foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 409 postitust ]  Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kauplus kuldkala
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 28, 2007 02:40 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 03, 2005 04:38
Postitusi: 77
Asukoht: viljandi
kaalu 9, viljandis.avatud T-R 10.00-18.00, L 10.00-15.00


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 12:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2005 09:26
Postitusi: 80
Asukoht: Eesti
aga mina sattusin täna Kalakese kauplusesse. peaaegu igas akvaariumis on seal laibad, täiesti kohutav vaatepilt. kalad tunduvad seal üldse kuidagi haiglased olevat. kohutav pood...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 29, 2007 11:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Jagan täiesti seda seisukohta . :(

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 01, 2007 10:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Käisin paar päeva tagasi uudishimu pärast Rapla Konsumi lemmikloomapoes. Suht kitsas elamine seal, kalavalik nigel, taimede valik pea olematu. Ühe akvaariumi vesi oli peaaegu läbipaistmatu ja teises üks kala kalademaale läinud. Oehh... Ei taha sinna enam minna!
Sai nädal tagasi ka Horteses käidud. Kalatoidu ja arstimite valik suht hea minu arust, tehnikast oli ka üht-teist. Kalu nad ei müü, taimed olid aga suht kallid ja nägid väga räbalad välja. Ei näinud aga ~10-15 minuti jooksul osakonnas ühtegi müüjat, kelle käest vajadusel nõu küsida!
Aga Pärnus on jõe ääres tõesti hea pood (OÜ Leigiv), millest siin ka eespool juttu olnud. Olen oma akva, muud vidinad, mõned taimed ja kaladki sealt ostnud. Asjalik müüja, puhtad akvaariumid ja terved kalad. Ja alet saab ka ostudelt alati, kusjuures pole vaja küsidagi, müüja ise pakub! Soovitan seda kohta külastada, kui Pärnusse asja!

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 01, 2007 12:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 31, 2007 01:22
Postitusi: 2
Asukoht: Võru
Võrus avatud uud lemmikloomapood "Sinu Sõber"
E-R 9-18
L 9-15
www.zone.ee/sinusober


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2007 03:39 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 29, 2007 10:37
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn
Mul täna "fantastiline" kogemus Rocca al Mare keskuse Kalakese poest. :evil:
Läksin sinna taimi juurde otsima, kuid taimed olid vist kõik juba ammu maha müüdud sest vastu haigutas tühjus. Viskasin siis korraks ka pilgu kaladele peale kuna Kalake on Tallinnas ainuke kauplus, kus ma olen eriti huvitavate värvivalikutega Playtsid näinud müügil. Tavaliselt on seal akvaariumid paksult haigeid ja tihtipeale isegi surnud kalu täis. Kuna aga mujalt ei ole võimalik selliseid isendeid saada nagu seal leida on siis olen vahest ikka võtnud sealt mõned, kes enam vähem elujõulised välja paistavad. No täna leidsin ühe akvaariumi, kust esimesena paistis silma see, et peaaegu kõik kalad olid ilusad, terved ja elujõulised ning ainult paar tundusid ennast kehvalt tundvat. Ja kuna nad suht huvitavad olid ja terved ka veel hakkasin neid lähemalt vaatama. Kõigepealt käisin müüjat otsimas kuid teda ei olnud. Vaatasin veel neid kalu ja siis hakkas juba paar isendit silma keda oleks võinud võtta. Käisin jälle müüjat otsimas ja siis oli ta teiste inimestega hõivatud. No panin mehe järjekord seisma ja läksin akvaariumi juurde. Siis kükitasin seal oma pool tundi valisin kolm kala ka välja ja jälle müüja juurde. Aga ikka jutule ei saa. Ootasime siis veel oma 10 minutit kui lõpuks jutule saime ja ilma isegi tulemata akvaariumi juurde teatati meile, et kalad on karantiinis. Ma käisin veel mitu korda täpsustamas, et kas see on ikka õige jutt. Tuled kõik põlesid, akvaariumil hinnad peal ja lisaks veel kuupäev 27.07.07 ja tema ei suvatsenud isegi akvaariumi juurde tulla, et vaadata millest ma räägin. Lõpuks visati mulle nina peale, et tulgu ma nädala pärast. Ei tea kas tahetakse oodata kuni kalad oma tüüpilise "kalakese poe haiguse" külge saavad ennem kui müüki lastakse.... :twisted:
Üldiselt oli see tänane minu jaoks nii vastik kogemus, et ma ei kujuta ette kuidas selliseid töötajaid sinna üldse tööle lastakse. Mäletan, et vene ajal olid ka Raekoja platsis kalade poes karantiinis kalad, kuid mitte kunagi ei tekkinud sellist arusaamatust ja vastikustunnet müüja peale. Ka siin oleks piisanud ju sildist et kalad on karantiinis, mis on täiesti arusaadav aga kulutades seal poes 45 minutit ja siis saada vastutasuks müüjalt veel selline käitumine on üle mõistuse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2007 04:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 29, 2006 02:06
Postitusi: 76
Asukoht: Paikuse/Pärnu
Tuleb Ukrainast viisakaid ja sõbralikumaid müüjaid riiki tooma hakata. :D Kohalikest pole selle, arvatavasti tagasihoidliku, palga peale paremat inimest eriti saada äkki?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2007 04:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
mina jälle käisin eelmine nädal kalakesest sõbrale akvaariumit ostmas ja siis oli müüja väga sõbralik ja abivalmis, et andis mulle eheimi filtrile paar jubinat ka kauba peale :D
igal inimesel on head ja halvad päevad, ju siis oli see halb päev, kui käisid, muidugi ei tohiks klientide peale oma paha tuju valada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2007 07:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 29, 2007 10:37
Postitusi: 3
Asukoht: Tallinn
Võib olla lihtsalt teine müüja. Seal on neid mitmeid. Aga Mulla tänava poega ei anna kohe võrreldagi. Sealt on ainult ülipositiivsed kogemused.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2007 09:27 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Muide. Lisaks erinevatele poodidele ja müüjatele on olemas veel ka erinevad kliendid!
Pelgalt sellise kirjelduse peale ma poodi hukka ei mõistaks.
Vastupidi. Erinevalt enamikust teistest poodidest on Kalake leidnud võimaluse ja julguse riskida tavapärasest erineva kaubavaliku sissetoomiseks.
Ega need riskid tegelikult väga väikesed polegi!
Peaaegu igale enam-vähem tervele inimesele oleks jõukohane pidada sllist poodi kus müüakse vallisneriat ja neljandat korda sama liini pidi paljunenud gupisi...
Võib-olla ka mõõgusi ja mikisi. Vahest veel mingeid ..si.

Nagu aga eelpool kõnelenu välja toob, väisab ta kõnealust kauplust just seetõttu, et sealt saab teinekord väga huvitavaid kalu/muid loomi.

Ise olen viimased paar aastat küll mereakvaariumitega tegelenud ja mageda kohalt sõnavõtmisest olen hoidunud, kuid siinkohal soovitaks vast küll natuke suurem pilt ette manada, kui egoistlik soov omandada enda pisikesse maailma kolm uut platit.

Kunagi olen just vastupidiselt eelkõnelejale Mulla tänaval lolli näoga pool tundi enda järjekorda oodanud...

Miks? Mõtlesin ka selle tookord kohapeal välja. Kuna sel hetkel ei tundnud mind keegi, siis olingi ma eikeegi. Ja kuna juhtumisi olid samal ajal kaupluses inimesed, kes olid seal juba keegid, siis loomulikult teenindati neid kõigepealt. Pikalt ja viisakalt.

Äri on äri. Suhted on suhted. Kokkulepped on kokkulepped.
Võib-olla oligi eelnevalt kokku lepitud pikemad konsultatsioonid ? Võib-olla oligi suurem tellimus ?

Samas kui sa ikka ise inimene oled ja teisi inimestena suudad näha, ehk siis nähakse ka sind ?

Igatahes soovin jõudu Kalakesele ja teistele poodidele edaspidiseks. Et oleks tahtmist ka edaspidi meie pisikesel turul tegutseda ja siia huvitavaid tooteid/isendeid tuua.
Ja et oleks õnne suuremate kaotusteta palav suveperiood üle elada.

Jutt kisub pikaks. Mõte vast tuli enam-vähem välja.
Kui on soovi, siis jätkan teemat edaspidi.

Ahjaa. Niipalju veel, et kui näete akvaariumides surnud kalu, siis palun teavitage sellest müüjaid. Olenevalt kuuseisust ja muudest seisudest võib mõni neist vahest midagi iniseda, kuid tegelikkuses on sellest siiski enam kasu kui takkajärgi ja mujal targutamisest...

Edu ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2007 10:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma olen samuti Rocca poodi väga harva külastanud. Ehk oskan valida just selliseid halbu päevi kuid igal korral on olnud akvad pea tühjad. Need, milledes kalu, on sisaldanud ka surnud isendeid. Osad purgid sellised hägusad...nagu peale liivatormi Marsil.
Aga...kui teavitasin müüjat surnud kalast, tuli ta kohe akva juurde kaasa ja korjas sabakese jäänused välja.
Poest filtrit ostes tuli küll natca oodata kuid teenindus ise oli sõbralik ja asjalik.
Et siis nii ja naa...
Oma sügavalt subjektiivne arvamus soovitab mul sellest kauplusest osta peaasjalikult tehnikat mis tõesti suure(ma) valikuga ja ehk isegi soodsam kui muudes kohtades.
Edu poodidele ja ostjatele!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 30, 2007 04:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Käisin eile Tartus kahes Betta poes,kalade valik oli küll väga nutune.

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Viimati muutis ALLARR, Pühapäev Okt 05, 2008 08:49, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 07, 2007 02:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Kuna viibisin nädalavahetusel Viljandis, siis viskasin ka selle linnakese akvapoodidele pilgu peale. Ja sain Kaalu tn poes ikka korraliku šoki... Vaatasin seal neid igatsugu sabalisi, mõnda liiki polnud veel õnnestunud enne oma ihusilmaga nähagi ja korraga märkasin, et ühe akva kaanel on reas kümmekond topsi. Noh, umbes sellised Statoili kohvitopsi suurused., kaan peal ja kaanel ava lahti. Ja igas topsis oli sees KALA!!! Siiami tapluskalad nimelt. Kusjuures topsi läbimõõt oli selline, et kalad lihtsalt istusid seal sees ja ei mahtunud isegi mitte ennast ringi keerama!!! Kuigi ma ei oma ühtki selle liigi esindajat ega tea nende pidamisest praktiliselt midagi peale selle, et isaseid kalu kokku lasta ei tohi, siis pole ma küll mingi eriline spetsialist, aga minu jaoks oli see pilt küll õõvastav. Kuna müüja tegeles parasjagu ühe kliendiga ja mina seda topsirida enam kauem vaadata ei suutnud, tulin sealt lihtsalt midagi ütlemata kiiresti tulema...
Terve päev oli tuju rikutud igatahes...[/b]

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 07, 2007 02:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 02, 2006 11:11
Postitusi: 82
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Pirita
nad on teistes poodides ka samamoodi müügil... ma ei tea, kas õige või vale...

_________________
500l
20 x botia macracantha
1 x blood parrot
2 x guraami
1 x sae
1 x tiger barb


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 07, 2007 02:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Mina olen neid mujal näinud suurtes akvades teiste liikidega koos ja üks isend akva kohta. Sellepärast siis ka minu (loe: algaja) jahmatus selle topsimajanduse kohta. No ei tundu kohe kuidagi õige olevat selline asi...

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 [ 409 postitust ]  Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 28  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver