foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2009 08:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Katsuks teiste süüdistamise ja halvustamise asemel ikka asjast rääkida, eks?
Silver kirjutas:
kalade puhul sattub uriin karbamiidi näol sinnasamma akvaariumivette.
Uriin ei ole küll ainult ammoniaak, kuid samamoodi pole uriin ainult karbamiid. Paistab et ingliskeelne tsiteering ei kõlba, katsume siis eestikeelse uriini koostisega:
95% vesi
Lämmastikku sisaldavad jääkained: uurea = kusiaine (15-30 g/ööp, valguainevahetuse lõpp-produkt), kreatiin, kusihape
Lahustunud soolad ioonidena: Na+ (2...5 g), K+ (1...3 g), Cl- (4...6 g), Ca++, fosfaadid, ammooniumioonid, väävliühendid)
Orgaanilised a/v jäägid: hormoonid, ensüümid
Minimaalses koguses proteiine, glükoosi, sapipigmente
Minimaalselt valge- ja punaliblesid, epiteelrakke, baktereid

Nagu näeme karbamiid aka kusiaine aka uurea on samamoodi nagu ammoonium vaid üks uriini komponentidest. Kui 95% uriinist on vesi siis ei saa kuidagi panna võrdusmärki uriini ja karbamiidi vahele.
Veel väike täiendus:
Silver kirjutas:
kalade puhul sattub uriin karbamiidi näol sinnasamma akvaariumivette.Vette sattununa muudavad bakterid karbamiidi ammooniumkarbonaadiks, mis omakorda
edaspidise bakterite elutegevuse toimel muudetakse nitrititeks ja sealt veel edasi nitraatideks.

Ehk siis siin räägitakse ahelast karbamiid->ammooniumkarbonaat->nitrit->nitraadid. Pisut edasi aga juba pisut silutakse nurki:
Silver kirjutas:
Nii saab karbamiidist bakterite elutegevuse käigus ammooniumkarbonaat:
CO(NH2)2 + 2H2O = (NH4)2CO3

Ja nii saab ammooniumkarbonaatist selle spontaansel lagunemisel ka ammoniaaki:
(NH4)2CO3 = 2NH3 + CO2 + H2O
Et sai sisse toodud ammoniaak ning järgneb:
Silver kirjutas:
Sellega ma paneks demagoogiale jälle piiri - ei ole mina üldtunnustatud
ja kõige lihtsustatunuma nitraaditsükli postulaate kõigutanud.
Et siis varasem karbamiid->ammooniumkarbonaat->nitritit->nitraadid ahel polnudki nitraaditsükli kõigutamine? :?


Viimati muutis Rein, Reede Juul 10, 2009 10:49, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2009 09:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
mardike1 kirjutas:
ainult vesi on natuke karedavõitu, mis on tingitud ilmselt kruusapõhjast.
Vaevalt küll, tavaline kruus on üldjuhul neutraalne ning ei muuda karedust. Kui sinna lubjakivi vms. on sisse sattunud, siis muidugi iseasi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2009 10:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Rein kirjutas:
/---/ Et siis varasem karbamiid->ammooniumkarbonaat->nitritit->nitraadid ahel polnudki nitraaditsükli kõigutamine? :?

Ei olnud ega ole jah kõigutamine. Kõik, mida kirjutasin, kehtib koos lämmastikutsükliga edasi.
Kui seda minu kirjutatut teksti ja neid reaktsiooivõrrandeid nüüd mõttega lugeda, siis siis on üsna
väikese vaevaga näha, et need on kokkuvõttes sinu viidatava lämmastikutsükliga ühilduvad.
Ka sinu kirjutatud uriini koostist lahkav tekst ei väida minu väidetule vastupidist vaid kinnitab seda.
Karbamiid ongi kusiaine, mis moodustab valdava enamuse loomse organismi eritatavatest lämmastiku jääkidest.

Ka kirjeldab P. Päkk oma "Akvaariumiteaduse käsiraamatus" seda asja analoogselt minuga.

Ning, Rein, kui pead vajalikuks kellegi teksti tsiteerida, siis tee seda korrektselt.
Ma ei tea, mis moodi see sul õnnestus, aga sa oled viimast reaktsioonivõrrandit vigaselt tsiteerinud.
Veest on sul saanud molekulaarne vesinik. Paranda see ära.


Viimati muutis Silver, Pühapäev Juul 12, 2009 12:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2009 03:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Vesihüatsinti kasutatakse muide ka puhastussüsteemides ja tegemist on maailma kõige rängema vesiumbrohuga.

Valged kivid kruusas pärinevad ilmselt küll lubjakivist.

“Minu nimekirjas oleks kõrgel kohal hoopis vesihüatsint,” ütles Anne Larigauderie Pariisis asuvast uurimiskeskusest Diversitas. Aga seda võib-olla lihtsalt sellepärast, et tema doktorikraadi uurimus käsitles purpurõielise taime vohamist Aafrika järvedes, kaugel kodumaast Amazonase vesikonnas Lõuna-Ameerikas.

Oma suurte veepinda katvate lehtedega takistab vesihüatsint valguse jõudmise veepõhja, hävitades nii nõrgema kasvuga taimi kui ka valgusega harjunud kalu.

Allikas: Eesti Päevaleht 14. veebruar 2004
http://www.epl.ee/artikkel_257704.html

Kellegil seda ikka on olnud:
/taimed/3532/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 10, 2009 04:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
mardike1 kirjutas:
Kellegil seda ikka on olnud:
/taimed/3532/index.html

Olen näinud dokfilmi sellest kuidas vesihüatsindiga Aafrikas võideldi, selleks toodi spetsiaalselt sisse selle taime looduslikud kahjurid. Vähemalt looduslikes oludes oli see taim akvaariumi jaoks liialt suur:
Pilt
Vt. ka http://en.wikipedia.org/wiki/Eichhornia_crassipes


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 11, 2009 11:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
mardike1 kirjutas:
Testide järgi on minu veevahetuseta taimerohke akvaariumi vesi tõesti lausa ideaalne ja ma pole kunagi vett vahetanud, ainult vesi on natuke karedavõitu...


Kui sa pole tõesti kunagi vett vahetanud, aga lisad seda aegajalt auramise tõttu, siis on see karedus tasapisi ka sellest tõusnud.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 13, 2009 03:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 28, 2009 07:16
Postitusi: 55
Asukoht: Tallinn
Akvaarium on kaanega ja see mis aurab, see tilgub ülevalt tagasi, seega pole vett ka lisanud. Karedus ei saa sel põhjusel ka igavesti tõusta, sest selline leeliseline soodavesi hakkaks ühel hetkel millegiga keemiliselt reageerima, kavõi taimedega näiteks moodustades kipsi või kriidi või soola, need materjalid ei ole kõik väga lahustuvad ja settiksid põhja ning langeks sellega ringlusest välja. Vee happelisust võiksid tõsta teatavad taimed, kusagil oli juttu turbasamblast näiteks.

Keemia ütleb, et kui segada kokku leelis ja hape, siis tekib sool. Tavaline meresool ei ole mingi erilise ph'ga näiteks. Osad soolad lahustuvad ilmselt paremini kui teised. Seda peaks saama kontrollida, mis soolad tekivad.


Üles
 [ 22 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver