foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Veepinna virvendus
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 22, 2014 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 22, 2012 03:22
Postitusi: 173
Pildid: 0
Asukoht: Saaremaa
Olen aru saanud, et kui akvaariumi veepind ühtlase lindina "virvendab", seda hapnikurikkam vesi on. Minu akvas on viimasel ajal hakanud suhteliselt kiiresti kasvama pinnataim Salvina natans (sellega on pool akvaariumipinnast kaetud). Kõik on väga tore aga kahjuks ei liigu enam veepind nii nagu enne. Kas oleks mõttekas taimi vähendada? Iseenesest on väga ilus vaadata veidi rohelust akvas, kus teised taimed lihtsalt ei kasva.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Veepinna virvendus
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 22, 2014 10:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Eks ikka on mõistlik piirata, lisaks gaasivahetusele on vaba veepind ka mõnede kalade jaoks vajalik. Peale selle kui kogu veepind on ujuvate taimedega kaetud, siis allpool olevatele taimedele jääb valgust väheks. Kui palju veepinnast vaba peaks olema, on aga juba konkreetsest akvast lähtuv, mingit universaalset valemit siin pole.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Veepinna virvendus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 23, 2014 01:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Pinnataimed tuleb ikka vaos hoida , hiljuti märkasin et pistiate vahel on veepinnale justkui kile tekkinud.Sinine , nagu oleks õli akvaariumisse valatud.
Aga miks taimed ei kasva? väetad ikka?veevahetused mõjuvad ka taimede tervisele üllatavalt hästi.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Veepinna virvendus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 23, 2014 07:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 22, 2012 03:22
Postitusi: 173
Pildid: 0
Asukoht: Saaremaa
Rohkem taimi akvas ei ole ja kaladeks on parrotid. Mulle tundub, et neile just meeldibki taimede all "varjus" olla :D Aga kuna nad väga kiirekasvulised, siis võtan pisut vähemaks. Miks mul taimed ei kasva, sellele ei olegi siiani vastust saanud, pikemalt on sellel teemal arutletud siin: viewtopic.php?f=4&t=30876


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver