad ka päeval nähtaval. Võib-olla on lihtsalt selles asi? Või olen ma millestki valesti aru saanud! Kui Sul vaja tornitigusid juurde saada, siis võta minuga ühendust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 06, 2010 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Nüüdseks on hakanud aegajalt nähtavale ilmuma ka torntigusid. Algselt oli 3 suurt torntigu(kelle sain sinu käest KRA, aitäh), kes rõõmsalt kohe paljunema panid. Neid oli ikka aegajalt näha kuna mul akva pisike ja kruusa kiht väike. Peale planaria puhangu mõningast kestvust haihtusid kõigepealt tornteod ja siis hakkasid tiigi teod välja ronima. Peale ravikuuri on planaria kadunud ja nagu ennem juba mainitud, tigude populatsioonid taastuvad. 3 suurt torntigu aga pole ikka näha olnud, samas pole viitsinud ka põhja pahempidi keerat, ju nad kas ära söödi või vanadusse surid.

Siit ka siis teemat kokku võttev point - Planaria ei ole mitte ainult ebameeldiva välimusega vaid hävitab ka kõiki pisemaid elusolendeid teie akvas (minu akvaariumis siis kreveti, tiigitigude ja torntigude pojad)
Kui tahate rohkem juttu planaria kohta siis seda saab siit

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver