foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 71 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 20, 2007 03:48 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
mõtlesin neoonidega kokku panna .... kas oleks hea mõte ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 23, 2007 12:27 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
ei saa aru hästi .. kas vähke tohib kaladega kokku panna või mitte. tartus lõunakeskuse zoopoes öeldi , et ei tohiks, kuna vähk lihtsalt sööb kalad ära. see pidi nii kähku käima et ei saa arugi :(

sooviks siis teada täpselt kuna siit foorumist võib nagu väljalugeda et tohib ...

paluks arvamusi ... kui vähki ei tohi siis ilmselt tuleb ikka keveti soovi juurde jääda. pole veel otsustanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 23, 2007 12:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
mina tõin 2 vähki akvasse, kui nad olid alles väga tillukesed. Akva mul siis 200 l. Tegin neile mõlemale oma koopa, üksteisest kaugel. Andsin neile söögiks enamasti põhjatablette. Kaerahelbeid ja krevette said ka vahel. Tassisid need oma koobastesse ja sõid seal, enamuse ajast veetsidki seal. Süüa andsin algul 3 x päevas, sest muidu muutusid närviliseks ja hakkasid sõrad püsti kalu püüdma. Hiljem andsin kord päevas süüa. Kaladest kadusid ära 2 vana Ancistrust aga see võis ka vanadusest olla. Teised kalad akvas: 3 corydorast, 1 vana synodontis petricola kes elab juure sees, 1 noor ancistrus, 1 Labeo bicolor- põhjakaladest. Teised kalad: eluspoegijad (mollid ja mõõksabad), tiigerbarbused, guraamid ja glofishid. Üldiselt arvan, et pinnakalad sobivad küll nagu mul glofishid ja eluspoegijad ka. Vähkide puhul arvesta ka sellega, et nad piiravad taimi ka aga mitte nii palju kui kirevahvenad ja vähid söövad ka suuremad õunateod ära.Samas kui nad kestuvad, on nad väga nõrgad ja haavatavad ja isegi kalad on neile siis ohtlikud. Mida suurem akva, seda parem ka loomulikult!

Kui suur su akva on?

_________________
200 l
20 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 25, 2007 10:15 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
et siis võiks järeldada , et 7 neooni ja 2 terneetsiat jääksid ellu aga hiina vetikaõgija läheks söögiks?

kui nii siis tuleb ikka krevettide juurde jääda . tahaks akvasse kedagi huvitavat ... huvitav mida krabid teevad? sama mis vähk?? ja kust neid saaks??
:oops:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 03, 2007 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 09, 2007 02:42
Postitusi: 114
Asukoht: tallinn
Mina siis hankisin endale ka kaks vähki vist on Procambarus cubensis esialgu paistab nii kuid mine tea, nende nimi ei jaanud seal poes meelede võivad olla ka Procambarus clarkii.
Igatahes sai soetatud need tartu lõunakeskusest.
Nüüdseks on elanud üle nädala mu 80l akvas eile sai hing täsi ja sai soetadud neile omaette kast, kuna kõik taimed olid ülesse kistud.
Üks oli kesta ka maha visanud, päris vägev :P
nüüd ehitan neile koopad ja panen teise kasti ära!
Tegalikult tahtsin teada ,et kui ma vähkide kasti taimi ei pane, mis siis saab
panen palju kive ja ehitan koopad?
poest öeldi et need pidid väga agresiivsed olema, nuh ja ma nüüd sain aru et ikka taimede suhtes on nad väga nahaalsed.

_________________
80l 2x cherax quadricarinatus Vähki
182l 6x18w (2x aqvarelle 2x osram biolux 2x osramfluora) käivitus 14,10,07
182l elukäik


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 03, 2007 03:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
to maris0021: Mul on krabi kodus, aga ta elab eraldi 160l akvas, sest krabi ei suuda elada veeall nagu krevetid ja vähid, krabil peab olema võimalik ka kuivale maale tulla, kuigi ta elab suurema osa vee all käib siiski pinna peal hingamas ja kaevab ka kuiva osa peal


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 03, 2007 05:25 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
selge ;) ... tuleb tartu mnt krevette ostma minna :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 09, 2007 09:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 09, 2007 02:42
Postitusi: 114
Asukoht: tallinn
Kas vähkide kestumise tihedust võib mõjutada vee soojus?
mul on vähk juba 3 nädala jooksul 2 korda kestunud ning eile vaatasin et vesi nati soe nende jaoks kuna väljas on sellised ilmad mõjub see ka mu akvaaruimile.

või on see normaalne et nad nii tihti vahetavad kesta?

_________________
80l 2x cherax quadricarinatus Vähki
182l 6x18w (2x aqvarelle 2x osram biolux 2x osramfluora) käivitus 14,10,07
182l elukäik


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2007 09:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
selline küs, et kas väki tasuks võtta ~125l akvasse, kus on veel 3antsu, 2 skalaari ja 3 guraami.
nägin täna konkreetset liiki lauteri zoopoes. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 06, 2007 11:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 09, 2007 02:42
Postitusi: 114
Asukoht: tallinn
need vähid seal on agresiivsed mul samad omal olemas panin ühe kaladega kokku ja hakkas kohe neid jahtima söövad ka taimi väga üsinasti

_________________
80l 2x cherax quadricarinatus Vähki
182l 6x18w (2x aqvarelle 2x osram biolux 2x osramfluora) käivitus 14,10,07
182l elukäik


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 06, 2007 12:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
ma vaatasin jah, et ühed on tiba agressiivsemad, kui teised.
osad olid väga vaikselt seal omaette, mõni aga käis pidevalt teisi nokkimas :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 15, 2007 11:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
minul olid vähid (procambarus clarkii) üldakvas ja soojenduspulk ka ikka sees. Temp. nii 23-25 C. Kuna mul taimi oli üldakvas suht vähe ja need, mis olid- tugevalehelised, va Vallisneria, siis erilist taime närmist polnud. Andsin neile lihtsalt värsket toitu pidevalt, nii taimset kui loomset aga põhitoit enamasti põhjakalade tabletid. Teisi kalu ei puututud, va kui kõht tühi oli, hakkasid sõrad taevapoole kerkima. Enamuse ajast passisid oma urgudes. Otsa said nad mõlemad nii, et üks vähk oli just kestunud ja teine läks torkima. Hommikuks oli kestunud vähk surnud. Teisel päeval suri teine vähk- kas löömingus saadud vigastustesse, ei tea... Väga kummaline oli...mingeid haigusnähtusi ma neil ei täheldanud.

_________________
200 l
20 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 24, 2007 02:03 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 26, 2006 10:54
Postitusi: 5
Asukoht: Tartu
Endal (Procambarus cubensis) taimed hakkis kohe salatiks ja kaaslasega kakles ka kuni teine otsa sai aga samas magavad koos teoga ja kalaga(must punase sabaga) juba pool aastat koos ühe lillepoti all.
Huvitavaks läks siis kui 3 nädalat tagasi sulges vähk sissekäigu ja tigu ega kala enam sisse ei lasknud ja ise välja ei tulnud kui oli seal 3-4 päeva olnud ilma söömata otsustasin potti kergitada ja uurida mis toimub selgus see,et vähil munad saba all.Süüa antsin talle läbi poti augu ja eile silmasin esimesi umbes 4-5mm suurused maimud hetkel 8-9tk.
Tekkis küsimus kes isa on kas tigu või kala :D

_________________
35l Vähk ja Tigu
54l Haibarbused
35l Taimed


Üles
 Teema pealkiri: vähk
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 24, 2007 08:29 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 29, 2006 02:06
Postitusi: 76
Asukoht: Paikuse/Pärnu
Osadel lülijalgsetel esineb partenogeneesi e. siis neitsisigimist. Loode areneb viljastumata munarakust.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 24, 2008 08:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
hmm ka minu suurem vähk peitis ennast rohkem kui nädal tagasi kookosekoore alla...sulges sissepääsud ning istub seal... mõned päevad tagasi uurisin asja. kergitasin koort. mune nagu ei täheldanud.
njh Palju Õnne mulle :!: täna vaatasin igaksjuhuks, et mis ta ikkagi teeb seal...Ülla-Ülla meie ootame järelkasvu.
seega küsimus kas peaksin teised vähid eraldama v oopis emase koos munadega eraldama?

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 [ 71 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver