foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 08, 2007 10:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 04, 2006 07:36
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn
Mul oli selline suur akvahullus mitu kuud... siis see vaibus. Jõuludeks sain endale 120L akva, mis on mul ainult paar nädalat olnud. Aga nii siis vist oligi, sinna ostsin paar kala ja taime...

_________________
120L:2 mõõgut(üks punane, teine must), 2 guppyt, 1 õunakas, 3 väikest antsu. Igast taimi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 09, 2007 01:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 05:50
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Mulle õpilased kinkisid jõuludeks kuldkala 5L ümmarguses nn. akvaariumis. Mul siis oli ikka hirmus kahju vaadata kuidas kala nukralt üksi juba ei tea mitmendat ringi teeb. Ostsin kalale elupaigaks siis 100 liitrise akvaariumi ja sõbrad ka. Tänaseks sellest möödas 6 aastat ja akvaariumi mahus jõudnud 240 liitrini :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 09, 2007 04:50 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 27, 2006 12:34
Postitusi: 2
Asukoht: Tallinn
Mul sugulastel oli akvaarium ja siis tekkis tahtmine ka endale saada. sain siis sõbralt 38l klaaskasti ja ka termoregulaatori. Ülejäänud asjad muretsesin ise.
Praegu akvas elanikeks 6 neooni.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 09, 2007 09:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
Mina olin ikka üsna kindel, et kalad on küll viimane, mida omada...kui loom, siis ikka selline, mida saab sülle võtta ja nunnutada...
Aga vot ei tea, mis minuga järsku juhtus, kiiks käis või luulud-järsku teadsin, et tahan akvaariumit ja kõik. Ühel sõbrannal olid kalad ja tema juhtis mind ka siia foorumisse. Hakkasingi akvaristika kohta siis uurima ja üsna ruttu sai ostetud ka 160 liitrine akva, mis nüüd 2 aaastat käinud on ja lisandunud on ka üks 45 liitrine kast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 09, 2007 11:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
sattusin kunagi umbes 4 aastat tagasi ee.hobi.akvaristika listi peale, sealt loetud teemad ja leiutamised tundusid põnevad. Uurisin ja lugesin omajagu, järjest põnevamaks läks. mõned kuud hiljem oligi 150L purk tuttava klaasimeistri käest tellitud ja koju toodud. Umbes 3 aastaga jäi see lootusetult väikeseks, SAS (suurema akvaariumi sündroom) sai võitu ja nii kaunistab praeguseks mu elutuba ~500L kast.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 10, 2007 12:56 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
esimene kast sai koju tassitud kolmandas klassis käies. Huvi oli ja loodusteaduste õpetaja lahkelt jagas mulle kooli vara. umbes nii nagu arnoga juhtus... see kast oli ~ 20 L. oli teine vana ja väsinud ja vee pidamisega olid raskused. mõne kuu pärast sai tartust kunagise teenindusmaja akvakauplusest ostetud 45 L raudraamiga kast. selles kastis sulistasid elukad päris mitu aastat. siis tekkis tahtmine saada ikka suuremat kasti ja elamisse sai soetatud 75 L vett. Need kaks kasti funkasid kuni aastani 96`minu juhtimisel ja viimane käib senini venna hoolitseva käe järge.
aastad 1996-2000 olid akvaariumivabad - ülikool, naised ja õlled.
aastast 2001 sai soetatud akvastabili kast 128 liitriga. kaks aastat tagasi jäi sellest kastist väheks ja uude suuremasse eluruumi sai tassitud asemele 325 L akvastabili akvaarium.
viimased akvaariumid on kah ikkagi raha vastu vahetatud...

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Viimati muutis kala sõber, Kolmapäev Jaan 10, 2007 03:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 10, 2007 02:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Olin 14 või 15 aastane ja ema ei lubanud loomi koju võtta ning siis tõin suure vihaga akvaariumi (14 liitrit), sest kalad karva ei aja.

Umbes aasta pärast nõudsin suuremat akvaariumi ja isa tõigi - 63liitrit - sinna sai juba rohkem kalu panna.
17aastasena kinkis kallim mulle jõuludeks uue akva (112liitrit), mis on siiamaani vastu pidanud. 63liitrise kasti andsin Talle (ja tekkis uus akvasõltlane).

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 11, 2007 06:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 13, 2005 10:50
Postitusi: 45
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa-Kadrina
Olen väiksest peale akvaariumit tahtnud.Algul pidi isa tööjuures akva raami tegema, aga sinna see jäi... nüüd teenin ise ja võimalused teised.Naisega sai arutatud, et ostame poest 100l-ise aga läks hästi ja sain otse maaletoojalt sama raha eest 240l koos kapiga :) nüüd juba 2a olnud ja mõte keerleb 500l-800l

_________________
650l+100l sump


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 29, 2008 09:52 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 23, 2007 11:59
Postitusi: 193
Asukoht: Kehtna
minul hetkel kaks 55-60l akvat ... pisikesed on aga gupide ja neoonide jaoks piisab küll, soov oleks muidugi 500-1000 l seina asemele , aga ..... eks elu näitab mis tuleb

_________________
Lootus sureb viimasena, ütles usk ja tappis armastuse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 17, 2008 01:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 03, 2007 11:49
Postitusi: 18
Asukoht: tallinn
Ma käisin suvel tööl ja siis polnud midagi rahaga teha. Tahtsin midagi asjalikku ja siis otsustasin akva osta. Ilusad koduloomad :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 17, 2008 06:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 17, 2008 02:46
Postitusi: 13
Asukoht: Elva
Minul oli akva isu juba varem, kiibitsesin ja pidasin plaani. Ja ootamatult tutvusin sümpaatse isikuga, kes oli äkki- kolks- minu juurde kolinud. Koos 50se akvaariumiga. Mida ta oli mõni kuu pidanud. Mõned gupid, 3 õunakat. Kaaslane on nüüdseks rändamas mööda ilma, akvaarium elab, täieneb ja areneb edasi minu juures. Ja juba on mindki tabanus SAS (suurema akvaariumi sündroom). Silmad kilavad ja käed värisevad sellele mõeldes :D

_________________
95 L, pärlguraamid, neoonid, ancistrused, õunakad ja erinevat rohelist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 17, 2008 08:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 25, 2005 01:49
Postitusi: 58
Asukoht: Viljandi
esimese akvaariumi sain sellise mängu nagu "runescape" raha eest.... 20 miljonit runescape raha ? 210Liitrine akvaarium..

ja siis praegu uue akva sain ma ainult 250.- eest.. õemees tahtis minema visata... täiesti korras 98L akva... kuigi kui ma ise vett sisse valasin, sain 110Liitrit...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 23, 2008 11:38 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 23, 2008 11:34
Postitusi: 3
Asukoht: www.buroomoobel.com
Meie lihtsalt otsustasime kodus, et võiks olla. Ühel päeval siis läksime ostsime ära, kalu ka sisse :) Mingi 1. september oli vist, et uue kooliaasta alguseks ja nii.

_________________
Kvaliteetmööbel parima hinnaga: büroomööbel & kontorimööbel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 26, 2008 01:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 09, 2005 01:07
Postitusi: 141
Asukoht: Tallinn-Pelgulinn 5084066
Minu akvahullus sai alguse umbes 3-das klassis.Sõbrannal oli palju värvilisi kalu ja ta andis lahkelt 1 kala mulle,kedagi ju siis ei huvitanud,et mul akvat polnud,sain ju tasuta kala.Akvaariumiks sobis ideaalselt 3l purk,mis rändas voodi alla,kuna kogusin julgust,et emale oma vägiteost rääkida.Ema reageeris suht rahulikult,kuna see hobi tundus talle normaalsem,kui hulkuvaid koeri ja kajakaid koju tassida,ja nii saingi oma esimese 20l akvaariumi.Edasi läks nagu kõigil kaashuvilistel,55l,112,200l,400l. :wink:

_________________
400 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 26, 2008 03:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2007 05:12
Postitusi: 119
Asukoht: Viljandi
Mina sain oma esimese akva kui ma olin ikka päris väike veel. Ega ma ise asjast ei jaganudki, vanemad solberdasid. See akva oli 15L mull ja mulle tundub, et me tegime kõik valesti, mis andis valesti teha. Ühel päeval läks mull katki (jumal tänatud) ja ostsime Juwel Record 70 kaane ja kasti lasime eraldi teha. See on meil siiamaani käigus. Olen ennast vahepeal akvaariumide pidamise kohapealt harinud kaa, ülikoolis võtsin dekoratiivakvaariumite pidamise tundi, õppejõuks Priit Päkk. Aasta alguses sain andale ka uue kasti, Juwel RIO240, see on nüüdseks päris ilusaks arenenud, eks püüame edasi areneda ja targemaks saada :D


Üles
 [ 33 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver