foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 03:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
Minul on küll väike tiik aga umb 60 cm sügav ja järskude servadega, ja üks lastest = aktiivne tulevane meesterahvas, kasvas koos sellega üles. aastaselt vaatas kuidas seda kaevasin ja siis vahtis mis sinna kõik sisse läks ( mul seal kogred) ja koguaeg sai ikka juurde räägitud, et ei tasu sinna sisse astuda ) Üldiselt kõik kahe aasatsed on minu aias aru saanud, et tiigist hoiakse eemale=aupakliku kaugusesse. Mul pääastab ka see. et tiik on lillepeenras, rattaga nagu sisse ei kuku ja palli toon mina sealt välja.
Tegelikult oleks ohutum variant tiigist ka selline, millel oleks nagu astanguga sügavamaks minek, siis saaks esmalt jalg märjaks ja tuleks meelde, et edasi ei tasunud vist ronida.
Ja lastele ükskõik kui aktiivsetele või apaatsetele :) tuleb vee ohtlikkust demonstreerida looduslikes veekogudes lastel neil tunnetada kui vähe vesi neid kannab ilma kätisteta ja rõngasteta, seda loomulikult kontrolli all, aga see läheb teemast juba välja.
Ohud olid ja jäävad maailma aga nende abil ka lapsed kahjuks õpivad ja arenevad.

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 25, 2008 04:03 
Astangu loomine on oluline aga seda ei saa teha otsa kus tiik on mõeldud vette minemiseks.
Kui tuleb väike tiik siis tuleb kindlalt teha astanguid juba selle pärast, et erinevat taimestikku kasvatada


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 29, 2008 03:49 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 08:27
Postitusi: 78
Asukoht: Tartu
mul ka lapsed tiigi kõrval üles kasvanud. tiik küll suvilas, aga see eest suur ja sügav. eelmisi kirjutisi lugedes tudub, et selleks plussiks miks lapsed sinna eriti sisse ei kukkunud oli see, et tiigi kaldad suht lauged ja enamasti vesi alanes suveks vähemalt mingi meetri (paari) jagu niiet veeni kohe ei ulatunud kaldast. iseenesest see pilt muidugi ei olnud nii ilus, sest kaldad kippusid suvel igasugu taimi ja pajusid täis kasvama, aga puudus ka võimalus kohe vette kukkuda (v.a. trepi kohalt ). soovitama aga ei hakka, sest ilma tiigita oleks rahulikum olnud (polnud aga meie kaevatud) :D


Üles
 [ 18 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver