foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Pumba tööst ka küsimus.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 26, 2006 02:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Nimelt mul akvaariumis on pump võimsusega kuni 650l/h. Keerasin ta kõige väiksema astme peale, kas võib. Tekitas muidu palju hapnikku.


Viimati muutis vietkong, Teisipäev Juun 27, 2006 11:29, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 26, 2006 11:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
vietkong kirjutas:
Nimelt mul akvaariumis on pump võimsusega kuni 960l/h. Keerasin ta kõige väiksema astme peale, kas võib. Tekitas muidu palju hapnikku.

Ära Sa jah jumala pärast avalikusta milline filter Sul on, muidu keegi äkki oskab Sind liiga lihtsalt aidata. ;) Loomulikult võid võimsust maha keerata kuid ilmselt on asi selles et oled filtril õhutamise kah käiku pannud, kui Sul just väga hapnikunõudlikke elanikke pole siis veepinna liikumisest piisab õhutamiseks, eraldi õhutamist pole vajagi. Ja kui vee liikumine liiga kiire tundub siis "flööt" enamasti abiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 09:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
nimelt mul selline pump . millel on üks ots mis võtab sisse ja välja tuleb pumbast endast, teist väljalaske toru ei ole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 09:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
vietkong kirjutas:
nimelt mul selline pump . millel on üks ots mis võtab sisse ja välja tuleb pumbast endast, teist väljalaske toru ei ole.

Et tootjafirmat, filtri mudelit ega muud sellist polegi? Muide usun et Sul siiski pole ainult pump vaid on filter.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
See on poolakas, teen pildi ja panen albumisse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 10:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
pildid üleval


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 11:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nonii, vähemalt tootja on tuvastatud - Aquael (mida oli arvata ka jutu põhjal et poolakaga tegu), samuti see et tõesti tegu pumbaga, mitte filtriga. Täpset mudelit pildilt mu silm ei seletanud kuid eks seal vast vahe vaid pumba võmsuses. Ntx venekeelse juhendi kus muuhulgas kirjas ka see kuidas reguleerida õhutamist ja kuidas reguleerida veevoolu leiad aadressilt http://aquarium.arbatzoo.ru/1376.html, ingliskeelne juhend peaks vast karbis olema. Õhutamise augu võib ka päris kinni panna. Ja pump peab kindlasti olema üleni vee sees.
Filtri asemel pumba kasutamine iseenesest on OK, paraku see pump ilma lisavarustuseta ei püüa Sul akvast hõljuvat sodi kinni. Aga tal vist on selle jaoks ka mingeid lisavidinaid olemas mida saab juurde soetada.
Ja vesi tuleb tal ikkagi välja toru kaudu, mitte otse pumba korpuse seinast nagu Su kirjelduse põhjal võis oletada - seega sinna saab otsa panna ka vooliku ja "flöödi" et veevoolu sujuvamaks muuta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Mul on siiski vanemat tüüpi pump, sama marki uuemal on eraldi välja laskev toru. Vesi tuleb sisse ja teisest august välja. Minu pumbal seda ei ole, nimelt pump võtab toruga vee sisse ja tuleb ka hohe välja, selle pärst ongi mul selline filter kauss,kus on filtrid ja vesi jookseb läbi nende.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 11:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
vietkong kirjutas:
Mul on siiski vanemat tüüpi pump, sama marki uuemal on eraldi välja laskev toru. Vesi tuleb sisse ja teisest august välja. Minu pumbal seda ei ole, nimelt pump võtab toruga vee sisse ja tuleb ka hohe välja, selle pärst ongi mul selline filter kauss,kus on filtrid ja vesi jookseb läbi nende.

Ja tüüpi/mudelit/etc. kuskil näha pole? Sellelt pildilt kahjuks palju välja ei lugenud...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 12:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
lisasin uued pildid


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver