foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 37 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 12, 2010 06:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mida me kokkutulekul tegema hakkame? Arvan, et nagu eelmistel kordadelgi, võiks olla laat. Siis viktoriin, Rein nagu lubas organiseerida. Mida veel ? Loengud? Jah aga kellelt? Oleks muidugi tore, kui Maria võtaks vaevaks esineda. Veel oleks vaffa kuulata/näha midagi uut mõnelt akvapoelt ("Kalake" näiteks ja muidugi ka teised).

Käige veel ideid välja!

Ja eriti hea oleks, kui esineja oleks idee autori tuttav, et ta ka oleks nõus tulema ja rääkima.

Veel võiksid tehnikahuvilised võtta kaasa oma põnevad konstruktsioonid (Käpikul ilmselt oleks, millega meid üllatada).
Samuti võiks rabada mälupulgaga kaasa pilte oma akvast - saaks need taustale pidevalt jooksma panna.


Viimati muutis Felch, Laupäev Okt 30, 2010 08:04, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 12, 2010 08:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Uusi tooteid tutvusav rubriik? (üleelmisel aastal oli selleks mingi hüperfilter - kuid kuna ma saabusin alles loengu lõpus, ei mäleta ma täpselt, millest jutt oli)
Kindlasti ei tohiks puududa Maria kalade tervist puudutav link. Et Marial ehk kergem oleks, võiks täiesti teha eraldi alarubriigi kokkutuleku alla ning lasta inimestel sinna kirjutada oma küsimused. [Millele Maria siin ei vasta vaid ta saab aimu, mis inimesi kõige rohkem huvitab või millises osas neil kõige rohkem abi vaja on] Siis on Marial kergem selekteerida ning teemat ette valmistada. (ka sellest jäin ma viimasel kokkutulekul ilma)
Keegi Tallinna Loomaaia kalademajast? (Turovski? - temaga on mul kontaktid säilinud kuid teisi ei tunne aga ma arvan, et midagi võiks rääkida ka inimene, kes seal suuri akvasid hooldab?)
Midagi põnevat tehnikamaailmast oskaks rääkida kindlasti sina, Felch kui ka Käpik ja Rein.
Erika, see Lauteri tänava oma töötab nüüd Solarises - temaga on mul ka kontakt olemas aga ma ei tea kas talle oleks küsimusi.
Nii palju kui mina tean, siis meil dokumentaliste, kes kalade hingeelu oleks uurinud, ei ole. Kui keegi teab, et on - andke teada - selles osas saan aidata. Rein Maran tegeleb rohkem maismaa loomadega.
Kas meil mõnda n.ö "peast taimeeksperti" ei ole? kes oskaks ilma keerulisi keemlisi ühendeid nimetamata juhendada milliseid taimi ja kuidas kasvatada (või näiteks paari - kolme ekstraraskesti kasvatatavate taimede kasvatamisõpetus)
vaid mõtted. Kindlasti tuleb siia juurde veel sadu. Eks siis org. komitee saab selekteerida, millised on aktuaalsemad, millised mitte.

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 13, 2010 09:07 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Kalade haigustest sai eelmisel korral juba räägitud, seda tegid ka Turovski ja Päkk. Päris põhjalikult sai. Mul on veidi teisest nurgast idee aga ma seedin seda natuke, enne kui välja käin.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 13, 2010 10:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Mõned kalapoodide esindajad võiksid vast oma uusi tooteid tutvustada - neil peaks tootjatelt antud infot olema.

Ka on foorumis mõned huvitavad teemad kasutajate akvaarimitest - miks mitte paar ettekannet ka nendest - ehk kuidas pandi akvaariumile algus, kuidas seda ehitada, milline oli sissetöötamine jne.

Ehk nii nagu siin on teemasid mõndadest huvitavamatest akvadest, kuid seal panna esitluse kujule need kokku ja reaal elus kuulda, kuidas asi edeneb.

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 13, 2010 10:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ei taha ka midagi 100% välja lubada, aga kui see vihmavee kõlblikkuse teema, millest ma seal /vesi/21309/index.html natuke kirjutasin, laiemat huvi äratab, siis oktoobri lõpuks peaks mul olema veidi rohkem tulemusi, millest rääkida...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 13, 2010 10:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 17, 2004 01:41
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
Hea, kui kuuleb midagi uut vanadel teemadel ( vesi, taimed, kalade tervis, /vaimne tervis...?/) p6lts ja maria on juba väikselt vihjanud ja minus huvi tekitanud.
Halb, kui tuleb pikem promoesitlus mõnele uuele pumbale/valgustile/toidule/vätisele.
Kui on ruumi pirukapausile ja täikale, siis sobiks sinna sisse ja vahele ka huviliste kaupmeeste etteaste- keda konkreetne asi/jubin huvitab- pistab nina ligi.

_________________
2ooL vett ja palju õnnelikke kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 13, 2010 11:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 19, 2010 02:07
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn
Mina kuulaksin hea meelega midagi taimekasvatuse valdkonnast.
Umbes, et kuidas kasvatada ilusaid ja tugevaid taimi (valgustus, spektrid, CO2, väetised, nende optimaalsus). Ja mis vead on kõige sagedasemad ja kuidas neid vältida. Miks mitte ka vetikatest (hetkel maadlen küsimusega, et kas ja kuidas hernesupist lahti saab, ilma et CO2 masina välja peaks lülitama ja õhupumba sisse, mis kohe PH paigast viib).

Vaataks ka LED valgustuse lahendusi, kellel need valmis on ehitatud. Omal just arenduses LED valgustuse ehitus kaanele. Kogemuste vahetus ei tee kunagi paha :)

_________________
200L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
mullegi meeldiks taimede teema....

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 13, 2010 07:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Mul on film imisägadest, mille ma sain kaasa raamatuga mille just ostsin
Saksamaalt (Tetra Verlag ,, Ingos Harnischwelszucht''), mis võiks ka laiemale publikule huvi pakkuda (tõsi küll film on Saksakeelne).
Seal räägitakse lühidalt Imisägadest, nende püüdmisest Amazoonasest, kuidas need sägad akvaariumipidajateni jõuavad, lühidalt ka klassifikatsioonist, akvaariumi ülesseadmiseset ja ka paljundamisest.
Kokku 26 min pikk.
Kui huvi on võin selle näitamiseks ühes võtta. (DVD formaadis).

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 13, 2010 08:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
rroomm kirjutas:
Mul on film imisägadest, mille ma sain kaasa raamatuga mille just ostsin
Saksamaalt (Tetra Verlag ,, Ingos Harnischwelszucht''), mis võiks ka laiemale publikule huvi pakkuda (tõsi küll film on Saksakeelne).
Seal räägitakse lühidalt Imisägadest, nende püüdmisest Amazoonasest, kuidas need sägad akvaariumipidajateni jõuavad, lühidalt ka klassifikatsioonist, akvaariumi ülesseadmiseset ja ka paljundamisest.
Kokku 26 min pikk.
Kui huvi on võin selle näitamiseks ühes võtta. (DVD formaadis).


See oleks täitsa põnev. Eriti pro oleks, kui keegi viitsiks sellele ka subtiitrid alla teha/otsida... Muidu nii mõnigi vaataks ainult ilusat pilti :D

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 13, 2010 09:26 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
rroomm, see imisägade osa huvitaks väga ja aitäh seda välja pakkumast. Kahjuks saksa keel on pigem aimatav ja paljus jääks arusaamatuks. Kui Sina või keegi teine saksa keele valdaja asja kasvõi lühemalt, kui filmis, kommenteeriks-tõlgiks, oleks super. Sa näikse ise muidugi kõige paremini neid tegelasi tundvat, et oleks Sinult endalt huvitav nende kohta kuulda.

Lisaks pakuks endale veel suurt huvi vetikate probleemi kajastamine, kuna esmakordselt ligi 15. a jooksul akvasid taas pidades, olen suures kastis omajagu kimpus tõrksa BBA'ga, aga kahjuks ei oska kedagi välja pakkuda, kes sellest osast rääkida võiks. Kasvõi lühidalt oleks hea kuulda, kuidas, kas ja mis vahenditega vetikate vastu "võidelda" (müstiline Excel, kust seda saada, kuidas kasutada jne) ning CO2 teema oleks ka igati asjakohane, et kas ja millises kastis võiks/peaks seda kasutama.

Huvi pakkuvaid teemasid oleks muidugi hulgi ja rohkemgi veel, aga kuna olen foorumis ses mõttes suht "noor" tegija, et varasematest kokkutulekust osa ei ole saanud, siis neis kokkusaamistes kajastavaid teemasid paraku ei tea.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 14, 2010 09:28 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Selle taimeteema ma võin enda peale võtta. Näitaks praktilisi nippe istutamisest-kujundamisest-pookimisest. Kaasataritud ülejäägid saab ilmselt kohapeal realiseerida, kui huvilisi on.
Umbes 45 minutit võib seega kavast mulle broneerida, kena oleks aeg vahetult enne laada algust.

Kui keegi korraldab viktoriini, siis võib mulle privasse märku anda, katsun hankida sponsorlust, nagu eelmine kord.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 14, 2010 03:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Maria kirjutas:
Selle taimeteema ma võin enda peale võtta. Näitaks praktilisi nippe istutamisest-kujundamisest-pookimisest. Kaasataritud ülejäägid saab ilmselt kohapeal realiseerida, kui huvilisi on.
Umbes 45 minutit võib seega kavast mulle broneerida, kena oleks aeg vahetult enne laada algust.

Kui keegi korraldab viktoriini, siis võib mulle privasse märku anda, katsun hankida sponsorlust, nagu eelmine kord.

kui korralik tassikavand tuleb, siis selle logo ja kujundusega võin ka mõne muu meene teha sponsor korras auhinnaks.

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 14, 2010 09:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Keegi võiks endale selle kohustuse võtta et Tallinna suuremad Akva kauplused läbi käija(sõita) ja rääkida juhatajatega ja omanikega.
Nemadki´üritusele kutsuda nagu eelmistel kordadelgi.
Kindlasti on Lauteri poe omanik huvitatud et nende esindajad kohal oleks ja kindlasti üllataksid nad meid millegi uue ja huvitavaga .

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 14, 2010 09:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Maria taimede alane ettekanne on väga bro, aeg reserveeritud.
Rein lubas (oma juba traditsioonilise) viktoriini kokku panna. Seega auhinnad on väga teretulnud. Võimalikele külalisesinejatele sobiksid samuti.

Kas on mõtet teha tehnika (elektroonika poolelt) küsimuste/vastuste voor? Et näiteks saadate foorumisse (või minu meilile) küsimusi ja ma siis üritan neile jõudumööda vastata. Mõtlen just elektripoolt (valgustid, taimerid jne). Filtrit soovitada ma ei oskaks, parandamiseks peaks seda ise nägema...
Muidugi võib küsida ka muu elektroonika kohta aga see ei pruugi kogu seltskonda huvitada.


Üles
 [ 37 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver