foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 44 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 12, 2011 10:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Ei, vaevalt Põlts siin kellegi üle kohut mõistis. Kuid jah tõsi ta on, et suurimate akvade omanikud tõenäoliselt ei ole foorumi liikmed! Tõenäoliselt kodanikud, kel raha palju ja lasevad akvaariumit holdada mõnel ettevõttel!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 12, 2011 11:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kenno kirjutas:
Ei, vaevalt Põlts siin kellegi üle kohut mõistis. Kuid jah tõsi ta on, et suurimate akvade omanikud tõenäoliselt ei ole foorumi liikmed! Tõenäoliselt kodanikud, kel raha palju ja lasevad akvaariumit holdada mõnel ettevõttel!

Nojah, rääkida saame aga ikkagi vaid nendest mille kohta kindlalt teame. On mullegi üks akvameister rääkinud enda tehtud ja kliendi kodus seisvast kolmetonnisest akvast automaatse veevahetuse ja kõiksugu kellade ja viledega - võib täitsa tõsi olla, pole aga näinud. Kauplustel ja akvaariumivalmistajatel ilmselt jah parim sellekohane info.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 13, 2011 10:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
kpl Kalake kirjutas:
Loata pole kodulehele pilte küll üles pandud kui sa seda mõtlesid p6lts.


Katrin


Ei süüdista kedagi. Ma pigem mõtlesin, et ei maksa teenuste osutajatele pahaks panna, et nad oma teadmisi siin selles osas ei jaga...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 03, 2014 07:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Sattusin Lennusadamasse ja tegin sealsest akvast midagi pildisarnast, teabmis kena välja ei tulnud, aga ehk pakub neile huvi, kes sinna sattunud pole:
https://plus.google.com/108208790330216 ... 0216860532
Seal ulpisid ka mõned kalade laibad vees, osa neist juba suht lagunenud. Turistid jälgisid neid huviga ja arutlesid nende üle, mainisin ka kohalikule personalile. Hooldajad pidavat käima paar korda nädalas, siis tehtavat korda (miks neid laipu enne keegi välja ei võinud korjata, jäi küll pisut arusaamatuks). Sellise akva korrashoidmine on päris tõsine ettevõtmine.
Plastmassist taimed pole mulle küll kunagi meeldinud, paraku see rohkem maitse asi. Muidu aga päris võimas.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 04, 2014 09:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Teatud tingimustel on objekti minimalism avastuste rohkem kui maksimalism. Meie ümber siin elus toimub selliseid asju mida me algselt oma meeltega tunnetada ei suuda. Kuid mõtestatud tehnika kaasabil suudame avastada väliselt nähtamatuid asju ja sündmusi. Üks väike kodukootud näide on siin. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 08, 2014 08:53 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Eks selle "minimalismi" leidmine on pikk ja raske tee. Inimloomus vist enamasti ikka ei suuda "maksimalismi" pettlikkusest üle olla.
Ka siin foorumis on palju väidetud et suuremat akvat on lihtsam kontrolli all hoida kui väikest !
Mitte ainsaski punktis ei pea see paika(kui natukenegi mõtlemisvõimet on).

.......või hoopis praktikat, :lol: ja parem rohkem kui vähem


Üles
PostitusPostitatud: Reede Aug 08, 2014 09:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Ka siin foorumis on palju väidetud et suuremat akvat on lihtsam kontrolli all hoida kui väikest !
Mitte ainsaski punktis ei pea see paika(kui natukenegi mõtlemisvõimet on).

Äkki valgustad meidki, mis osas see paika ei pea.
Suurel ja suurel on loomulikult vahe - 1000 liitrise akva hooldamine on muidugi töömahukam, kui 100 liitrise akva hooldamine. Aga kui algaja üritab otsustada, kas osta 40 liitrist või 100 liitrist akvat, siis 40 liitrist soovitada on üsna vastutustundetu - 100 liitrisega on selgelt turvalisem alustada, 40 liitrise korral on lisaks kalade valikuga lausa nutused lood. Väikese akva korral tekib üleasustus palju kergemini. Kui midagi läheb viltu, siis väiksemas akvas juhtub see kiiremini, ehk reageerima peab samuti kiiremini. Jne. Suurema akva soetamise miinuseks on eeskätt suuremad kulud, mis lühiajalise huvi korral pole mõistlikud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 09, 2014 10:08 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ma ei hakka siin midagi "valgustama". Mõnel saabub valgus ehk kiiremini - enamasti ei ole see siiski lihtsalt võimalik kuna pole piisavalt kogetud. ´
ütleme nii ,et kui ei vaata siis ei näe.....ja kui vaatad aga pole piisavalt huvi ei näe nagunii.

15 L akvaariumi kontrollimine on 1 sõrmenips 2X nädalas.


Viimati muutis Jüri T, Laupäev Aug 09, 2014 10:32, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 09, 2014 10:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
Ma ei hakka siin midagi "valgustama". Mõnel saabub valgus ehk kiiremini - enamasti ei ole see siiski lihtsalt võimalik kuna pole piisavalt kogetud. ´

Tõtt öelda on selline lähenemine, et "Päike käib ümber maa, sest mina ütlen nii - kõik teised on rumalad, aga mina ainsana tean, sest mul on kogemust" pisut naljakas. Kõik teised, kes on tulnud välja mingite väga radikaalsete väidetega, on osanud või vähemalt püüdnud neid ka tõestada või selgitada. See on viisakas teiste suhtes ning ühtlasi muudab väited usutavaks. Sina aga paugutad stiilis "mina ainsana tean, aga vaat ei ütle". See pole siin esimest korda nii. Pikapeale tekib sedasi kahtlus, et tegelikult polegi midagi öelda. Või ma eksin?
Jüri T kirjutas:
15 L akvaariumi kontrollimine on 1 sõrmenips 2X nädalas.
Jah, loomulikult saab sellist akvat probleemivabalt pidada, kui suudad ostukirge talitseda ning oskad asjad korda seada. Kui kooslus on hästi paigas, siis pääseb ka kord nädalas klaaside puhastamisega. Kuidas sõrmenipsuga klaasid puhtaks lähevad, võiksid muidugi õpetada - mul ilmselt veel vähe kogemust, ei tule välja. See kõik ei tähenda aga, et sellist lahendust on mõistlik algajale soovitada! On ju selge, et enamik alustab akvaga selle mõttega, et panna sinna igasuguseid värvilisi kalu. Kui selles 15 liitrises akvas on siis 10 gupit, 10 mollit ja mõned õunateod siis saab sealt peagi laipu korjata. Ka 2 x nädalas tehtav suur veevahetus ei tarvitse päästa - kui juhtumisi seda silmas pidasid.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 09, 2014 11:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
:lol:


Mina olen nõus kõiki aitama ja viima kurssi Mini akvaariumide pidamisega.

Homseni =;


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 09, 2014 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
:lol:
Mina olen nõus kõiki aitama ja viima kurssi Mini akvaariumide pidamisega.
Homseni =;

No tõesti - miniakvaariumite pidamine pole mingi raketiteadus. Küsimus pole ju hoopiski selles! Jutt oli sellest, milline akvaarium on sobivam algajale, kellel veel pole kogemuste pagasit. Väike akva tähendab igasuguseid piiranguid akva elanike valikul, see võib olla kohe esimeseks pettumuseks. Mis siis, kui kodanik unistas kuldkalade akvaariumis pidamisest - ostab 15 liitrise akva ja kõik on hästi? Mismoodi suudad oma nõustamisteenuse viia iga algaja akvaristini - paistab et foorumis teadmisi jagada Sulle ei meeldi, kas oled valmis avama oma tasuta nõustamisliini vms.?
Ehk siis siiani pole Sinu poolt mingit veenvat tõestust, mis Su väiteid kinnitaks. Selles osas olen Sinuga muide päri, et ka minu meelest pole algaja korral päris nii, et mida suurem, seda parem - kuid see ei tähenda sugugi, et mida väiksem, seda parem! Olen jätkuvalt seda meelt, et algaja jaoks on parim akva kuskil 80-120 liitrit - sellise suurusega akva korral jäävad kulutused mõistlikesse piiridesse, akvat on lihtne transportida ja ning elamisse paigutada ning kalade valimisel on piisavalt mänguruumi. Ning kui selgub, et akvaristika ei paku ikkagi edaspidi huvi, siis ka loobumine läheb suhteliselt lihtsalt.
Ja suuremat akvat on siiski lihtsam kontrolli all hoida, kuna seal pole muutused nii kiired kui pisikeses akvas - reageerimiseks on lihtsalt rohkem aega. Tundub, et oma väidete juures pead silmas seda, et suurte veevahetustega saab nii suures kui väikeses akvas olukorra kontrolli all hoida. Siin on aga mitmeid nüansse - ntx mis juhtub siis, kui üks kala annab ootamatult otsad? Mida väiksem akva, seda suuremaks probleemiks see on - eriti, kui juhtud paar päeva akvast eemal olema. Edasi, nagu oled siin korduvalt rääkinud, ei aita Su kogemused taimedega hästi toime tulla. Korralikku taimeakvat saab aga kenasti kontrolli all hoida ka sootuks ilma veevahetusteta - see pole ka mingi raketiteadus... Kuid kontrolli all hoidmine pole sama mis "vähese vaevaga", mida suurem taimeakva, seda rohkem tööd on taimede kärpimisega. Ka siin on minu meelest 100 liitri kanti akvaga kõige lihtsam alustada. Väiksemas akvas kipub ka taimede jaoks ruum kiiresti otsa saama, suurema hooldamiseks kulub jälle rohkem aega. Ehk siis kõik pole alati nii lihtne ja mustvalge, eks.
Pole ju keeruline oma seisukohti selgitada?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 10, 2014 07:11 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Tere.

No taimedest ma tõesti midagi ei tea - vabandust! See on tõesti üks põhjusi veits suurema akva soetamiseks, mini taimi on kahjuks vähe saada.

Minu esimene akvaarium oli 10 L. Mul on olnud neid igasuguseid. Praegu on 240L, 40L, 25L ja viis 32 Liitrist. 25liitrine ja 1 32 liitrine on ilma filtrita ja vesi on klaas selge. Ja loomulikult kui on hirmus tahtmine palju kalu võtta peab palju ruumi olema. Siin minimalismile enam nagu kohta pole.

Mul käib see suur vahel vahel üle jõu, kõik toimetused on nii mahukad.

Ma räägin oma 40 liitrisest garantiinakvaariumist.
Ühesõnaga, kui seal mingi neoontõve või tuberkuloositaolist märke hakkab andma hävitan ma kogu sisemuse. See on väga ekstreem, aga seda tuleb teha ,vältimaks "edasi mäkerdamist".
Seejärel viskan kõik välja ja pesen akva puhtaks. Suures akvaariumis on mul töös varusvammid.
Paigaldan pumbale uue täisvõimsusel töötava svammi, võtan suurest akvast pinnast - nii u. 5mm jagu, igaks juhuks 20L vett(ülejäänu tuleb kraanist) ja parajalt suure taimepuhma.Ja siis lõpuks u. 5 gupit. See akvaarium töötab esimestest hetkedest.

25liitrisega toimin samuti, ainsa vahega et seal ei ole filtrit. Piisavalt suur vana taimepuhmas toimib ideaalselt biofiltrina kui mull õigesti juhtida - kõige parem ,kui taimed on vee peal. sellesse ma tavaliselt üle kolme kala ei pane. See on siuke "paaritamise" akvaarium .Ja vesi on selge.

Kuidas sa teed kõiki neid asju tohutusuure akvaariumiga? Ei teegi. Ja ei hakka ta nii kergelt käima ega midagi. Hakkab ka ,aga nagu näha on paljudel juhtudel siis juba aeg küps restardiks.

Ma sain nüüd ise ka natuke targrmaks, et siis" kui tahad viljeleda minimalismi ,on maksimalism selleks kõige parem abimees".

Tuleb otsusele jõuda mida üldse tahad.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 10, 2014 09:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kena, et võtsid vaevaks oma nägemust selgitada.
Jüri T kirjutas:
No taimedest ma tõesti midagi ei tea - vabandust! See on tõesti üks põhjusi veits suurema akva soetamiseks, mini taimi on kahjuks vähe saada.

Taimede taha miniakva tegemine ei jää, pisikesi taimi on tõesti vähem saada, kuid kui on visadust ja kannatust, leiab ka taimed (saab kasvõi tellida kalapoodi, kui muu ei aita). Aga ntx sambla leidmine ei valmista ju raskusi ning isegi ainult samblaga saab väga efektse pisikese akva teha.
Vt. ntx: http://www.aquascapingworld.com/threads ... tain.6000/
http://www.aquascapingworld.com/threads ... anso.1182/

Jüri T kirjutas:
Ja loomulikult kui on hirmus tahtmine palju kalu võtta peab palju ruumi olema. Siin minimalismile enam nagu kohta pole.

Just sinna ongi koer maetud - minu meelest tublisti üle poole algajate ebaõnnestumistest on saanud alguse üleasustusest, lisaks sissetöötamise olemuse mittemõistmine aitab kaasa (sumatatakse kõik kalad korraga sisse, ebapiisavad veevahetused jms.). Mõõduka suurusega akva pisut leevendab neid probleeme, mis väikese akva korral eriti kontrastselt ette tulevad.
Jüri T kirjutas:
Mul käib see suur vahel vahel üle jõu, kõik toimetused on nii mahukad.

Suure juures on võimalik peaaegu kõik ära automatiseerida, vaid klaaside puhastamist ja taimede pügamist peab ikka ise käsitsi tegema.
Jüri T kirjutas:
Ma räägin oma 40 liitrisest garantiinakvaariumist.
Ühesõnaga, kui seal mingi neoontõve või tuberkuloositaolist märke hakkab andma hävitan ma kogu sisemuse. See on väga ekstreem, aga seda tuleb teha ,vältimaks "edasi mäkerdamist".
Seejärel viskan kõik välja ja pesen akva puhtaks. Suures akvaariumis on mul töös varusvammid.
Paigaldan pumbale uue täisvõimsusel töötava svammi, võtan suurest akvast pinnast - nii u. 5mm jagu, igaks juhuks 20L vett(ülejäänu tuleb kraanist) ja parajalt suure taimepuhma.Ja siis lõpuks u. 5 gupit. See akvaarium töötab esimestest hetkedest.
Karantiiniakva desinfitseerimine on muidugi mõistlik ning suuremas akvas selle tarbeks svammfiltrite käigus hoidmine on mujal maailmas üsna levinud võte. Kalu hävitada pole mul aga seni küll olnud vajadust. Ise eelistaksin pinnast mitte tõsta, taimedest oli mul vanasti selleks otstarbeks Ceratophyllum demersum - see nagunii ulbib vabalt akvas ning pinnast ei vaja. Ka pinnal ujuvad taimed sobivad hästi.
Jüri T kirjutas:
Kuidas sa teed kõiki neid asju tohutusuure akvaariumiga? Ei teegi. Ja ei hakka ta nii kergelt käima ega midagi. Hakkab ka ,aga nagu näha on paljudel juhtudel siis juba aeg küps restardiks.

Suure akvaariumi korral ongi eriti soovitav karantiiniakvaariumi kasutamine - kui ikka päris suurde akvaariumisse mingi nakkus sisse tuua, siis ravimeid on targem otsida juba tiigikalade varustuse riiulilt (või leppida suurte kulutustega ravimitele) ning kuna seal on ju enamasti ka erinevaid kalu ja taimi, siis võib kergesti midagi viltu minna (mõni taim või kala ei kannata ravikuuri vms.). "Käimaminek" iseenesest pole suure akva korral probleemiks, lihtsalt aega kulub selleks rohkem. Aga 100 liitrine akva pole mingi suur akva...
Jüri T kirjutas:
Tuleb otsusele jõuda mida üldse tahad.

Tõsi. Eriti raske on seda teha algajal, kes ei tea veel asjast suurt midagi.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 10, 2014 10:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Nagu aru saan, oleme jõudnud peaaegu täielikule üksteise-mõistmisele.

Mul on suvel suht kiire tööga. Aga proovin jõudumööda kaasa lüüa ja oma väiteid selgitada.

Parimat!


Üles
 [ 44 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver