foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 11:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Olen tasapisi aru pidanud tiigi tegemise osas, head ideed on aga puudu selles osas kuidas tiiki muuta turvaliseks väikelapse jaoks. Mul hetkel kodus kaheaastane aktiivne ja uudishimulik rüblik, ei tahaks kuidagi tema ohutusega riskida (seda enam et ise olen pisikesena napilt pääsenud peale õhukesest tiigijääst läbivajumist). Üks võimalus on ilmselt allapoole veepinda paigutada midagi restisarnast, kuid see ei jääks ilmselt ilus ning tekitaks ühtlasi probleeme kaladele. Variant oleks algul teha ainult hästi madal tiik, siis jälle see häda et kalu seal pidada ei saaks kuna see külmuks talvel põhjani läbi ning mu tulevasel majal pole keldrit kuhu kalu talveks peitu viia. Kas on äkki selles osas olemas mingeid häid lahendusi/ideid?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 11:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kui ma väike olin ca 8 vms, siis oli meil ümber tiigi võrkkaed. Tollel ajal oli tegu suht koleda võrguga ja ka aiapostid olid eriti jõhkrate betoonikogustega valatud.
Tänapäeval on pakkuda ju disaini poolest isegi suht ilusaid lahendusi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 11:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Olen paaris kohas tuttavatel näinud ca meetrikõrgust tiheda võrguga aeda. Ei häiri eriti silma kah, kuid samas on alati võimalus et laps sellest üle ronib...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 11:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No kui võrk ümber panna siis kahjuks pole tiik enam kuigi kena, eesmärgiks on ju mitte ainult kaladega tiik vaid ka kena vaatemäng aias.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 11:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Jah paraku küll.
Mul veel lapsi pole, kuid koera hoiab eemal elektrikarjus, see variant Sinu puhul ei tule ilmselt kõne allagi :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 05, 2007 11:40
Postitusi: 97
Asukoht: Tartu
Ma käisin Maamessil ja Maalehe loteriiga võitsin raamatu "Lustakad aiad lastele". Seal jäi mulle silma (lk. 156), kus tiik oli kaetud võrega, sinist värvi ja isegi metallist ja sinist värvi vesiroosilehed olid. Igatahes oli üldmulje küll hea. Mureks vist jääb tiigi suurus, kui on väga suur, läheb katmine tülikaks. Aga mahti on, siis võid raamatupoes pilgu peale visata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 11:45 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
mul täpselt sama seis, nagu reinul ja otsus sai tehtud, et tiigi kaevamine lükkub määramata ajaks edasi. 2-ne on vanuseliselt iseendale kõige ohtlikum ja mõistlik on eos igasugused võimalused õnnetuseks nullida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 11:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 05, 2007 11:40
Postitusi: 97
Asukoht: Tartu
Hähh, ma kohe ei taibanud...lisasin pildi albumisse. Äkki keski peab ideed teostamise vääriliseks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 11:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kurask, niimodi koile näpuvahelt süüa anda päris tülikas... Samas laste seisukohalt vist täitsa OK


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 12:15 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 18, 2005 12:14
Postitusi: 135
Asukoht: Tallinn
minu meelest on tiigi puhul ohtlikud järsud kaldad, millest alla veereda.
mina teeks nii, et veetasapind oleks maaga suht tasa või midagi sellist

/404.html

ehk siis laps peab saama vett katsuda..

_________________
160Liitris, 1 ancistrust, 1 F-SAE, 9 danio malabaricust
100Liitris gupid, teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 12:16 
Last ei saa ju kasvatada kuubikus?
Kaeva tiik ära.
Kui hirm nii suur pane algselt mingid väikesed okkalised taimed ümber tiigi kasvama(meil on mingid pisikesed kollaste õitega aias). vaevalt laps sealt üle tahab ronida ning samas ei riiva need kellegi silmailu. Kui laps juba 4 saab on tal mingisugune ettekujutus veest.

Tõsi ta on et 2-4 aastane laps on kõige rumalam aga samas õpib ta sel ajal kõige rohkem. ning mu meelest on õige lasta lapsel kogeda nii palju kui võimalik.

Fikon kirjutas:
minu meelest on tiigi puhul ohtlikud järsud kaldad, millest alla veereda.
mina teeks nii, et veetasapind oleks maaga suht tasa või midagi sellist

/404.html

ehk siis laps peab saama vett katsuda..


Õige jutt aga selles loogikas on üks viga... laps plätserdab porilombis kah. ja kui ta vaatab et saab tiigi peal kõndida kaldas siis arvad ta et saab seda ka tiigi keskel. Pigem selline sujuv sügavaks minek kuni meetrini ja siis järsk sügavaks minek kuni kolme meetrini. Nii on meie tiik kaevatud. Aga veega kokkupuude peab kindlasti olema. Ja mida varem laps vett tundma õpib seda parem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 12:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:07
Postitusi: 161
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Dahool: Ma ei taha küll mingi ärasõnaja olla, kuid muarust selline kogeda laskmine võib õnnetul juhul päris kallist hinda maksma minna...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 01:52 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
oma aed peaks olema midagi sellist, kus on lapsele turvaline. kui sa oled mõne 2-aastasega ühte katusealust jaganud, siis sa tead, et ta on suuteline millegagi hakkama saama selle poole sekundi jooksul, kui sa kõrvale vaatad, suuteline kapi otsa ronima kiiremini, kui mõni ahv ja mõistust on juba niipalju, et ka ukselinkide avamine või mingi keerulisema asja laialilammutamine ei ole mingi probleem. parem panna pistikukaitse, kui lasta kahvel pistikusse torgata eksperimendi käigus, eksole. sama kehtib tiigi kohta. parem võimalik oht eemaldada, kui tegeleda igasekundilise lapseturbega (mis muide, on üsnagi kurnav).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 03:05 
Eemaldame kõik nurgad? viskame välja kõik metallist esemed? Kinnitame rihmadega kõikvõimalikud esemed, et need lapsele peale ei kukuks? Hävitame kõik pisiasjad majast? Elektrijuhtmed kah ära kaotada? Kui kodus juba tiik olemas siis ajame selle kinni? Rääkimata veel klaasist ja akvaariumist

Või äkki ostame lapseaia tuppa ja õue ning tõstame põngerja selleksajaks, kui me jälgida ei saa, sinna sisse?? Kuigi kaheaastast pole tark enam sinna tõsta... isegi kui ta seal püsiks oleks see juba lapse arengule pärssiv

yep kirjutas:
Dahool: Ma ei taha küll mingi ärasõnaja olla, kuid muarust selline kogeda laskmine võib õnnetul juhul päris kallist hinda maksma minna...


Kogeda võib lasta ju hetkel kui ise jälgid. Hoia silma peal kui laps tiigi poole kõnnib. Tundub barbaarne tal lasta sisse kukkuda aga see pole ju eluohtlik lapsele. Ning kohe kui kukub tuleb välja aidata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 03:41 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
variant oleks ka tiigile korralik aedik ümber teha. kuigi jah minu 3,5 aastane plika õppis mõne tunni jooksul ära kuidas kodus trepi juures laste kaitseks tehtud värav lahti käib. värav sai aga tehtud väiksema plika jaoks kes on veel 2 aastane. tema veel ise väravast jagu ei saanud aga see-eest hoolitses värava avamise eest suurem õeke. väiksemat tuleb ju aidata :lol:
nyyd see mõtetu värav juba ka eemaldatud. asi oli kasutuses ainult 1,5 kuud :lol:
seega kui tiigile aedik ümber teha siis see peab olema laste kaitseks korralikult lukustatav.

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver