foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 02:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kirjutasin siis kokku, kuidas minu akvaarum sain endale tagatausta. Loodame, et asi saab siis artikliks (või vähemalt kleepsuks) ja on järgmistele taustavalmistajatele kasulik :)

KIVIDEST LAOTUD TAGATAUST

Miks on tagatausta vaja?

Sai muretsetud endale uus akvaarium mõõtudega 700 x 350 x 220 (P x K x L). Nagu mõõtudest näha, siis võib kohe välistada paksud 3D taustad. Samas kiletaustad, mis ruumi ei võta, olgu need siis ühevärvilised või kujutagu endast taimi või midagi iganes, mulle põhimõtteliselt ei meeldi. Ainukesed õhukesed reljeefsed 3D taustad, mida poodides pakuti, olid musta värvi vahtplastist (või mingist sarnasest materjalist) ning nägid suhteliselt nigelad ja igavad välja. Järelikult oli vaja võtta appi nutikus ja midagi ise meisterdada.

Sattudes ehituspoodi, jäi silma mosaiikplaat, mis kujutas endast “kaootiliselt” laotud looduslikke kive. Mõte sellisest taustast mulle meeldis, kuid mosaiigi ruutmeetri hind oli ligi 500 krooni – ilmselgelt liiga kallis lõbu. Sealt liikus idee kiirelt edasi sellele, et korjata rannast sobiva kujuga kivid ning nendest korralik, ilus tagataust valmis meisterdada.

Kuidas tagataust valmis?

Tausta meisterdamiseks läks vaja siis järgnevaid komponente:
· Pleksiklaas (2mm) – sain tasuta
· Akvaariumi silikoon – umbes 80.-
· Kivid – rannast korjatud
· Krohvi võrk – 16.- ruutmeeter
· Basseini plaatimissegu Naks-2 – umbes 50.-

Esimese asjana oli vaja kive. Ideaalselt sobivad õhukesied/lamedad kivid, mida tasub varuda rohkem kui tundub vaja minevat. Lamedaid seepärast, et pole ruumi paksudele kividele ja sellepärast, et pakud kivid kaaluvad kordades rohkem kui lamedad. Nagu juba öeldud, varu kive rohkem kui tundub vaja minevat – siis on suurem valik erinevate kivide järgi ja kivide hulk kotis/hunnikus tundub alati suurem kui siis, kui need on paika sätitud. Kui mina oma kive vaatasin, tundus ka, et neist jääb 25% üle, kuid hiljem selgus, et kividest jäi järele vaid 5-6 tükki.
Kivid keetsin otseloomulikult hoolega läbi, et kõik akvaariumile ohtlikud asjad seal hävineksid.

Siis lõikasin pleksist välja õiges mõõdus aluse, mille peale kivid silikooniga liimida. Lõikamiseks kasutasin relakat, millega täpset ja ilusat lõikust küll teha ei saa, kuid selliseks +- 1mm lõikamiseks sobib väga hästi.
Kuna minu akvaariumil on tagumises seinas ka augud filtri jaoks, siis tuli ka nende jaoks augud puurida.
Siis käisin plaadi jämeda liivapaberiga üe, et libe pund muutuks karedamaks, mis soodustab silikooni haakumist.
Järgmiseks lõikasin õiges suuruses krohvivõrgu tüki. Krohvivõrgu panin kivide ja pleksiklaasi vahele, et vuukimisel kasutatav segu paremini haakuks.

Et kivide paigutamist, liimimist ja hiljem ka vuukimist lihtsustada, tegin vineeritahvlist ja liistudest taustale “pesa”, mille sees hea tööd teha.

Pilt
Pleksiklaas on "pesas", selle peale krohvivõrk, auhudes puust korgid ning paar kivi priooviks peale pandud


Pilt
Kivide paika disainimine

Siis läks disainimiseks. Kõigepealt sai kivid lahtiselt paika laotud. Kivide vahele soovitan jätta umbes 1-2 mm vahed – nii on lihtsam vuukida. Võib ka suuremad jätta, kuid siis jäävad kivid juba hõredalt (aga eks see oli maitse asi). Ja kui kivid paigas, siis tuli kõik need ükshaaval silikooniga kinni liimida. Seda tööd soovitan teha kahekesi, sest üksi kive võtta, silikooni panna ja kive tagasi asetada on suhteliselt tüütu.

Kui kivid paigas, lasin neil 24h kuivada ja siis läks edasi vuukimiseks. Et vältida taustal olevatesse aukudesse segu vajumist, panin nendesse õiges mõõdus puust punnid.

Vuukimiseks kasutasin segu Naks-2, mille kohta infot leidsin kuskilt internetist (võibolla isegi kuskil akvaristi foorumist, ei mäleta enam täpselt) ja kuna tegu on puhta seguga (ei ole akvaariumielule ohtlikke aineid), mis on mõeldud kasutamiseks vees (basseinid jne) siis tundus see ideaalselt selleks tööks sobivat (ja tagantjärgi võin öelda, et sobib). Segu tegin karbil oleva õpetuse järgi – ega seal midagi rasket ei olnud, tuli lisada segu kogusest 20-22% vett ja kõvasti segada.
Kandsin kividele segu suhteliselt paksult, kuid mitte liiga paksult. Siis võtsin peenikese pintsli, millega surkisin kivide vahel, et segu kivide alla vajuks ja õhumulle ei jääks (soovitan hoolega surkida, sest muidu võib segu ära vajuda, nagu minul mõnes kohas juhtus). Siis võtsin tavalise pesukäsna ja hakkasin üleliigset segu ära pesema. Soovitan selle töö juures kasutada kummikindaid, sest pidevalt vees ja tsemendis kätt hoides läheb nahk hellaks ja katki. Mina selle peale ei tulnud ja sain järgmised kaks päeva kõvasti käsi kreemitada :).

Pilt
Vuukimine just lõpetatud

Kui kõik valmis, lasin segul umbes 24h taheneda. Siis eemaldasin liistud ja augu punnid, mis hoidsid segu laiali vajumast. Lisaks kastsin segu, et see kõvemaks kivistuks.

Kolme päeva pärast oli segu täielikult kivistunud. Oli aeg anda viimane lihv. Selleks kasutasin peenikest liivapaberit ja märga käsna, millega eemaldasin kividelt segu plekid ning mõnda kohta jäänud teravad nurgad.

Kuna infona oli kuskil kirjutatud, et kuivanuna Naks-2 vee karedust ei muuda, siis uskusin seda ja liimisin tausta silikooniga tagaseina külge kinni (võibolla natuke lohakas mõtlemine, kuid millegipärast tundus väide usaldusväärne). Tausta tõstmisel tuleb olla päris ettevaatlik, kuna pleksiklaas on painduv (oleneb muidugi selle paksusest). Silikooni panin päris palju, sest taust on oma suuruse kohta päris raske ja ei tahaks, et see kaladele pähe kukuks.

Pilt
Taust paika liimitud

Pilt
Akvaarium paikka tõstetud kuid veest veel tühi

Lasin silikoonil 36h kuivada ning siis lasin akvaariumisse vee sisse. Enne mõõtsin ära vee kareduse. 12 tundi hiljem mõõtsin uuesti vee karedust ja nagu netis lubatud, karedus ei olnud muutunud.

Ise olen tulemusega 500% rahul :) Lihtsalt imeilus!

Pilt
Akvaarium on töös olnud 2 nädalat

Tulevikus, suuremale (veel peas) planeeritavale akvaariumile on plaanis umbes samasugune taust teha, kuid juba natukene ruumilisem – plaanis lisada väljaulatuvad sambad ja koopad, mille vahele oleks ancudel ja teistel kaladel peituda.

Terve akvaariumi valmimise- ja elulugu võid lugeda www.60lugu.blogspot.com

_________________
325 liitrit vett


Viimati muutis aatomik, Esmaspäev Okt 26, 2009 11:25, muudetud 8 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 02:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Infoks et seaduse silmis kvalifitseerub rannast kivide korjamine varguseks mille eest võib karistuseks olla rahatrahv või arest. Tegu on küll väikese kogusega oma tarbeks, kuid seadus selles osas vahet ei tee (mõnes teises riigis väidetavalt teeb).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 08:15 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Aga v2ga ilus ja nutikas lahendus. :lol:
Huvitav - kui akvapoest neid ilusaid lihvitud kivikesi osta, kas see l2heks karistusseadustikus ka m6ne paragrahvi alla? :shock:
Tegelikult on h2sti palju ja ilusaid kive ka aianduspoodides saada. Nii et head pealehakkamist!
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13164118

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
ideejärgi saab vist karistada ainult teolt tabatud isikuid. Kui kivid kodus, siis ei ütle ju keegi kust need toodud on (vaevalt keegi viitsib põhjalikumat ekspertiisi teha). Niiet tegutseda tuleks ettevaatlikult, väga avalikus kohas pole mõtet. Kui mõnd kivi vaja on, käin ka rannas . Avalikult ma muidugi ei räägi kus ja mis, see pole minuarust lihtsalt kohane.
Ok seadus on seadus, midagi peab ju seal kirjas ka olema, aga palju seadusi on väga jaburad...mõnesmõttes ka see maapõue seadus (minu arvates)
Artikkli kohta...kivide toomine ja selle asukoht võiks su enda südametunnistusele ja teada jääda :wink:

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Infoks et seaduse silmis kvalifitseerub rannast kivide korjamine varguseks mille eest võib karistuseks olla rahatrahv või arest. Tegu on küll väikese kogusega oma tarbeks, kuid seadus selles osas vahet ei tee (mõnes teises riigis väidetavalt teeb).


Nagu artikliski kirjas, siis pole sellega seoses ühtegi karitust iialgi tehtud ning mõne kivi võtmise pärast kellelegi trahvi ei tehta.
Ma loodan ja arvan, et minu väike kogus (mis oli küll rohkem kui 1-2 ilusat kivi tasku pista) ei ole veel väga hull.
Samas võiks seadust natuke reguleerida nagu seda artiklis mainitud riikides tehtud, kuid samas on seaduse idee täiesti arusaadav. Kui iga päev käiks rannas 100 inimest kes veaksid minema 2 ämbrit kive, siis kauaks neid sinna jätkuks...

Kuid tänan tähelepanu juhtimast. Mul ei olnud sellise seaduse olemasolust õrna aimugi. Järgmine kord tean arvestada :)

-Karl- kirjutas:
Artikkli kohta...kivide toomine ja selle asukoht võiks su enda südametunnistusele ja teada jääda :wink:


Teen väikesed muudatused jah ;)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 10:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma just mõtlesin taustaplaadi ehitamisele ja nagu tellimise peale - juhend olemas. Väga ilus sai su taust küll, tubli!
Olin kusagilt kuulnud et kivide korjamine ei pruugi olla seaduslik aga seni pidasin seda eriti totraks linnalegendiks. Tunnen meile kõigile kaasa nõmedate ajuvabade seaduste puhul.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 12:53 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
tulemus on suurepärane.
pleksiklaasi külge silikoonimist oleks ehk küll vältinud, mingi mitteroostetav metallist raam ntks või midagi muud kavalat oleks ehk parem olnud.

anna siis ka teada kui asi juba ntks aasta vana on ja ikka veel hästi kestab. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 01:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
indrek kirjutas:
tulemus on suurepärane.
pleksiklaasi külge silikoonimist oleks ehk küll vältinud, mingi mitteroostetav metallist raam ntks või midagi muud kavalat oleks ehk parem olnud.

anna siis ka teada kui asi juba ntks aasta vana on ja ikka veel hästi kestab. :)


Tänud, et tähelepanu juhtisid. Oli kogemata välja jäänud see, et pleksiklaasi käisin jämeda liivapaberiga üle. Tõmbasin selle libada pinna maha ning järgi jäi mõnus kare pind, kuhu silikoonil hea haakuda. Lisasin selle ka artikklisse.

Ma alguses kahtlesin ka pleksis, kuid netis ringi tuhnides paistis plastik/pleksi plaat olema suhteliselt levinud ja kiidetud meetod...

Eks ikka hoian teid kursis kui midagi juhtuma peaks ;)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 05:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 17, 2009 12:44
Postitusi: 247
Asukoht: Harjumaa, Saue
Mina olen kyll natuke segaduses. Tegelikult tahtsin teada, millisele seadusele v6i regulatsiooni aktile m22rusele peaksin tuginema kui tahaksin teada kas loodusest kilekotikesega toodud kivide v6tmine on karistuseadusega karistatav. Vabandust - see on kyll off topic aga v6ib olla peaks looduskaitselised teemad eraldi t6statama.

Akvale tehtud sein on ilus ja peamine ta on originaalne, inimene on n2kerdanud ja vaeva n2inud. Ja kui nyyd teised p2ris p6nnama ei l88nud, siis paar inimest julgeb veel teha. Nii et paar kilekotikest kivi l2heb veel loodusest kaotsi.

akvarist Vallo ema

_________________
45l pisikalad
Vallo omad on kalad ja akvad, Vallo ema omad on taimed ja kommentaarid


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 06:31 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
aatomik kirjutas:
Kirjutasin siis kokku, kuidas minu akvaarum sain endale tagatausta. Loodame, et asi saab siis artikliks (või vähemalt kleepsuks) ja on järgmistele taustavalmistajatele kasulik :)


tubli töö on ikka artiklit väärt. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 07:21 
väike nüanss lisaks. kuna piltidelt näha, et kasutasid püstolit siis kriuksuva ja nagiseva püstoliga töö tegemine tohutu peavalu - püstoli valikul tasub seega üsna hoolikas olla, et ei häälitseks nagu aiavahele jäänud siga ning oleks käepärane ja mõnus kasutada.
töö ise on Sul väga mõnus aatomik - artiklite kohapealt leian, et artikliteks peaks olema tehtud kõiksugu sel määral nokitsetud DIY teemad. abi on neist teinekord rohkemgi kui mõelda võib.

Matten


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 07:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
indrek kirjutas:
aatomik kirjutas:
Kirjutasin siis kokku, kuidas minu akvaarum sain endale tagatausta. Loodame, et asi saab siis artikliks (või vähemalt kleepsuks) ja on järgmistele taustavalmistajatele kasulik :)


tubli töö on ikka artiklit väärt. :wink:


Ma tänan ;):)

Matten kirjutas:
väike nüanss lisaks. kuna piltidelt näha, et kasutasid püstolit siis kriuksuva ja nagiseva püstoliga töö tegemine tohutu peavalu - püstoli valikul tasub seega üsna hoolikas olla, et ei häälitseks nagu aiavahele jäänud siga ning oleks käepärane ja mõnus kasutada.
töö ise on Sul väga mõnus aatomik - artiklite kohapealt leian, et artikliteks peaks olema tehtud kõiksugu sel määral nokitsetud DIY teemad. abi on neist teinekord rohkemgi kui mõelda võib.

Matten


Irw... püstoliga (nagu ka kõikide teiste tööriistadega) on alati nii, et mida parem ja kvaliteetsem riist on, seda parem on tööd teha!
Minu püstol on see tavaline klassikaline plekist püstol, kuid täitsa üllatavalt hea eksemplaar. Ei krigise, krägise ning isegi kinni ei kiilu. Ja ka käes on täitsa mugav teine. Eks see odavamate püstolitega olegi selline loto, et kas on mugav püstol või ei...
Ainuke asi mis segas oli see, et pikast tulistamisest hakkas käsi valutama, kuid see probeelm pigem sellest, et käsi pole harjunud 2 tundi järjest püstolit vajutama...

Ja DIY projekte võiks jah rohkem olla. Endalgi oleks lihtsam ideid ammutada olnud. Eks ma proovin oma kummalise DIY filtrisüsteemi ka kirja panna :D

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 07, 2009 08:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
aatomik, pean tunnistama, et väga äge idee tausta tegemiseks. Vaatasin seda juba varemalt Su blogspotist. Respekt, et seda töökäiku meie kõigiga jagad, et võtsid vaevaks seda töökäiku jäädvustada ja kirjeldada. Andis endalegi pähe igasugu uusi ideid ja mõtteid (jaguks vaid aega).
Sinu mõte, teha järgmine rohkem ruumilisem, andis endalegi mõtteid juurde. TUBLI ja tänud seda kõike meiega jagamast!
Kleepsuks teha oleks see kuldaväärt!

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 08, 2009 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Hämmastav tulemus lihtsate vahenditega ja head arusaadavad seletused protsessi kohta. Kui palju selline taust kaalub ligikaudu ? Saan aru küll, et rohkem kui arvata võiks :) . Pleksiklaas on ilmselt kõige sobivam materjal sellise tausta aluseks.

Kahe pildi järgi tekkis küsimus: Tühja kasti pildi peal on tausta 3D olemus ruumilisemalt ja paremini näha. Ma ei kujuta ette, kas kõrgelt valgustades saab teha lampide-reflektorite paigutusega sellist valgusjaotust, et üks toru valgustaks tausta kasti tagaservas võimalikult otse ülalt alla ja joonistaks tausta reljeefi teravalt välja. Teisele, eespool asuvale torule lisada varjuk, mis ei laseks selle valgusel paista otse tausta peale ja nii säiliksid taustal tagumise lambi loodud varjud ja kontrast. Vesi muidugi hajutab seda tulemust tugevalt, aga proovida võiks. Valgustuse kogutugevus sellega väheneb, aga vaatepilt võib muutuda veel paremaks. Võimalik, et selleks peavad lambid olema madalamal, praegu saan aru, et torud on veepinnast 20-30cm kõrgusel ?

Seadust kivikeste korjamise kohta ei saa alahinnata, arendab mõtlemist ja teravdab tähelepanu. Seadused on vajalikud.

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 08, 2009 12:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
käpik kirjutas:
Hämmastav tulemus lihtsate vahenditega ja head arusaadavad seletused protsessi kohta. Kui palju selline taust kaalub ligikaudu ? Saan aru küll, et rohkem kui arvata võiks :) . Pleksiklaas on ilmselt kõige sobivam materjal sellise tausta aluseks.

Kahe pildi järgi tekkis küsimus: Tühja kasti pildi peal on tausta 3D olemus ruumilisemalt ja paremini näha. Ma ei kujuta ette, kas kõrgelt valgustades saab teha lampide-reflektorite paigutusega sellist valgusjaotust, et üks toru valgustaks tausta kasti tagaservas võimalikult otse ülalt alla ja joonistaks tausta reljeefi teravalt välja. Teisele, eespool asuvale torule lisada varjuk, mis ei laseks selle valgusel paista otse tausta peale ja nii säiliksid taustal tagumise lambi loodud varjud ja kontrast. Vesi muidugi hajutab seda tulemust tugevalt, aga proovida võiks. Valgustuse kogutugevus sellega väheneb, aga vaatepilt võib muutuda veel paremaks. Võimalik, et selleks peavad lambid olema madalamal, praegu saan aru, et torud on veepinnast 20-30cm kõrgusel ?

Seadust kivikeste korjamise kohta ei saa alahinnata, arendab mõtlemist ja teravdab tähelepanu. Seadused on vajalikud.


Kaalu kohta seda, et niipea kui taust kinni sai liimitud tuli pähe, et oleks selle pidanud ära kaaluma :D Aa tunde järgi ma arvan et umbes 7kg ehk? Samas ei julge pead ka anda... Ei ole mul see tunde järgi kaalumine väga hea. Ja tausta tehes ja tõstes ei mõelnud selle peale ja ei mõelnud selle raskuse peale:P

Kui sa mõtled seda pilti, kus akvaarium on paikka tõstetud kuid tühi, siis seal on segu niiske, ehk siis tumedam. See suurendab kontrasti kivide ja vuugi vahel mis omakorda suurendab ruumilisust päris palju. Kui vaadata pilti enne seda, kus nii segu kui kivid kuivad siis samamoodi ruumilisus kaob ära valguse kätte.

Kindlasti annaks valgusega ruumilisust rõhutada. Nagu viimasel pildil näha siis juba praeguse valgusega (mis 20cm veepinnast akva keskel (2x 18w)) tekivad suurematel kividel mis rohekm välja ulatavad varjud, mis ruumilisust päris palju juurde anavad. Ma arvan, kui panna üks toru tausta kohale (või liigutada torusi nii, et üks toru jääks rohkem tausta kohale) siis juba piisaks, et tekiks suurem ruumilisus (samas väheneks natuke akvaariumisse langeva valguse hulk). Ma arvan, et selles piisab ja ei pea isegi teiste torude taustale langevat valgust "varjama".
Esimene lihtsam mõte kuidas ruumilisust rõhutada oleks juba tausta disainides - otsida erineva suurusega kive mis ulatuvad erinevale kaugusele välja. Nii tekivad erineva suurusega varjud jne.

Aga üldiselt pilt ka vähendab väheke ruumilisust... Oma silmaga vaadates on asi kaunim kui pildipealt ;)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver