foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 136 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 31, 2005 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
Nonii. Ma arvan, et enne peaks teada saama, kui palju inimesi kindlalt tuleks. Siis saab hakata täpsemat asukohta plaanima.

Kui tuleks nii 50 inimest, siis see matkatalu läheks inimese peale 6.- maksma. Sellele 40.- toiduraha ja 54.- auhindade jms peale. Päris normull. Osalusmaks võiks isegi väiksem veel olla :P

Siiski siiski, kes veab üritust? Kas teema algataja äkki? Ajab inimesed, raha jne kokku? Asetame üles kandidatuurid ja laseme mõnel neutraalsel isikul valimisjaama või fortuunat mängida?

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 31, 2005 10:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Paistab, et huvilisi ikka jätkub. Loengute pidamisega on vist kehvem? Foorumis on mitmed kasutajad, kellede postitustest võib järeldada suuremaid teadmisi kalade pidamise alalt. Kas nad tõesti ei tahaks teadmisi jagada?
Kui kedagi huvitab, siis mina võin rääkida oma pleksiklaasist valmistatud akvaariumi kaane ehitusest. Kontrolleritest ja akva elektroonikast ka kui huvilisi leidub.
Paistab, et idee teha lokaalsed kogunemised, polegi vist nii paha - ise ka hetkel ei leia mahti lõunaosariikidesse sõita. Või teeks ikkagi pealinna tulede säras, maakad saaks pärast liftiga sõitma viia ? :) :)

PS. Ma kipun arvama, et minust pole ürituse juhtijat, lihtsalt pole selline tüüp. Aga muidu aitaks küll jõudumööda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 31, 2005 11:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Felch kirjutas:
Paistab, et huvilisi ikka jätkub. Loengute pidamisega on vist kehvem? Foorumis on mitmed kasutajad, kellede postitustest võib järeldada suuremaid teadmisi kalade pidamise alalt. Kas nad tõesti ei tahaks teadmisi jagada?

Loengu pidamine tähendab ettevalmistamist, see aga omakorda tublisti vajalikku aega - niisama lamiseda loengu sildi all pole mõtet. Aega nagu pisut oleks kuid vaid pisut, samas pole ka selge mis võiks olla teemaks millest piisavalt rääkida kannataks. Oleks muidugi tore näöst näkku kokku saada inimestega kellega saab tihti virtuaalselt suhelda, samas ma pole (enam) sedasorti tüüp kellele meeldiks üritusi korraldada või kes naudiks suuri rahvakogunemisi. Ma pole veendunud et üritusele õnnestub piisavalt sisu tekitada, niisama "nägude kontrolliks" ei viitsiks vast Türile sõita. Sellest siis senine passiivsus.
Samas kui õnnestub asjalik üritus korraldada siis oleksin valmis osalema kui satun Eestis olema ja kui on ühtlasi vaba aega. Võib-olla mõtleks isegi mingi jututeema välja.
Update: kui seda tõesti teha siis peaks mõtlema võimalusele "udupiltide" näitamiseks. Akvaariume kohale ei tiri, pildid aga cd-le põletada pole vast suur probleem. Et üks võimalus oleks selline et igaüks saaks öelda mõne sõna enda ja oma akva kohta ning näitaks ühtlasi pilte kah. Mul oleks ehk kusagil mõned Amano akvade pildid mis oleks ehk huvitav näha, samuti võistlustelt paremaid palu võiks näidata. Kui tõesti peaks loenguteks vms. minema siis oleks samuti projektorit vaja millega saaks arvutist pilte näidata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2005 10:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Rein kirjutas:
Loengu pidamine tähendab ettevalmistamist, see aga omakorda tublisti vajalikku aega - niisama lamiseda loengu sildi all pole mõtet.

Ma arvan, et ei pea tingimata väga põhjalikku ettekannet tegema. Näiteks 45 m jooksul ei jõuagi palju rääkida. Ja võimalik, et väga põhjalik loeng on parem hoopis mingi artiklina vormistada - saab rahus lugeda. Saginas võib see isegi pisut igav olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2005 06:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
ma saan võtta kaasa piltide näitamiseks dataprojektorist ekraani jalgadel ja läpaka- projektorit kahjuks pole

_________________
200 l
20 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2005 08:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Võimalikud jututeemad (selles mõttes et mida ise meelsasti kuulaks):
- kalade haigused (kiire ülevaade algajale, kuidas haigusi ära tunda, tuntumad sümptomid);
- esimene akvaarium - mis kalad millistega, mida vaja osta jne (vaadake foorumit, selliseid küsimusi on kuhjaga);
- mõne originaalse CO2 reaktori, akva kaane vms ehituskirjeldus, soovitav oleks, et asi oleks kaasas kõigile imetlemiseks/näppimiseks.
- vetikad ja roheline vesi (alles käivitatud) akvas. Jällegi kordub see teema foorumis tihti.

Kui teha üritus ühepäevane (vähemalt esimese kokkutuleku puhul vist tasuks nii teha), saaks juba pea poole ajast sisustet. Mõni viktoriin või võistlus ka ja ongi õhtu käes.

Sihukesed mõtted tekkisid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2005 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 17, 2004 01:41
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
...Samas kui õnnestub asjalik üritus korraldada siis oleksin valmis osalema kui satun Eestis olema ja kui on ühtlasi vaba aega. Võib-olla mõtleks isegi mingi jututeema välja.

nii, esimene valguskiir tunneli lõpus :)
kui nüüd tartlastel õnnestuks natuke Mariat kahh motiveerida... :roll:

tegelikult ütles Rein ausalt ja otsekoheselt välja asja mõtte- kui teha siis hästi.
endal vajalik prese-tehnika vajadusel ( data, tahvel) olemas.
arvan, et:
- ca 20 inimest
- osavõtu tasu 300.- va lektorid (see teeb selektsiooni, et tuleb asjalik rahvas, mitte pool päeva küsimusi a-la " kala on kuidagi imelik..."
- 2-3 tunnist loengut, erinevatelt lektoritelt + küsimused
- ideede töötuba- Felshi hea idee
kogu ametlik osa ca 4 tundi
kes väga vajab, võib õhtul viktoriine ja murumänge teha ( vt mu eelmist posti :wink: )

_________________
2ooL vett ja palju õnnelikke kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 01, 2005 10:40 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Maria vaataks hea meelega esialgu õunte pealt mis saab, st. väga palju oleneb asukohast ja ajastusest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2005 04:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 18, 2005 04:04
Postitusi: 328
Asukoht: Tartu
skalaar kirjutas:
- ca 20 inimest


Ma arvan, et inimesi võiks võibolla isegi tsipakene rohkem olla..

skalaar kirjutas:
- osavõtu tasu 300.-


See natukene kallis ei ole, sinu arvates?
---
Peale loengute, kuhu võiks lektoriteks kutsuda ka nt. Fikoni fotograafiast rääkima ja mõne teise inimese, kellel kodus väga suur akvaarium (400l +...), võiks olla siiski ka turuplats, töötuba ja viktoriin (olennõus selle tegijat aitama :D).

Siiski, tuleks minu arvates enne mingit planeerimist välja valida inimene, kes seda kõike korraldab ja inimene, kes "õhtut" juhib.

_________________
:/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2005 08:16 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mõtisklesin natuke asja üle ja panen mõned mõtteterad kirja:
* üle-eestilise ürituse korraldamist oleks häbi jätta ainult ühe inimese kanda, kuna see on üsna mahukas ja aeganõudev ettevõtmine - peakorraldajaid peaks olema vähemalt kaks + abilised, kelle vahel tööjaotus paika pannakse - vaja oleks inimesi, kes tegeleksid:
1) lõpliku nimekirja koostamise, osalejate hulgast tulenevalt peopaiga leidmise ja broneerimise ning arveldamisega (osalemistasude kasseerimine ja peokulude tasumine)
2) toitlustamise eest vastutavad isikud, juhul kui peopaik toitlustust ei paku või tuleb odavam ise organiseerida - sõltuvalt inimeste hulgast ja asjaoludest peaks "köögitoimkonna" moodustama 2 - 4 inimest.
3) päevakava koostaja ja esinejate/lektoritega läbirääkija, kes paneb paika ürituse sisu ja korraldab mängud, töötoad jms.

*segaseks on jäänud see, kuna ja millisel viisil üritus peaks toimuma - kas tahetakse korralikku konverentsi või lihtsat nägude ülevaatust õlleklaasi taga. et suvi on juba läbi, siis on korraldamisajaks kaks võimalust - sel aastal enne, kui lumi maha tuleb või järgmisel suvel. isiklikult lükkaksin üle-eestilise ürituse järgmise suveni, kui taas puhkuste ajad ning inimestel liikumine kergem - seni võib soojenduseks teha väiksemad piirkondlikud kogunemised.

*kui üritus toimub kesk-eestis, siis peaksid ka korraldajad olema kesk-eesti inimesed, kuna kohalikel on erinevatest peopaikadest ja toitlustusvõimalustest parem ülevaade ning organiseerimine on kohapealt lihtsam kui "kaugjuhtimise teel" - ei kujutaks hästi ette, kuidas nt. valga inimene peaks organiseerima kokktulekut paides (ei väida et see võimatu on aga raskem kindlasti kui paidekal)

et saada mingisugunegi ülevaade inimeste arvust ja võimalikust toimumise ajast ja paigast, siis ootan huviliste ankeete privaatsõnumina oma postkasti - postitamisel järgige alljärgnevat järjestust:

1. toimumise aeg: (sept 2005/juuli 2006/pole vahet/vm. sobiv aeg)
2. toimumise koht: (Tallinn/Kesk-Eesti/pole vahet/vm. sobiv koht)
3. ürituse vorm: (konverents/vabas vormis loengud ja mängud/ nägude ülevaatus)
4. oma transport (jah/ei)
5. tulen üksi/kaaslasega/terve perega (osavõtjate arv)
6. olen nõus võtma enda kanda... (korraldamise/toitlustamise/muu) - viimasele küsimusele ei vasta need, kes korraldamise juures abiks olla ei soovi
ankeetide saatmiseks VIIMANE päev on 10.09.2005

P.S. see, et ma eelküsitluse enda kanda võtsin, ei tähenda seda, et mul on nüüd automaatselt kohustus juhtoinast mängida.kokkuvõtte tulemustest postitan teemasse kui kokkuvõte on tehtud, seni võivad mõtteavaldused jätkuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2005 10:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Osalt olen Mariaga päri, mõnes osas aga mitte. Juhtumisi olen olnud ka mõne suurema ürituse köögipoolel ja võin kinnitada et tõesti üksinda ei tee just palju ära. Kusjuures 30 inimese jaoks ürituse kava paikapanek pole just palju lihtsam kui 300 jaoks, toitlustamine on jah kergem. See kas korraldajad on ise samast kandist kus üritus toimub või hoopis teisest Eesti otsast ei mängi mingit rolli, olulisem on hoopis see et korraldustiimil oleks suhteliselt hõlpus kokku saada et plaanid paika panna. Teoreetiliselt saab seda ka virtuaalselt teha, praktiliselt on aga hoopis teine tera kui istutakse koos. Tiim peab koos toimima, virtuaalne suhtlemine ei loo meeskonda.
Eestis on mitmeid paiku kes ongi spetsialiseerunud sedalaadi ürituste korraldamisele, enamasti on siis kohapeal olemas nii toitlustamise võimalus kui köögitädid kes seda on korraldanud juba kui mitte sadu siis kümneid kordi ning kes saavad sellega probleemideta hakkama. Uskuge, kui jutt on enam kui 50 inimesest siis see pole naljaasi. Ise organiseerida ei tule odavam - kui just ei piirduta "Turisti eine" määrimisega leivakäärule.
Ehk siis IMHO (minu arvates) on normaalne kui aktiivsemad kodanikud moodustavad meeskonna kes tutvub võimalike ürituse toimumispaikadega - seda mitte folkloori ega fotode alusel vaid käib kohapeal ning vaatab üle ning räägib paiga omanikuga. Odavam variant on kasutada mingit puhkekeskust kus külastajate liikumine on pidevalt olemas ja süüa ei tehta spetsiaalselt ürituste tarbeks vaid jooksvalt vastavalt vajadusele, siis pole riski kui oodatud 60 inimese asemel saabub ntx 40 (loomulikult tuleb ikkagi eelnevalt kokku leppida et suurem näljaste hord saabub). Ntx Nelijärve puhkekeskus võib-olla kvalifitseeruks. Muidugi mida vähem inimesi, seda lihtsam kohta leida.
Pooldan ka ise varianti et teha üritus tuleval suvel. See võib tulla paljudele üllatusena kuid suvise ürituse jaoks paiga valimiseks ja reserveerimiseks on hetkel õige aeg. Veebruaris-märtsis on asjalikumad kohad juba erinevate asutuste poolt suveüritusteks reserveeritud, lumega on aga paiku niru üle vaadata.
Ja päris kindlasti ei osale ma sellise ürituse korraldustiimis.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 03, 2005 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 17, 2004 01:41
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Suured tänud Maria & Rein :wink:

Lati kõrgus on fikseeritud.
Nüüd näitab aeg, kui palju asjalikke foorumlasi meil on.

_________________
2ooL vett ja palju õnnelikke kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2005 12:46 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
tuletan meelde, et eelküsitluses osalemiseks on aega veel 3 päeva


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2005 03:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 05:07
Postitusi: 220
Asukoht: Tallinn. Monte-negro.
Juhul kui aeg sobib siis ei välista osalemist. Enamasti muidugi vaba ajaga on nigu on. Organiseerida aega ei ole. Paari sõnaga võin ka rääkida sellest miks fotoaparaat peab olema musta värvi :) Hetkel jään kah siis äraootavale seisukohale.

_________________
http://akva.karahh.pri.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 07, 2005 03:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
seda tsitaati - "Paari sõnaga võin ka rääkida sellest miks fotoaparaat peab olema musta värvi" kuulaks erilise tähelepanuga... :)

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 [ 136 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver