foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 07:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 30, 2009 10:44
Postitusi: 24
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Olen siin foorumis ja internetis kohanud kohta nagu kauplus "kalake". Kuna ma seal keskuses olin, ei saanud jätta juhust kasutamatta ja astusin läbi. Sisse astudes asjalik pood - valik suur. Igasuguseid dekoratsioone, filtreid, keemiaid,taimi suures valikus. Akvaariumeid eluskaladega vaadates aga tekkis kahtlusi, et kas ma tahan ikka mõnda kala sealt. Akvaariumide põhjad olid mingit sodi täis. Ühes akvaariumis hõljus pool surev kala küljeli, narmendas ka teine juba. Vaadates tigude akvaariumi siis see ju lausa mulises nagu keev supipott - hirmsasti mullitas ja kes väheke tugevamad teod olid siis need hoidsid ennast põhjast kinni aga teised lihtsalt loksusid augud ülespidi pinnal. Jalutades siis edasi oli "tore" vaadata, kuidas ühed väiksed kalad sõid oma surnud liigikaaslast. Huvitav kui tihti neid seal hooldatakse! Käies teistes kalapoodides on jäänud ikka palju puhtam mulje eluskalaakvaariumidest. Lähenedes kassale oli kahel müüjal seal poes närviline jutuajamine, kus üks püüdis närviliselt teisele midagi selgeks teha, tahtsin kala toitu osta aga ei tihanud segada nende elavat vestlust. Aga ilus korallide akva oli seal ja taimede akva meeldis mulle ka.
Jalutasin "Kalakese" poest natuke edasi oli "Pets" loomakauplus ja ka seal oli kõigi teiste loomade ja lindude seas kalad müügil. See mis seal on oli tõesti ilus vaadata - puhas, ilus silmale, ükski kala ei vaakunud seal elu ja surma vahepeal. Ka muud loomad olid puhtad. Sealgi huvitav valik vajalikke asju akvaariumile.
Ma väga vabandan kui kedagi solvasin oma jutuga, aga see oli mu esmamulje.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 07:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 12, 2008 01:56
Postitusi: 340
Asukoht: Lääne-Virumaa Rakvere
Usun milline pilk see oli. Kuna siin Rakveres Nurga Aiakeskuses sama lugu. Akvad kalu pungil täis, surnud (suremas) kalad ulbivad veepeal. Kui eile seal käisin , siis mul oli seda vastik vaadata. :evil:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 07:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
vast oli see pigem "petcenter" kus käisid pärast. seal tõesti kenad akvad, ja kenad kalad. sattusin ka riiulite vahele kus keemia ja söötade valik oli meeldiv,ja ka hinnad.

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 07:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
OT-na niipalju,et endalgi sai soetatud Petcentri kliendikaart,millega 7% alla saab 8)

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 09:32 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 13, 2007 10:15
Postitusi: 89
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Eelmine nädal sai ka "kalakest" külastatud. Siis oli ka seal olukord ikka päris kehv - kalapoest oli ikka asi väga kaugel. Müügis kalu praktiliselt polnud, akvades oli samuti päris mitu surmapiiril vaakuvat kala. Ise lohutasin end sellega et vähene kalade valik vast hiljutise kolimise süü ja asi läheb ikka paremaks...

_________________
kokku 800+ liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri: kalake
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Okt 19, 2009 01:59
Postitusi: 57
Asukoht: paide vald
Ei saa öelda ka et endal oleksid head kogemused selle poega. Kord ostsin kalad sealt ja need surid kohe ära, läksin poodi tagasi ja siis üks vanem tädi (müüa) mainis moka otsast, et kalad pandi liiga vara müüki. Tahtsin iga kuist akva hooldust, kuid seda ma ei saanud, sest keegi ei suvatsenud minuga üldse vaeva näha....väga halvad kogemused.
KIIDAN Lauteri poodi :D

_________________
180L erinevaid sabalisi :)


Viimati muutis cardinal, Esmaspäev Dets 07, 2009 11:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 11:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 04, 2009 09:36
Postitusi: 148
Pildid: 4
Asukoht: kohila/tallinn
hmm...

mis ma oskan öelda selle jutu peale? tüüpiline eestlaslik käitumine - kus viga näed laita saada p...sse ära aita!

loomulikult on selline elusolendi kohtlemine taunitav aga siin kuinumisega midagi paremaks ei tee. selle asemel võiks kohapeal halba märgates sellele viisakalt poemüüa tähelepanu juhtida ja kui siis ka midagi ei muutu siis juba edasi vaatada mida teha. kas siin kuinuda või poeomanikuda kontakti võtta.
head asjad juhtuvad vaid siis kui neid ise teha.

tänan töhelepanu eest.

ps. see epistel pole mõeldud selleks, et siin nüüd tuld üles tõmmata ja lõõmama saaks hakata igaüks kellel teine arvamus.

_________________
130L
25L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 12:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
noh, oleks siis need poemüüjad viisakad või toredad, kelle poole pöörduda....

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 12:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
kogreke kirjutas:
Huvitav kui tihti neid seal hooldatakse!


Kalu hooldatakse igal hommikul ja vajadusel ka muul ajal, s.t. veetestide tegemist igapäevaselt, veeparameetrite jälgimist ning nende korrigeerimist, veevahetust, filtrimaterjalide puhastust/vahetust/asendamist jms, et keskkond oleks kaladele maksimaalselt hea ja konkreetsele liigile sobiv. Tõepoolest, n.ö "iluravi" jaoks jääb aega kõige vähem, sest sodi (ehk kalade väljaheited) tekivad akvaariumi põhja üsna pea pärast toitmist ja stabiilselt päeva jooksul ka hiljem ning müüjatel pole lihtsalt ajaliselt võimalik sifooniga akvaariume pidevalt üle käia.
Ja kui mõni üksik kala end halvasti tunneb, tegeleme kõigepealt tema ravimisega, mitte ei saada kohe teise ilma.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Ka mina käisin sel kolmapäeval Kalakeses - enne mind oli üks tütarlaps, kellele räägiti ilusasti kuidas saada lahti vetikast ning täitsa asjalikku juttu räägiti. Ainuke asi mis mind selle juures häiris oli nime Ants kasutamine. Samas võibolla oli see tüdruk asjaga rohkem kursis (teadis et Ants on ancistrus) ja seetõttu nad rääkisid omavahel nn akvaristde slängis - kui mitte siis on see natuke eksitav minu arust.

Samas jah, akvaariumid olid ja pimedad. Küsisin miks - vastuseks sain, et valguse paigaldamine peaks paari päevaga valmis saama, ja niikaua asi ei tööta. Ja kuna uued kalad olid karntiinis, siis ei olnud neid midagi ka eriti näidata. Eemalt pilku peale heites nägin vist mingeid kuldkalu ja clariaseid ja guppisid. Muud akvaariumid olid tühjad.

Samas mina ostsin omale sealt taime ja teenindus ja kõik muu oli 5+

Konkreetse juhtumi kohta aga ei oska midagi öelda, kus kalad olid surnud või suremas või siis ainult sulle tundus nii...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Muidu mul Kalakese kohta midagi halba öelda ei ole aga soovitaks neile midagi küll - muutke müügiakvaariumid tiba atraktiivsemaks (see ei tähenda midagi ekstreemset aga ka minul on kuidagi nukker neid akvasid vaadata) ning kalade valik võiks laiem olla. Minge vaadake Lauteri tänavale või Tartu mnt poodi - eriti viimasest saate hea näite millised on täiesti 5+ müügiakvaariumid :)


Edu teile!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 08:51 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 10:08
Postitusi: 362
Asukoht: Tallinn
Eestlasel on ikka komme viriseda... ;)



Pole küll eriline kommenteerija , aga:


1. Kalakesel on vist ainsana veebileht, kus ka saabunud kalad koos piltide ja hindadega kirjas...

2.Taimede väetamise kohapealt ei ole tema tootevalikule vist ühtegi
vastast...

3. Võib-olla keegi tuletab veel midagi head meelde...

Mõni kala saab ikka surma. Ja kaldun arvama, et rohkem saab neid surma akvaristide akvades, Põhjusteks võib tuua vetikatõrje, väetised , gaasitamine (CO2).ületoitmine , jne.

Edu Kalakesele ja ka teistele lemmikloomapoodidele...


Püüdke positiivselt võtta. :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 08:56 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 17, 2009 02:23
Postitusi: 35
Asukoht: Tallinn
Kandinski kirjutas:
Eestlasel on ikka komme viriseda... ;)



Pole küll eriline kommenteerija , aga:


1. Kalakesel on vist ainsana veebileht, kus ka saabunud kalad koos piltide ja hindadega kirjas...

2.Taimede väetamise kohapealt ei ole tema tootevalikule vist ühtegi
vastast...

3. Võib-olla keegi tuletab veel midagi head meelde...

Mõni kala saab ikka surma. Ja kaldun arvama, et rohkem saab neid surma akvaristide akvades, Põhjusteks võib tuua vetikatõrje, väetised , gaasitamine (CO2).ületoitmine , jne.

Edu Kalakesele ja ka teistele lemmikloomapoodidele...


Püüdke positiivselt võtta. :D


=D> Justament!!! Kui aga võimalus antakse, siis kohe ikka kõigil tarvis midagi öelda. Kalake igati tubli muuarust kah.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 09:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 21, 2008 10:32
Postitusi: 52
Asukoht: Tallinn
Mulle meeldib Kalake pood sellepärast et teenindus on seal super. Alati aitavad kui küsida. Pole ühtegi halva kogemuse seal saanud (kui mitte arvestada et olen näinud surnud kala akvaariumis.) Samas Lauteri tänaval on ülbed müüjad või siis nad ei taha oma tööd teha. Üks muuja ütles mulle et talle ültse ei meeldi akvaariumid. Tehnika valik oli kunagi seal suurem kui praegu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 07, 2009 10:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Mina saan kõigis neis poodides hakkama 8)

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver