foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 409 postitust ]  Eelmine  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 10, 2014 05:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
ilmslt värskelt sisse tulnud kalapartii
täpsemat infot muidugi leks saanud asjaosaliselt endilt


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 10, 2014 05:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
ertserts kirjutas:
Käisin siin ükspäev Kalakese poes.

Pea et kõik akvad olid seal punasesildiliselt karantiinis.
Kas keegi on kursis et mis seal Kalakeses toimub ja on teoksil või on see akvade 90% karantiin põhjendatud olukord? :-k

Unustasin kohapeal küsimast. Samas polnud ma seal akvapoes ainuke akvarist kes vahtis ringi suu imestusest lahti.


Kolmapäeval tulid uued kalad ja pea kõik süsteemid ongi uute kalade päralt. Täiesti normaalne, et need alguses karantiini paneme, see on alati nii, umbes kord kuus.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 31, 2014 10:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Juba seetõttu eelistan mina kalu soetada spets akvaristika kauplustest, et seal pannakse kalad reeglina karantiini alguses (vähemalt tehakse nii Rocca al Mare Kalakeses ja ka Tartu mnt akvaristikapoes). Lisaks on nad (natukenegi) rohkem kursis akvaristikaga ja vee-elukate pidamise üldreeglitega. Ja kolmandaks ma põhimõtteliselt viin oma raha pigem akvaristika kauplusse kui üldisesse loomapoodi. Praeguses konkurentsis leian, et igati tasub toetada pigem spetsiaalkauplusi nende püsimajäämise huvides.

Küll manitseks ettevaatusele neid, kes plaanivad osta kalu Zooplaneti kauplustest. Paljudel kordadel olen nende akvaariumites kohanud haigeid kalu.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 19, 2014 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
siksu kirjutas:
Juba seetõttu eelistan mina kalu soetada spets akvaristika kauplustest, et seal pannakse kalad reeglina karantiini alguses (vähemalt tehakse nii Rocca al Mare Kalakeses ja ka Tartu mnt akvaristikapoes)u.


..., Rocca al Mare Kalakeses hoitakse kalu karantiiniperioodil, so nädal peale saabumist bakteriaalse ravimi lahuses. Nii selgitas mulle sealne töötaja.

Aga Mulla tn akvaristika kauplus ei hoia oma kalu üldse karantiinis... Nende kiituseks peab aga ütlema, et olen sealt ostes saanud seni vaid terveid kalu (hoian neid ise küll kuu-poolteist kodus karantiinis).

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Reede Sept 19, 2014 10:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
siksu kirjutas:
siksu kirjutas:
Juba seetõttu eelistan mina kalu soetada spets akvaristika kauplustest, et seal pannakse kalad reeglina karantiini alguses (vähemalt tehakse nii Rocca al Mare Kalakeses ja ka Tartu mnt akvaristikapoes)u.


..., Rocca al Mare Kalakeses hoitakse kalu karantiiniperioodil, so nädal peale saabumist bakteriaalse ravimi lahuses. Nii selgitas mulle sealne töötaja.

Aga Mulla tn akvaristika kauplus ei hoia oma kalu üldse karantiinis... Nende kiituseks peab aga ütlema, et olen sealt ostes saanud seni vaid terveid kalu (hoian neid ise küll kuu-poolteist kodus karantiinis).


Mulla poest tellin kalu juba ammu. ühtegi korda haigust akvasse ei ole saanud!

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 20, 2014 04:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Taas kord peab kiitma Tartu mnt 51 (Tln) akvaristika kauplust, kus alati ilusad ja terved kalad. Saabusin hiljuti sealt uue kalapartiiga koju, kõik on elavad, aktiivsed ja tugevad tegelased! Lisaks kompetentne ja südamlik teenindus. Nagu alati!

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 27, 2014 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
, ... kuid Mulla tn akvapoest ei tulnud kalade kojutoomise-järgse aklimatiseerimise kohta head vastust. Minu küsimusele, kuidas ja kui kaua seda teha, vastati, et täiesti piisab, kui tood koti koju ja lased 15 min seista (korra lisad uut vett) ning juba võibki kalad oma akvasse panna...

Miinus selle eest!

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 27, 2014 11:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 31, 2013 10:41
Postitusi: 218
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Ei ole ka minul Mulla tn. poega mingeid probleeme olnud. =D>

_________________
1000 liitri klubis
Õues keskeltläbi 20000 liitrit kuldkokrede ja vesiroosiga


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 27, 2014 02:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Mina pole seal Mulla tn akvapoes kunagi käinud.
Minu tegutsemiste trajektoorist jääb see liiga kaugele. Vahest tulevikus võiks sinna ära eksida. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 27, 2014 02:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
siksu kirjutas:
, ... kuid Mulla tn akvapoest ei tulnud kalade kojutoomise-järgse aklimatiseerimise kohta head vastust. Minu küsimusele, kuidas ja kui kaua seda teha, vastati, et täiesti piisab, kui tood koti koju ja lased 15 min seista (korra lisad uut vett) ning juba võibki kalad oma akvasse panna...

Miinus selle eest!


Ise olen KÕIK oma kalad koheselt akvasse lasknud, ei mingeid probleeme.
Ikkagi parem. kui 5h kilekotis passida....

edu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 01, 2014 05:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
See on tore, yeekim, et Su kalade kohanemine uue akvaga on edukalt kulgenud ilma eelneva aklimatiseerimiseta. :) Kõigil nii hästi ei lähe paraku :(

Mis puutub sellesse, et kalade kohene oma akvasse laskmine ilma neid eelnevalt uue veega harjutamata on parem kui neid eelnevalt kotis aklimatiseerida, siis jään siin eriarvamusele. Aga igaühel on õigus talitada nii nagu ta ise soovib :wink:

Mulla tn poe toodete kvaliteedi osas pole mul etteheiteid - siiani on kõik sealt ostetud kalad olnud terved.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 01, 2014 06:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mulla tänava poodi mina ka ei sarjaks. Seal on alati puhas ja korralik ning pole minagi veel siiani haigust koju toonud.

Aklimatiseerin aga mina kalu nii, et kallan kotist välja suuremasse anumasse ja lisan sinna akva vett. Ja siis aeg-ajalt kallan vett ämbrist vähemaks ja panen jälle uut akvavett asemele. Nii ikka mitu korda kuni pooletunniste vahedega.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 17, 2015 03:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Tartu mnt akvaristikapoes müügil huvitavad Minjiang akvaariumid - päris suured, samas sügavus vaid 30 cm. Hea variant neile, kes otsivad kitsamat akvat, mis sobiks ka väiksemasse/kitsamasse ruumi (esik vmt) :idea:

Mulla tn poe näidisakvas müügil ilusad hästi suured papagoikalad (blood parrot). Ca 20 cm kerepikkus. Müüja sõnul 5 a vanad. Nii suuri tegelasi polegi kuskil müügis märganud.

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2015 01:39 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2015 12:38
Postitusi: 42
Pildid: 3
Käisin Mustamäe Zooplanetis eelmisel nädalal. Kuna Mustika keskus on mu kodupood, siis astun tihti ka loomapoodi sisse. Eriti huvitas, mis on saanud sellest 1-st bettast, keda nägin seal, uimed sorakil ja kokkukleepunud, 2 nädalat tagasi. 2kuud tagasi, kui hakkasin endale otsima bettat, oli neid seal 3. Kaks suremas ja 1 veel ringiujuv :? . Lisaks oli seal 1 danio margarita nii 2?kuud karantiinis bettade boksis.
"Tuttav" betta oli kadunud, aga oli tulnud uus partii bettasid, kelledest ilmselt oli ka osa ära müüdud, otsustades tühjade bokside järgi. Üks kalake oli ka selle danioga kokkupandud. Ma ei näinud seal mitte ühtegi bettat, kellel poleks olnud uimeprobleeme...rohkem või vähem kokkukleepunud uimeid oli näha neil kõigil.
Akvaariumite komplektid on ka kallimad, kui "Kalakeses".
Ja olen olnud lähedal, kui perekond ostis kotitäie erinevaid kalu, kokku nii u7-8 tk, sest pereemal "on kodus vana ümmargune akvaarium ja ta otsustas sinna uuesti kalad sisse lasta". Eelneva perekondliku arutelu käigus sain aru, et akva on veel tühi. Liiv lubati liivakastist tuua.... Müüjale räägiti sama juttu ja müüja muudkui ronis mööda akvasid ja tõstis kalu kotti.... :roll:, igast nii 1-2 tk. Lõpuks küsiti, et kas filter on ikka vajalik, sest vana õhupump pidi ka veel alles olema....
(kas meil on siin pead vastu kiviseina taguvat emotikoni?)


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2015 11:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Olen olnud sarnase stseeni tunnistajaks mitte päris samas kauplusteketis, kuid ühe nende lemmikloomatarbeid müüva konkurendi juures, kes muuhulgas müüb ka kalu. Tulid inimesed, ütlesid, et nad täna hommikul ostsid 40 liitrise akvaariumi kuskilt, lasid kraanivee sisse ja nüüd vaja kalu sisse. Müüja ütles, et niimoodi ei saa kalu sisse panna, st akva peab veidi aega enne seisma ja et kuidas see akvaariumit müünud pood siis ei küsinud midagi ega tutvustanud, kuidas tuleb algava akvaga käituda ning et võimalik, et kalad nüüd ellu ei jää. Kuid järgmisel hetkel hakkas siiski ostjate soovi kohaselt kotti erinevaid kalu toppima stiilis: "Nii, kas meeldivad need kollased kalad? Paneme neid paar tükki. Ah veel midagi värvilist? No aga need punased ka ilusad, paneme neid ka paar tükki. Ah teile meeldivad need sinised seal? Jaa, need ilusad tõesti, paneme neid ka paar tükki. Ma soovitaks teile ka neid Silver Dollareid, need on vahvad kalad, paneme neid ka paar tükki. Ärge kartke, need kalad ei kasva väikeses akvas suureks, sest kala reguleerib oma kasvu vastavalt akvaariumi suurusele." Väike märkus siinkohal - Silver Dollar kasvab ca 15 cm läbimõõdus, keda 40 L akvasse soovitada on müüja poolt küll väga vastutustundetu. Ostjatel polnud halli aimugi, mis kalad neile müüdi, mingitest nimedest ega pidamistingimustest ei huvitunud keegi (võib-olla ei osanud lugeda).

Spets.akvapoodides sellist suhtumist pole kohanud. Seetõttu teen oma kalaostud alati vaid akvaristikale spetsialiseerunud kauplustest.

](*,) Kraabus, see emotikon, mida otsisid, on täitsa olemas. Kasutamine on päevakohane küll!

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 [ 409 postitust ]  Eelmine  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver