foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 14, 2012 03:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Tiff kirjutas:
Riigitelevisiooni Terevisiooni saatest ei lähe mitte ükski inimesehing otsima absoluutset tõde akvaariumi pidamise kohta. Heal juhul saab sealt siis mingi pisiku või huvi asja edasi uurida.
Selles osas jään küll eriarvamusele ning usun, et omajagu on kodanikke kes selle saate alusel toovadki kalad koju, järgides täpselt televisioonis nähtud juhtnööre.


Huvitav, kui palju inimesi teeb kodus hommikuti süüa nii nagu Terevisioonis ette näidatakse? :D eriti veel päris algajaid ...

(eelpolviidatuid saatelõike alles hakkan vaatama)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 14, 2012 04:13 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
No igatahes palju elevust. See ka ju tore :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 14, 2012 04:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 12:54
Postitusi: 151
Asukoht: Tallinn
Nojah, võib-olla oli tõesti natuke karmilt. Need apsakad tundusid natuke kummalised lihtsalt. Eks igaühel omad arusaamad-teadmised.

_________________
ca 30l taimi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 14, 2012 05:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Olen kindel, et kui esinejale oleks antud vähemalt pool tundi, siis oleks ta ka põhjalikumalt rääkinud. Põhimõtteliselt rääkis ta ju igast asjast midagi, aga justkui poolikult. Nii vee startimise, taimede kui ka kruusa kohta oleks pidanud veel mõned laused lisama. Selleks aga ei jätkunud enam aega ja nii tuligi pinnapealne tutvustus. Olen kindel, et esineja teab, kuidas akvaariumis vett vahetatakse - sifoonides. Sellest aga juttu ei olnud ja võhikule võis mulje jääda, et võetakse kopsikuga vesi välja ja pannakse uus asemele. Veel arvan ma, et saatejuht võis ka, lisaks vastikutele kaameratele ja prožektoritele, oma pidevate küsimistega eksitada ja mõtted peas laiali viia.

Kahtlustan, et nii lühikese ajaga polegi võimalik väga tarka juttu rääkida. Ehk oleks aidanud, kui oleks paberile eelnevalt pandud mõned pidepunktid, aga kuidas sa seisad ja solistad seal kalade, taimede, tigude ning muuga, kui pead paberitükki näpus hoidma. Ütleks siiski kokkuvõtteks, et tubli poiss.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 14, 2012 10:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Vaatasin viidatud lõigu ka üle - midagi eriti hullu ei olnud ju! Saatejuht natuke kiirustas tagant aga ainukesed mulle arusaamatud väited olid nõue vett 2 nädalat seista lasta(ilmselt oleks ka mainitud miks ja KUIDAS hoida) ja et vesikatk vett puhastab. See on midagi uut...äkki mõeldi pigem filtrit? Samas mine sa tea...

Muus osas (peale pisikese üleasustuse) oli ju suht ladus ja õige jutt. Ja viidati õigesti ka ohtudele. Hinne 4 sobib?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 15, 2012 10:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mis vesikatku puutub, siis olen kuulnud, et pidavad vett puhastama rohkem kui muud taimed. Et siis korjab endasse veest kaladele kahjulikke nitraate/nitriteid või? Jawa mossist olen kuulnud ka sarnast. Et vist kui absorbeerib vett rohkem kui näiteks anubias?

Veel jäi mulle silma, et kalade aklimattimisest polnud miskit juttu. Läks aga kärmelt muudkui topsikust akvasse. Selle ilmselt peab ka kirjutama saate ajanappusesse. Madis rääkis ilmselt niipaljust, kui talle aega anti.

Pigem oleks võinud "Terevisioon" teha akvaristika teemast ühe korraliku "järjejutu" ja seda oleks jagunud rohkem kui kahte-kolme saatesse.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 18, 2012 07:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
KRA kirjutas:

Pigem oleks võinud "Terevisioon" teha akvaristika teemast ühe korraliku "järjejutu" ja seda oleks jagunud rohkem kui kahte-kolme saatesse.


Täna anti teada, et akvaristika teemal räägitakse sügisel uuesti. Siis vist aega kõigist tähtsamatest punktidest rääkida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 18, 2012 09:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Muide - ma tegelikult kirjutasin sinna Terevisiooni ja soovitasin neil teha akvaristikast pikemalt juttu. Ei tea kas siis mõikaski?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 18, 2012 09:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Te ei kujuta ette mitu inimest nädalavahetusel käis küsimas vesikatku. Ja kui neile pakuti veepuhastamiseks filtrit ( enamasti olid küsijatel mullid ja väiksed filtrita akvaariumid), siis paljudel tekkis küsimus, milleks osta filter kui taim teeb sama töö ära :S
Tee nüüd selgeks inimestele, et telekas mõeldi puhastamise all lämmastikuühendite tarbimist, mitte veeselgendamist.

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 18, 2012 11:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Katrin KALAKE kirjutas:
Te ei kujuta ette mitu inimest nädalavahetusel käis küsimas vesikatku. Ja kui neile pakuti veepuhastamiseks filtrit ( enamasti olid küsijatel mullid ja väiksed filtrita akvaariumid), siis paljudel tekkis küsimus, milleks osta filter kui taim teeb sama töö ära :S

No vat sellepärast ma räägingi, et ei maksa alahinnata televisiooni rolli. Äkki saaks järgmisel katsel sinna rääkima kellegi, keda oleks nauditav kuulata - näiteks Katrin või Maria oleks mul kohe silme ees telestaaride kandidaatidena? ;) Turovski on tugevasti üleekspluateeritud, kuid tema sobiks loomulikult kah, ta ei tea ehk niipalju konkreetsetest lahendustest mida on saada, kuid puusse ka ei pane ja mõnus kuulata on kindlasti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 18, 2012 09:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Katrin KALAKE kirjutas:
Te ei kujuta ette mitu inimest nädalavahetusel käis küsimas vesikatku. Ja kui neile pakuti veepuhastamiseks filtrit ( enamasti olid küsijatel mullid ja väiksed filtrita akvaariumid), siis paljudel tekkis küsimus, milleks osta filter kui taim teeb sama töö ära :S
Tee nüüd selgeks inimestele, et telekas mõeldi puhastamise all lämmastikuühendite tarbimist, mitte veeselgendamist.


Täitsa huvitav oleks seda teada :twisted:

Aga Rein miks sa ise ei taha sõna võtta? kardad, et ei mahu telekakasti ära :P

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 18, 2012 10:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jaantat kirjutas:
Aga Rein miks sa ise ei taha sõna võtta? kardad, et ei mahu telekakasti ära :P

Esiteks, ennast pole viisakas toppida. :) Peale selle meeldib mulle hoida madalat profiili. Aga kõige kaalukam põhjus, mis kaalub üles kõik muu, on see et Katrin ja Maria on puutunud kokku kalapoe argipäevaga, nad teavad, mis on tavalised mured ja küsimused ning nende vastused, neid on ilmselt raske mingi jabura küsimusega rivist välja lüüa. Ma pole spontaansel esinemisel kuigi tugev, mulle meeldib segasemad küsimused enne vastamist põhjalikult läbi mõelda ja erinevaid allikaid kasutades pisiasjadeni üle kontrollida.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 07, 2012 03:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 10:02
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn
KRA kirjutas:
Muide - ma tegelikult kirjutasin sinna Terevisiooni ja soovitasin neil teha akvaristikast pikemalt juttu. Ei tea kas siis mõikaski?


Sellele väga loota ei maksa, Terevisiooni saavad eelkõige päevakajalised lood ja muu rahva (kalajutt) moodustavad need, kes ise end sinna lobivad, et oma mingit asja edendada.

_________________
Minu uus ulmekomöödia--"Tuntud Universum: kadunud Maa


Üles
 [ 28 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver