foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 33 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 05:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:30
Postitusi: 109
Asukoht: Eesti
Siia võiks kirjutada kuidas keegi oma akvaariumi sai ja kuskohast ta selle mõtte sai.

Mina sain akvaariumi tänu sellele et sain sünnipäevaks 4 gupit. ja siis oli akvaariumi vaja.

_________________
Rekord 110 : rasbora heteromorpha(2), Guppy ( lugematu arv ), zebra danio, ants.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 05:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
mina olen eluaeg tahtnud ja järsku juhtus suuremad rahad kätte ja ostsingi ära

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 02, 2006 05:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 11, 2005 07:47
Postitusi: 35
Asukoht: vääna-jõesuu
ema oli mulle ja õele 2500 võlgu ja siis ühel päeval ütles et :,, lähme ostame akva:p'' Ja kuna akvat olin ammu tahtnud siis ei mõtelnud kauem.

_________________
112l, 2 teleskoopi,parv neoone, 1 hypancistrus(kui see nyyd õigesti tuli),mõõgud, teod.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 06:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Oma esimese akvaariumi sain vist 14. aasta sünnipäevaks, mida ma olin nii kaua juba igatsenud. :) Siis olid vist alles äsja tekkinud nn. silikooniga kokkukleebitud klaasidest akvaariumid, mille suhtes isa oli väga kriitiline kui rääkisin, et tellisin sellise akvaariumi ära, zoopoe müüja rahustas isa maha, et see peab küll ilusti vett ning ei lähe katki. Nüüd siis on see 36 liitrine akvaarium ilusti vastu piedanud peaaegu 10 aastat. Ennem seda pidasin gupisid purgis ja seda üsna pikka aega.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 07:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 04, 2006 02:58
Postitusi: 54
Asukoht: tartu
Mina tegin oma esimase akva ise...siimaani peab vast 20l on suur ja rahuldas täiest gupide ja neoonide pidamiseks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 08:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 27, 2006 08:21
Postitusi: 85
Asukoht: pärnu
Tekkis järsku huvi ja saigi kohe soetatud 54liitrit :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 06, 2005 07:09
Postitusi: 404
Asukoht: Tallinn / Viljandi 56 618 770
ésimese akvaariumi sain eelmise aasta augustis 96l Juwel rekordi...
enne lugesin küik aabitsatõed ja esimene akvaarium teemad läbi.
siis soetasin endale sinna 2 õunatigu,2 kilpselg säga,2skalaari.
siis eelmise aasta novembris tekkis hirmus tahtmine gupid võtta ja nii need siis saidki toodud, koju jõudes avastasin et skalaaridega nad üldse kokku ei sobigi siis sai kohe poodi mindud ja toodud 25l mull akvaarium millese nüüdseks on hästi palju väikeseid gupisid tekkinud ja neid on seal oma 30 tükki jagu.Järgmisena said siis skalaarid vägitükiga hakkama ja panid marja, siis tuli kohe poodi minna ja muretsesin endale pearl 40l akva komplektis olid ka kaasas filter,soojendi ja mingi rõve tagataust.
Sinna pearl 40l sai siis pandud mari ja siia maani elavad ilusaasti seal akvas.Vahepeal sai ka muidugi lisatud taimed ja põhjakate.Nüüdseks in mu hobi algusest möödas umbes 7kuud, akvaariumitega ja kaladega on kõik korras, muidugi osad gupid läksid ka alguses kahjuks loojakarja, aga jah nüüdseks on kõik korras ja kalu pole enam surnud ka.Ise olen enda hobiga ja akvaariumitega vägagi rahul :)

_________________
325l effect line , 6x54w t5 , tetratec ex 1200 välisfilter, eheim jäger 3608 termoregulaator,JBL pinnaseküte, co2 ballooniga, aqua medic ph controller, ph 7.0, temp 28c


Viimati muutis CyberWorld, Laupäev Mär 04, 2006 08:46, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 08:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juul 22, 2005 07:15
Postitusi: 21
Asukoht: Keila-Saue
Esimene akvaarium oli 13 l ja poest ostsin, pidasin seal gupisid. Lihtsalt tekkis tahtmine.
Teine oli 100l ja asukateks paar kuldkala, samuti poest ostetud.
Nüüd kolmas on 180l ja siit foorumi kaudu ostetud koos kaladega.

_________________
180 l
1 guraam, 6 cichlidi, 1 ancistrus, teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Märkasin foorumis, et kasutaja miramis müüb 20l mulli. Kauba peale sain veel mõned gupid, paar taime, kivi, juurika ja kruusa. Isa tõi ära. Samal ööl sai ebareeglipäraselt see kohe vett täis lastud ja kalad sinna sisse kolitud koos muu kolaga.


OT: mis tähtsust on sellel, mida sa tegid enne esimese akvaariumi saamist ja peale seda, kui küsitud on esimese akvaariumi saamise viisi kohta.

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 10:18
Postitusi: 71
Asukoht: läänemaa
Olin vist 10 aastane ja kohe kohe sain 11. Siis nägin sõbra pool akvaariumit ja nii tekkiski endal ka tahtmine. Rääkisin oma soovist vanematele ja nad oled sellega nõus. Nad mõtlesid, et toovad akva 10. veebruari õhtul koju ja panevad salaja üles :lol: . Kalakese poes selgitati kõik nendele ära. Siis saingi endale 250 liitrilise akvaariumi komplekti. Esmalt hoolitses selle eest ema aga vist poole aasta pärast hakkasin mina sellega tegelema ja mulle väga meeldib. Nüüd on lisandunud veel üks 25 liitrine akva maimudele ja üks mull kah, mis hetkel tühi on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 04, 2006 11:32 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Saamise asjaolud ja muu seonduv vist jääbki lapsepõlve helesinise udu hämarikku. Vat mitte ei mäleta, kuidas sain. Aga sain! 100L purk oli. Seda sai hiljem n+1 korda lapitud EPO liimiga ja ... lõpuks pidas ikka vett.
Siis tuli akvasid riburada pidi juurde: teine 100L karp(sama ebatöökindel), siis 2 40 liitrist, vist isegi omasin ühte 5-liitrist mulli. Mäletan, et kord oli ka Betta pisikeses 3L purgis. Ei, ei surnud kohe, elas umbes 2 aastat, viimased 3/4 juba elukaarest 40-liitrises purgis koos elukaaslasega. Mullitamise tulemusena tekkis ka järelkasv.
Parematel aegadel oli lausa 7 akvaariumi toidulistil.
Siis tuli pikk paus kuni abikaas leidis sama vana 200l purgi kuurist üles ja küsis et kas teda ei saaks vett täis lasta. Oma isiklikule arvamusele ;) vastuvaidlemine ei oma erilist mõtet (nagu kõik teavad) ja nii saigi kolm-neli aastat peetud lapsepõlve aegadest pärit vana 200L raudraamiga akvaariumi. Lõpuks otsustasin, et on käes uue jutu aeg (vt. R. Kipling - "Mowgli" ;) ) ja tellisin poest (kust ma iialgi kalu ei ostaks) uue klaaspurgi koos aluskapiga. Et siis selline heietus....

saurlygien kirjutas:
OT: mis tähtsust on sellel, mida sa tegid enne esimese akvaariumi saamist ja peale seda, kui küsitud on esimese akvaariumi saamise viisi kohta.
"
Njah, mine võta kinni. Penskarite värk, meeldib lapsepõlve meelde tuletada :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 07:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
minul oli kunagi selline tore naabrimees kes oli akvaristika juures hingega...kasvatas kalu ka kohaliku poodi müümisex jne...tegi äri poodidega...hakkasin tema tütrega lävima ja nii sain ka naabrimehega tuttavax...ühesõnaga oli sellel perel kodus kuskil 5,6 akvaariumit...2 üle 200l ja 1 sajane...ülejäänud olid natuke väiksemad mis olid siis mõeldud maimu kastix,sünnitus(poegimis) kastix jne...muidugi oli neil ka vanaema juures mitu(kui ma ei exi siis 3) üle 200l akvat...niisiis käisin ja õppisin tema kõrvalt peaaegu kõike mis präägusex tean...ma ei mäletagi mis puhul aga ta kinkis mulle mu esimese kasti(ta tegi ise ka tellimise peale akvasid),kast oli kuskil 10l sinna ta siis lisas mulle 2 noort guraamit,mõned kupid ja ühe vähi....nu lisaks oli seal taimed jne...sedasi sain ka oma esimese akva...
ja temalt on ka saadu mu präegune 80l akva...
kahjux ta ise enam sellega ei tegele kuna kolis tallinnasse ära...müüs ja jagas oma kogu kupatuse ära...

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 09:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 01, 2006 01:41
Postitusi: 49
Asukoht: Põlva
akvaariumi pidin ma mudugi ise ostma ,


aga mõte... Käisime ema sõbtannal külas ja tal olid gupid poeginud ja saime, purgi sees viisime koju. jne muutkui suurem ja suurem akvaarium :) :lol:

_________________
160l- 5 Skalaari, 1 Molli paar, 1 Mõõksaba paar, 1 Põhjkoristaja paar, 1 daniote paar.

25l- 37 Väikest Mõõksaba poega (12.01.2008) 9 Mõõksabapoega (suve lõpu lapsed) :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 09:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Mina olen ka kõik oma akvaariumid ostnud, esimese sai siis soetatud aprillis. Huvi tekkis, kuna kalad hakkasid meeldima :D . Esimene oli siis Pearl 80. Siis aga jäi see väikseks ja tahtsin suuremat ja saingi 450 liitrise, mis on pärit Soomest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 10:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
tuli siis ka 2 a tagasi tuhin peale, et võtaks akvaariumi ja saigi siis 54l ära toodud, läks mingi 4 kuud mõõda, kui tuli tahtmine ikka suurem muretseda. võtsin siis kätte ja tegin valmis.


Üles
 [ 33 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver