Effect line 128 on väga soliidse olemisega kast. Kadrioru meistrid võiks sellesse mõned augud teha küll. Huvitav asi saaks. Ei tea, kui paks klaas on, vist 6mm tavaline. Ei usu, et karastatud klaas. Seega peaks õnnestuma. Klaasi tugevusvaru on suur. Ettevaatlikuks teeb see, et ei ole teada, kui suur. Aukudega põhja tugevusvaru on igal juhul palju väiksem. Sellega seoses:
1. akv. sisse, põhja peale paneks 2-3 mm paksusest plastist (reklaamifirmades kasutatav pvc sobib hästi, kerge lõigata ja ei ole jäik,saab lihtsalt kasti sisse toppida.) topeltpõhja. Servad ulatuvad seinast seina. Servad ja põhja läbiviikude kohad silikooniga korralikult hermeetiliseks.
2. akv. peaks alusele toetuma kogu põhjaga. Põhja alla sobiva paksusega matt vajalik. Nii jaotub kogu raskus ühtlasemalt ja põhjaklaasi läbipaine on väga väike võrreldes ainult servadest toetamisega.
3. alus, millele akv. asub, võimalikult ühtlane tasapind.
Nii oleks põhja "töökindlus" ehk 100%. Isegi kui kunagi mingil põhjusel põhjaklaas praguneb, ei ole probleemi. Seda plastist topeltpõhja on väga lihtne teha ja ei pea mõtlema, kas ja kui palju see aukude tegemine on põhja tugevust mõjutanud.
Effect line 128 laius on 40cm. Igast küljest vaja vaadata ka ? Kõrgemad taimed peaksid siis akv. keskel asuma ?
Panin oma albumisse mõned pildid põhja läbiviikudega uuest kastist. Põhja lähedal asuv flööt on 10cm kõrgusel põhjast. Pinnase körgus tagaseina juures saab vist selline. "Normaalsel" juhul pannakse flööt üles, veepinna lähedale. Kui vee sisse- ja väljavool tulevad läbi põhja, võiks flööt asuda ka all, lihtsam teostada, vähem asju nähtaval. Allpool asuva flöödiga on vee ringvool akvaariumis ilmselt halvem, sisse ja väljavool samal tasapinnal. Taimeakvaariumis ei tundu oluline, kuidagi ikka ringleb. Läbiviikudeks kasutasin metallist nublakaid, kaetud tugeva lakiga. Hea tava kohaselt tuleks akvaariumis kasutada ikka plastist asju...
Piltidel on näha ka pvc alusele kinnitatud küttekaabel, see on omaette asi, ei ole torumajandusega seotud.
Pildilt on praegu puudu üks oluline toru. Vee äravoolu filtrist (see roheline püstine topsik) peab üles veepinnani minema toru, nii et osa välisfiltrisse minevast veest võetakse veepinnalt (
surface extractor), hoiab veepinna puhtana.
Läbi põhja on toodud veel 3/5mm silikoonvoolik, igaks juhuks, õhu või co2 andmiseks.
Kui on mõte akv. mõlema külje poolt vaadata, võiks põhja läbiviigud ja flöödi keskele panna, esi- ja tagaklaasist võrdsele kaugusele.(kuidas üldse vahet teha, kumb on esiklaas...
) Vee väljavool flöödist võiks ka olla kahele poole, flöödil 2 rida auke sees, natuke pinnase suunas, nii saaks nagu "aeglasema" veevoolu, segab taimi vähem.