foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 13, 2008 09:43 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 13, 2008 09:20
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Probleem tegelikult selles, et need on hollandist pärit jõevähid, kellest mul kahju hakkas. Ostsin nad siis toidupoest ega uskunud tegelikult et ellu jäävad. Praegu siis kolmandat päeva. Aga nüüd toimuvad kummalised asjad. See sinine vähk on veest välja kivi peale roninud ja klõbiseb seal. :shock: Ei saa ju olla, et juba kestub. Urud on neil olemas, toitu jätkub ja akva põhi on u. 0,5 m2. Soost ei tea midagi. Nüüd ei tea mis edasi teha, tahtsin neile täna eraldi koopad ehitada, aga ei julge vist torkida, pärast sureb ära... Ja lahti lasta ei tohi, võõrliik. :roll:
Mis liigiga tegu võib olla, ei julge isegi oletada. Üks on selline natuke tumedamat sorti luitunud sinine ja teine on pruun. Öösel on hästi aktiivsed, päeval ronivad kivi alla magama.
Igasugune nõu on teretulnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 13, 2008 03:52 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 13, 2008 09:20
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Käisin nüüd poes ära ja tõin neile toitu, mis on vähkidele ette nähtud. Ostsin ka aparaadi, mis vette hapnikku lisab ja vee liikuma paneb. Kui tihti vett vahetama peab, ei tea aga praegu olen vahetanud kord päevas. Ikka jätkuvalt üritan liiki kindlaks teha, aga praegu on see veel lahtine, homme lähen sinna poodi uurima. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 13, 2008 11:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Kahju, ma ei oska sulle nõu anda vähkide osas aga lynneti poole võid ka pöörduda- tal on veealused sõralised :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 14, 2008 12:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 05:07
Postitusi: 220
Asukoht: Tallinn. Monte-negro.
Tsiteeri:
Igasugune nõu on teretulnud.


Aja vesi keema, lisa 35 grammi soola liitri vee kohta, võimalikult palju tilli, natuke suhkrut ja vähid. Kui vähid on keenud, tõsta nad teise potti, mille põhja on lisatud värsket tilli ja kalla peale kurnatud vähikeedu leem. Jahuta vähid ja serveeri. Valge kvaliteetvein on kohustuslik, ilma veinita ei ole mõtet head asja süüa.

_________________
http://akva.karahh.pri.ee


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 14, 2008 09:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 14, 2005 08:23
Postitusi: 161
Asukoht: Harjumaa - Tallinn
Kui saad pildid siia panna, saadakse sul neid paremini tuvastada

_________________
120l 5 guraamit,killer teod,1 rumminina,1 raspora,taimed
24l 3 amanokrevetti,taimed,2 õunatigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 14, 2008 10:28 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 18, 2005 12:14
Postitusi: 135
Asukoht: Tallinn
näiteks
/veeloomad/12528/index.html
/veeloomad/5338/index.html
/veeloomad/4256/index.html

_________________
160Liitris, 1 ancistrust, 1 F-SAE, 9 danio malabaricust
100Liitris gupid, teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 14, 2008 11:30 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 13, 2008 09:20
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Esiteks tänan vastuste eest. Nüüd on siis liik (arvatavasti) kindel, peaks olema astacus leptodactylus ehk kitsasõraline jõevähk. Võrdlesin pilte ja ka tunnused olid samad, lisaks on need ainsad vähid, mida lubatakse elusalt üle piiri tuua (st toidupoodi) söömiseks. Nende kohta kuigi palju ma netist ei leidnud. Omavahel nad ei kakle, mahtusid isegi kahekesi ühte koopasse. Seega saavad hästi läbi ja neljas päev on edukalt möödunud. Vesi läheb aga millegipärast suhteliselt kiiresti häguseks, vahetan igaks juhuks uuesti vee ära ja korjan valged kivid välja, need võivad ka seda teha. Aga ma ei ole siiani suutnud leida vastust sellele, miks sinine vähk veest välja ronib ja siis klõbiseb. Teine ei kipu veest välja, tuiab niisama mööda põhja. Kohe kui tulevad vabad päevad, lähen Tallinnasse ja toon teise akva. Nagu ma aru saan, on põhja pindala hästi oluline. Kas aga vähkide jaoks on oluline ka vahepeal veest välja saada?
Ette tänades,
kaunist õhtut.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 15, 2008 09:25 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 01, 2005 03:22
Postitusi: 53
Asukoht: Tartu
Ehk leiad siit infot kui sisse logid:
http://www.crayfishmates.com/crayfish_f ... wfish.html


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver