foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 17, 2005 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 25, 2004 03:52
Postitusi: 51
Asukoht: Tallinn
raitl kirjutas:
siin jutt rohkem oma akva ümberkolimisest, mitte uute kalade soetamise transpordist.......


no sorri kui sinu arvates tulin nüüd seda teemat reostama, kuid mulle tundus, et minu küsimus suht samalaadne ja miks mitte siis kohe ka sujuvalt sellest rääkida =;

_________________
juwel rekord 96


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 18, 2005 01:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
Kui küsid antakse ka 10 liitrit kaasa,aga kui suur su kalade trantspordi anum siis on ja kaua sa neid vead? teed neile ümber maailma reisi? :shock:

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 19, 2007 08:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 17, 2004 01:41
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Nii sõbrad, sutsu head nõu vaja.
Kolin Tallinna piires 200-l akvat.
Eile õhtul said kalad ( 2 skalaari, 11 neooni, 9 rumminina) kolitud ajutisse 25 l akvasse. Seal soojendus ja kompressoriga max õhustamine. Lisaks paar taimevart neile peitumiseks, hubasuseks.

Vana vett sai uude kohta viidud 120l ja 200l "pärisakva" öösel taaskäivitatud.
Pestud põhjakrunt, vanad taimed juuremätastega istutatud, kanisterfilter (puhastatud 2 nädalat tagasi) toimiva sisuga käima lükatud.

Nüüd küsimus. Kas on okei homme, so 36 tundi pärast akva taaskäivitamist kalad sinna sisse lasta? Kuna sõidan ära, oleks järgmine kalade pärisakvasse istutamine võimalik alles nelja päeva pärast. Sel juhul peavad nad selles ajutises 25l akvas olema kokku 5 päeva. Samas saab pärisakva rohkem aega, et ennast taas käimajoosta.
Et siis annan otsustamisabiks teile variandid kahh :
A. homme kalad istutada
B. esmaspäeval kalad istutada

ootan asjalikke ja sisukaid nõuandeid,
tänan ette ka neid, kes küsimsest aru ei saanud ja ei hakka teemat risustama :wink:

_________________
2ooL vett ja palju õnnelikke kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 19, 2007 09:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kuna sul filter ja üsna palju ka vana akva vett sisse läks, siis ma paneks kalad pigem varem kui hiljem.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 08, 2008 09:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Mul ka vaja 96l akvaariumiga kolida, mure on selles suhtes suur, et suure rabelemisega uue kodu kallal on akvaarium suhteliselt unarusse jäetud. Taimedel vohab vetikas ja igatipidi on olukord kehv. Taimed ei kasva, plaanin lisada kaane alla lisatoru.
Plaanin akvaariumi täiesti tühjaks teha, puhastada ja alustada otsast peale, nagu täiesti uue akvaariumiga. Tahaks kõik taimed välja vahetada ja kruusa,kännu, kivid pesta.
Mure ongi kaladega, et kuhu need senikauaks (nädalaks?) sokutada? Mul on 2 corydorast, 5 tiigerbarbust, 1 molli, 1 skalaar.

Palun asjalikke nõuandeid, kolimise, kalade hoiustamise, uue valgustuse jaoks vajaliku kraami kokkuostmisel jne.
Kui kellelgi on 96l akvaariumi jaoks mai keskpaigas taimi pakkuda võtaks need ka meelsasti vastu.

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 09, 2008 11:26 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Ei soovita nullist alutada. Kui sul on mõttes vettik eemal hoida steriilselt alustades, siis ilmselt pettud nagunii. Pealegi tekitab see kaladele stressi, kes lisaks telkimisele peavad pärast ka uut akvaariumi sisse töötama. Parem vaheta välja põhi (millegi tõhusama vastu, kui sul hetkel seal ainult puhas kruus olema juhtub) ja säilita osa vett, veidi pinnast ja filtrisisud. Siis võid kohe kalad tagasi panna. Taimed puhasta näiteks valgendajaga ja pane tagasi. Kui tundub, et taimi vähe, siis hangi juurde. Kui sul on plaanis osad taimed mingi teise liigi vastu vahetada, siis võid nad vabalt ajutiselt lillepottidesse istutada -- pärast hea lihtne välja tõsta.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 11, 2008 09:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 14, 2006 09:17
Postitusi: 84
Pildid: 4
Asukoht: Haapsalu
Milline pinnas oleks efektiivsem? Hetkel põhjas 2-6mm kruus, taimevalik ka kesine, ainult Vallisneria ja vähesel määral ka "vesikuusk" Veider on see, et see "kuusk" peaks ju kiirekasvuline olema(?) aga mul pole, hirmus aeglaselt kasvab.

Kui pesen kruusa, jätan alles 60% vett, vahetan osaliselt filtrisisud (sest need on suhteliselt vanad juba) kasutan omi taimi ning kerjan :) kuskilt muud juurde, ning mis peamine- olen edaspidi usun akvaariumipuhastaja, kas siis saab olukord korda?

_________________
Juwel Rio 180- 7x Puntius conchonius, 2x Ancistrus sp, 1x Trichogaster trichopterus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 12, 2008 09:29 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Harilik aiamuld + kruus või mõni spetsiaalne lisand (Tropica, JBL etc). Viimaseid siis kasuta vastavalt tootja juhenditele. Mulla kasutmaisest on siin juttu olnud, otsing abiks.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 10, 2008 08:58 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 28, 2008 10:26
Postitusi: 3
Asukoht: Tabasalu
Tere, mul on plaanis kolimine Tallinn-Hiiumaa sõiduautoga. Reis kestab umbes 3.5-4h.
Vahepeal on laevasõit 1.5 h (vibratsioon jne #-o ). Kalad läheksid uude akvaariumisse muidu...kupid ja mõõkasabad.
Äkki on kellegil kogemusi või häid nõuandeid anda.

Aitähh.

Vabandan teema algataja ees.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 21, 2008 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 05:14
Postitusi: 61
Asukoht: Tallinn
Mul oleks plaanis ka paari päeva pärast kolimine ette võtta. 110l akvaarium Viljandist-Tallinna. Hetkel ei oska ette ka kujutada kuidas ma neid transpordin. Korraks välgatas peast läbi mõte, et panen kalad tavalisse suurde kilekotti koos veega. Taimed eraldi. Ja siis kott omakorda ämbrisse, et kilekott koos veega võimalikult vähe loksuks. Kuna reis on päris pikk, siis tekkis kohe järgmien küsimus. Kas suured kuldkalad peavad ikka ilma õhuta -4h vastu ?????

Või oskab keegi soovitada mõnd head nippi kuidas kalu kõige stressivaesemalt transportida?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 21, 2008 10:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
hea oleks kasutada spets kalatronsportimis kilekotte, sobib ka tugevast kilest kott. vesi ja kalad sisse (vee võtad akvaariumist), siis keerutad koti kinni, nii, et õhupadi jääb sisse (õrn rõhk võib ka kotti jääda). Siis kokku keerutatud koti suu väänad kahekorra ja kaablisidemega (nipo, nibi, mida igenes) kõvasti kinni. järgnevalt paned koiti(d) mingisse kasti, ämbrisse või kuhu iganes kõrvuti, et nad ümber ei kukuks.

sama moodi transporditakse kalu termokastides (sellistes kastides, millega lapsed suvel rannas ja tänavatel jäätist müüvad).kalakotid asetatakse sinna kasti nii kõrvuti, et nad ümber minna ei saaks.

muidugi võib ka mingeid anumaid ja asju kasutada (näiteks termos)

selle väikese ajaga neil hapnikupuudust ei teki (kalu transoporditakse ka palju pikemate vahemaadega)

NB! õhupadi peab kotti jääma. olen näinud ühes poes, et õhupadi tekitati kotti puhudes. minuarust on see täiesti jabur mõte, kuna välja ju hingatakse co2'e.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 22, 2008 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 15, 2008 05:14
Postitusi: 61
Asukoht: Tallinn
Suured tänud Karl. Transportimiseks vajalikke kotte saan homme poest ja termokastiga asi käiku lähebki. Aga on väga hull kui ma väga palju vett vanast akvast kaasa ei saa võtta, e. siis et kui mul üle kolmveerandi veest on uus vesi selles uues akvaariumis kuhu kalad viin? Ikka peaks ootama minig 24 h kui kalad sisse lasen jah?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 22, 2008 01:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
on kasutatud ka neid kotte, kuhu poes piimapakk pannakse (hästi õhuke kile). Aga kui kile on õhuke ja koti kinnitamisel niposid kasutada, siis on oht et terav nipo ots teeb koti katki.

nipod on head sellepärast, et need saab hiljem lihtsa vaevega kati lõigata (sõlm on suhteliselt tülikas lahti harutada)

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 21, 2009 01:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juul 16, 2007 10:08
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
Kas keegi oskab soovitada, kust neid termokaste saada võiks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 12, 2010 08:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 17, 2004 01:41
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Kas vett tasub uude kohta kolida?
(Eelmine kord tassisin 120 liitrit vana vett ka kaasa- on sellel mõtet?)
Kui on 200L toimiv kalade ja taimedega akva ja välisfilter.
Et kas piisab, kui välisfilter, nii nagu ta on, (kuu aega tagasi puhastatud )ilma akva veega läbiloputamata uues kohas taha ühendada?
Ja krunt. Kas kolimisel jätta krunt täiesti läbipesematta, või loputada kergelt akva veega läbi?

Tänud ette asjalike nõuannete eest.

_________________
2ooL vett ja palju õnnelikke kalu


Üles
 [ 36 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver