foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 39 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2009 02:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Üks päev näitas delfis, kuidas tunnustatud lätlaste/leedulaste telekokk koera söömiseks ette valmistas.
Kuna ta koera keeta ei tahtnud ja soovis süüa elusalt, siis viskas ta koera silla pealt alla,
et liha pehmem oleks ja loom taldikult murtud jalgadega põgeneda ei saaks.
Kahjuks mingid jobud kriminaalid sattusid peale ja virutasid söömiseks ettevalmistatud koera silla alt ära.
Nii pidigi telekokk uut koera otsima minema.

http://www.liveleak.com/item?a=view&tok ... 1258418085
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/r ... d=27018629

Muide, elusalt tikitud kassipojad pidavat ka maitsvad olema...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=26934791


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2009 04:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
olen archdeviliga nõus.ma ise ei suuda tappa elajat,aga maitseb hästi.samas õnnestus mul 25 aastat tagasi käia praktikal tallinna lihakombinaadi sööklas.õnnestus ära näha,kuidas autokoorma täis kanu nälga ja külma suri,sest nad olis seal kastis üle nädala ja õues oli -25.nägin ära,kuidas loomi tapamajja aeti.kui aus olla,siis ei suutnud ma 5 aastat suutäitki liha süüa,isegi mitte viinerit.ma olen igasuguse piinamise,nii füüsilise,kui moraalse vastu.samas kui nad söövad oma elusaid kalu ja koeri omal maal,oma kultuuriruumis,siis võin ma sellega leppida.ei usu,et leedus või lätis on elusa koera söömine tavaline,seega teeb se kokk seda siiski vaid oma lõbuks.samas vähki võib elusalt patta panna küll? see on üks põhjus,miks mina ei ole näiteks keedetud vähki söönud mittekunagi.aga kuidas jääb silmude ja angerjatega,kes veel elavana soola sisse visatakse?

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2009 05:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
archdevil kirjutas:
mitte ükski loom ei tapa teist looma lõbu pärast või maitseelamuse pärast.
kiskjad tapavad vaid siis kui neil on kõht tühi.
lõvi savannis ringi jalutades ning antiloobikarja nähes ei mõtle ta et lähen püüan ühe raisa elusalt kinni ja siis hakkan sööma nii et antiloop võimalikult kaua elus püsiks!


Selles suhtes ei pruugigi inimene nii väga erandlik olla kui me arvame. Kellel on võimalus vaadata BBC Blue Planeti sarja 8.osa "Coasts" (tuli ETVst alles mingi paar nädalat tagasi), siis seal lõpus on kaadrid, kuidas mõõkvaalad vahel oma toiduga mängida võivad (hülgepojad), enne kui nahka pistavad. Kah üsna valusad kaadrid tegelikult ja keegi täpselt seletada ka ei oska, miks nad just nii teevad...
Ja mis elusalt söömisse puutub, siis ju tegelikult enam kalu, kes looduses teiste kalade poolt ära süüakse, pistetakse nahka elusalt. Kas nad surevad lõpuks maos happeliste maomahlade tagajärjel või lämbuvad ja kuivõrd see erineb praadimisest? Raske öelda...
Kui hiinlased poleks tuhandeid aastaid tagasi võimalikult värske (elusa?) kala saamisega rikkamate inimeste lauale nii palju vaeva näinud, siis poleks meil tänapäeval äkki ka koisid ja kuldkalu ja akvaariumihobi kui sellist äkki üldse mitte.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2009 05:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
ja ka näiteks karud, kes jõest kala püüavad, püüavad välja ja kohe süüvad. tapmise peale nad ei mõtle

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2009 08:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tõesti osad loomad mängivad oma toiduga. Kassid nt. : püüab kinni ja siis jahib veel hulka aega. Vahest jätabki sinnapaika.
Kiskjate püütud loom aga pidi olema omamoodi hüpnoosis või tuimestuses ei karda midagi, vist ei tunne ka. Vähemasti oli nii kirjas ühe suure Aafrika uurija raamatus oma kogemusest lõvi hammaste vahel olemise kohta.
Inimene vähemasti ise peab end paremaks ja ülemaks loomadest. Piinajate kohta ei suuda kuidagi seda uskuda. Muide, säärased tõenäoliselt kaebaksid kohe kohviku kohtusse kui kogemata kuuma kohvi endale peale ajavad...
Miks peab piinama kui "saaklooma" võib ka kohe piinadeta tappa?
Ega targutamisest vist midagi ei muutu (kahjuks) aga loodaks et natukene mõtlema paneb. Eriti need videod võiksid mõtlema panna. See nende eesmärk minu meelest ongi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2009 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 04, 2009 09:36
Postitusi: 148
Pildid: 4
Asukoht: kohila/tallinn
jap ei oskagi kohe midagi öelda kui inimesed otsivad õigustust oma liigi vastikust tekitavale käitumisele loomade näiteid tuues...

loomad peaks siiski ju insktinktide najal suuresti käituma mitte loogiliselt mõtlema mis on õige või väär nagu inimene?!?

fakt jääb faktiks minu silmis.. piinamist ei õigusta mitte miski..

kui inimene tahab ennast piinata füüsiliselt ja vaimselt et jõuda miskile müstilisele järgmisele levelile siis andku minna aga kedagi teist piinata...

_________________
130L
25L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 20, 2009 11:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mulle tundub, et säärased inimesed on haiged. Ja nad elavad enda olemasolu tõestamiseks (?) oma puudusi välja nõrgematele (loogiline, tugevamatelt saaks ju paraja koosa). Siinkohal ei pea silmas pärismaalasi kusagil King-kongis, neil lihtsalt ... on veel kuhu areneda. Ahvist inimeseks saamine võttis miljoneid aastaid... Osad meie liigist pole siiamaani seda hüpet teinud.
Õnneks on siiski olemas internet ja avalikkus. Selle jõud on siiski täiesti arvestatav. Ja igaüks saab "hääletada" oma rahakotiga - pervertide asju/toitu ei osta. Ja see mõjub tegelikult päris hästi! Või...igatahes ainus moodus midagi muuta.

PS. Tuli meelde, see Aafrika uurija keda mainisin, oli kodanik Livingstone. Lappan raamaturiiulit, ehk leian konkreetse raamatu ka, kus "elamust" kirjeldati.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 23, 2009 10:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Sept 01, 2007 10:43
Postitusi: 71
Asukoht: Tartu
Silver kirjutas:
Üks päev näitas delfis, kuidas tunnustatud lätlaste/leedulaste telekokk koera söömiseks ette valmistas.
Kuna ta koera keeta ei tahtnud ja soovis süüa elusalt, siis viskas ta koera silla pealt alla,
et liha pehmem oleks ja loom taldikult murtud jalgadega põgeneda ei saaks.
Kahjuks mingid jobud kriminaalid sattusid peale ja virutasid söömiseks ettevalmistatud koera silla alt ära.
Nii pidigi telekokk uut koera otsima minema.

http://www.liveleak.com/item?a=view&tok ... 1258418085
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/r ... d=27018629

Muide, elusalt tikitud kassipojad pidavat ka maitsvad olema...

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/1 ... d=26934791



OMG!!! See pole võimalik :shock:
Ma olen täiesti sõnatu...

KUST tuleb selline mõistus inimesel? Vot minule ei jõua kohale...loom, kes armastab inimest tingimusteta, visatakse lihtsalt kuskilt alla, et liha oleks pehmem. TULE TAEVAS APPI!!!

lähen nutan nurgas..

_________________
Juwel Rio 180l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 23, 2009 06:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
Ma ei tea kas mina olen ka haige, aga ma reeglina ei viitsi oodata, kui vähk ära sureb, et teda siis potti pista .


Üles
 [ 39 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver