foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 39 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2008 10:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
Kas Eestis on rahvale piisavalt huvi pakkuvaid akva poode, või oleks soov millegi parema ja suurema järele?
Kas Akvandusega seotud poode on piisavalt?
millest akvainimesed puudust tunnevad?
Oleks tönulik nende vastuste eest:)
Tervitades Rene

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 28, 2008 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Sooviks ADA (aqua design amano) kaupu.
Ega ka seachem toodetest ära ei ütleks.

Ainult akvandusele spetsialiseerunud poode võiks muidugi rohkem olla.

ADA
Seachem

ehk kunagi on võimalik ka Eesti poodidest sellist kraami osta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 01:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Mina isiklikult olen Tallinna akvakauplustega rahul.
Kuigi kalade valik võiks mitmekesisem olla.Koguaeg ühesugused kalad igalpool.(kuigi igas poes ei käi).Kalade tellimise aeg võiks ka normaalne olla,mitte 3-4 kuud(omad kogemused.Aktsessuaaride valik võiks ka parem olla.

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 01:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Taimevalik võiks oluliselt parem olla.
Osa kauplusi võiks olla oluliselt suuremad ja avaramad.
(nagu Lauteri tänava oma näiteks. Hea, avar- õhku ja valgust palju)

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 09:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
Natuke vastuseid juba tulnud aga infot vähe veel, et julgemalt avaldage oma arvamust:)

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 11:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
Tegelikult võiks meil olla selline kohe..keskus, nagu Helsingis on. Kus oleks suur , ma kohe mõtlengi SUUR valik erinevaid kalu, taimi, nii mage- kui merevee harrastajatele, tehnikat ja muud vajalikku.

Mina ise isiklikult tunnen puudust valikuvõimaluse üle. Tõepoolest on igas poes täpselt üks ja sama kalavalik, sama kehtib taimede kohta. Tigudest suudab väikest vaheldust pakkuda aegaajalt Tartu mnt pood.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Isiklik kogemus näitab veel seda, et ravimeid ei ole alatihti saada.
Või peab nende saamiseks pool Eestit läbi kappama või lootma mõnele kaasakvaristile, kel ehk eelimisest ravikuurist vajaminevat rohtu järel on.

Maaletoojate TÕLGE!!! on alla igasugu arvestust. Kes ise võõrkeeli ei valda, see ei saa kohati üldse aru, mistarvis mingi toode mõeldud on.
(seda on ka Maria öelnud, et ravimite doseerimisel lugeda originaalteksti )
(ise isiklikult olin hädas veetesti tegemisega. )

Ja veel- akvapoes ei peaks olema pime vaid pigem valge.
(kalakeses on pime, mulla tänava poes on pime ja veel ühes keldrikorrusel asuvas poes on pime nagu muti augus) kalade nägemiseks peab ennast pressima müügilolevate tootenäidiste ja akvaariumide vahele. Alumised akvad on nii madalal, et ainult käpuli olles võid näha, millised asukad seal on.

(ma ei vingu- lihtsalt vastan küsimustele :) Kui oleks suur ja rikas ja kui teeks ise akvapoe, siis neid asju jälgiksin. Tegelikult on veel üks asi- lasteparkla võiks olla suures zoopoes (vbl Tartus on ma ei ole käinud) aga mina tunnen küll vahel, et tunduvalt ohutum oleks liigelda kui laps kasvõi joonistaks või Legotaks selmet siiberdaks kallite ja õrnade klaaskastide vahel. Jah-lapsi peab suutma jälgida ja neid tuleb korrale kutsuda jne, jne. Ja hästi kasvatatud lapsed ei sehmerdagi poes ringi :) kuid laps on laps ja ta tüdineb päris kiiresti ära eriti pisikesed. Kuid praegu on küll nii, et isegi peab vaatama kui ennast poes ümber keerad, et kogemata midagi maha ei kukuks. Kaupa on palju aga ruumi on vähe)

EDIT: Lauteri tänava pood on hetkel ainus, minu kogemuste põhjal, kus võib tõesti ohutult liigelda ja kus lastel on ka tegevust /sealsed müüjad on varmad lastele seletama, mida mingi loom teeb või kuidas sööb vms/

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 02:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Olen Ümeramehega täitsa päri.Asukoht loeb ka ju päris palju,ikka kuskil kesklinnas oleks hea.Tarku Müüjaid on ka vist raske leida.?
Mõte on igatahes vägev. :D .

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 05:07
Postitusi: 220
Asukoht: Tallinn. Monte-negro.
renxx, kui kaupluse teed siis mina pean oluliseks kvaliteetse tehnika saadavust otse letist, et ikka kui vaja filtrit X suurusega akvaariumile või filtrile varuosi, tarvikuid, küttepulki jms siis oleks kohe saada. Muidugi ka külmtoitu, väetist, veetestid. Taimede ja kalade suurt hetkevalikut oluliseks ei pea, olgu nad pigem kindla aja peale tellitavad. Kalad ei ole hetke-emotsiooni ajel ostetavad asjad ja nendega ei põle ju kunagi. Hydori toodete myyk peaks eestis keelatud olema, keskendugem kasvõi tehnika osas ainult EHEIMile :) Lisateenusena kindlasti nõustamine, CO2 balloonide täitmine, akvade tellimine mõõdu järgi, valgustite lahendused.

_________________
http://akva.karahh.pri.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 02:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
Häid ideid juba tuleb:)
Oleks mul ainult palju häid abilisi kellega seda asja suuremalt ajama hakata ja Finantseeringust jääb ka kõvasti puudu, kuid vastuseid ootan siiski veel:) ja senistele vastajatele suured tänud et viitsisid vastata:P

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri: Akvapoed Eestis
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 05:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Mina arvan, et kui viriseda, siis vast ainult osade kaupluste töötajate suhtumise üle. Eks ettevõtted kipuvad ikka oma omanike nägu olema. Kaubavaliku ja varustatuse osas ei ole tervikuna pilt minu meelest kuigi hull. Eesti pole oma elatustaseme osas lihtsalt veel küps, et siin saaks muu maailmaga võrreldavalt hobidele orienteeritud äri ajada. Kaupade sisseostmisel kehtivad igasugu miinimumkogused, võrdlemisi keerukas ja kõrge riskiga logistika jne. See tingib ka selle et letis on pidevalt saadaval vaid nn. "mainstream" kaubad ja kõike erilist tuleb kaua oodata või siis ise netist tellida. Olgem ausad, valdav enamus akvade omanikke on samuti sellised, kel stardikomplekt, paar kala, paar taime ja kogu lugu.
Kuigi üks edasijõudnuile orienteeritud akvapood oleks kõva sõna küll. Samas usun, et kui võtta müüki täielik valik erinevate kvaliteettootjate high-tech akvaristikale mõeldud kaupu, siis oleks see paratamatu majanduslik enesetapp.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 08:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Ei jaga mina seda optimismi. Kui luurad ja kuulad,et kui palju on ühe akvapoe päeva/kuu käive ja arvestusega,et tänapäeval rendipinnad pakun 300 krooni/ruutmeeter algavad plus nagu nõutakse proffmüüjad palgata siis isegi hobi korras seda pisnessi ajada on suht enesetapp.
Olen juba kord paadunud pessimist....

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
See mõte saigi maha maetud, aga mitte päris, et plaan netis müügileht teha nagu discus enam vähem ja siis sedasi asju ajama hakata. Vajadusel on olemas kontor kus saab pakkuda kliendiabi ja teenuseid akvade paigaldamiseks ning kõike muud vajalikku:P

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 11:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
Veel oleks muidu küsimus poe asukoha kohta Tallinnas, et kus see kõige külastatavamaks muutuks?

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 29, 2008 11:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
Kindlasti selline koht, kuhu saaks ühistranspordiga lahedasti , ja oma autoga pääseks ka ligi. Kasvõi kesklinnas klientidele mõeldud parkimiskohtadega.


Üles
 [ 39 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver